Home Zdrowie Nadmierne wypadanie włosów. Sposoby na wzmocnienie włosów

Nadmierne wypadanie włosów. Sposoby na wzmocnienie włosów

przez Patrycja Nowak
Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problem zauważają u siebie ludzie w każdym wieku. Często jest on przyczyną utraty pewności siebie, obniżenia samooceny i złego samopoczucia. Na szczęście można mu zaradzić. Zobacz, jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów.

Wzmocnienie włosów pielęgnacją

Przy nadmiernym wypadaniu włosów bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Podejmowanie czynności mogą zarówno przyczynić się do złagodzenia problemu, jak i jego zaostrzenia. Dlatego muszą być one przemyślane i dopasowane do rodzaju włosów.

Uwagę należy zwrócić na kosmetyki do pielęgnacji. Warto wybierać produkty apteczne, które oferuje m.in. https://www.aptelia.pl/. Są one wysokiej jakości i zawierają substancje czynne w odpowiedniej ilości, aby nie tylko poprawić stan i kondycję włosów, ale także wspomóc leczenie nadmiernego wypadania. Zwykle są one pozbawione składników, które przyczyniają się do wystąpienia alergii lub osłabienia cebulek włosów.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów nie wystarczy sam szampon. Mycie jest tylko pierwszym etapem pielęgnacji. Konieczne jest także zastosowanie maski lub odżywki. Preparaty tego typu dostarczają włosom i skórze głowy niezbędnych witamin, minerałów i innych składników.

Co oznacza, że włosy nadmiernie wypadają?

Utrata włosów jest zjawiskiem naturalnym. Dzięki niemu komórki mogą się odnawiać i regenerować. Rosną też nowe włosy, które są mocniejsze i zdrowsze. Za fizjologiczne uznaje się wypadanie około 100 sztuk dziennie. Wzrost tej liczby, a także wyraźne przerzedzenie fryzury i pogorszenie jej wyglądu wskazują na problem, jakim jest nadmierne wypadanie włosów. W takiej sytuacji warto podjąć działania, które nie tylko go ograniczają, ale też przyspieszają wzrost nowych włosów.

Intensywne kuracje przeciw wypadaniu włosów

W aptece można kupić także preparaty do intensywnej kuracji przeciw wypadaniu włosów. Mają one postać jednorazowych ampułek, które zawierają skoncentrowaną ilość substancji odżywczych. Cała terapia trwa kilka tygodni. Jej efektem jest nie tylko złagodzenie problemu, ale też przyspieszony wzrost nowych włosów.

Suplementacja witamin i minerałów

Niedobory witamin lub minerałów są jedną z przyczyn wypadania włosów. Po ich rozpoznaniu (przy pomocy badań laboratoryjnych krwi) konieczna jest suplementacja. Poza gotowymi preparatami warto też włączyć do swojej diety produkty, które są bogatym źródłem substancji odżywczych odgrywających ważną rolę w procesie wzrastania włosów.

Profesjonalne zabiegi na skórę głowy

Przy nadmiernym wypadaniu włosów konieczne jest ograniczenie zabiegów fryzjerskich, które nadmiernie je obciążają. Mowa głównie o farbowaniu, trwałej ondulacji, prostowaniu chemicznym i termicznym. Warto jednak skorzystać z profesjonalnych działań, które poprawiają kondycję włosów. Jednym z polecanych zabiegów jest mezoterapia igłowa. W jej trakcie płytko pod skórę wstrzykiwana jest specjalna mieszanka witamin i minerałów.

Materiał partnera

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.