Home Kosmetyki Woda micelarna Sensibio zmywa nawet najmocniejszy makijaż. Czy masz już ją w swojej kosmetyczce?

Woda micelarna Sensibio zmywa nawet najmocniejszy makijaż. Czy masz już ją w swojej kosmetyczce?

przez Patrycja Nowak
Sensibo

Woda micelarna to jeden z tych kosmetyków, które są niezbędne do prawidłowego i skutecznego oczyszczenia twarzy. Ma inne działanie niż żel do twarzy i tonik. Jest jednak woda, która może być potraktowana jako 3 w 1. Poznaj Sensibo H2O od Biodermy.

Co to jest woda micelarna?

Woda micelarna jest tym samym, co płyn micelarny – kosmetykiem służącym do oczyszczania skóry twarzy ze wszelkich zanieczyszczeń. W grę wchodzi nie tylko makijaż, ale też gromadzące się na skórze drobinki kurzu i nadmiar sebum. Woda micelarna przyda się też przy typowych zabrudzeniach – gdy np. dotkniemy twarzy brudną ręką. Jest uniwersalna, ale i najbardziej skuteczna. W czym tkwi jej sekret?

Zawarte w wodzie micelarnej micele, czyli związki wody i tłuszczu, mają nieporównywalną z innymi kosmetykami do oczyszczania twarzy siłę przyciągania nieczystości. Wiążą je i ułatwiają usunięcie. Warto mieć to na uwadze, gdy szukamy skutecznego sposobu oczyszczania twarzy.

Jak używać wody micelarnej?

Woda micelarna nie jest klasycznym zmywaczem. Oznacza to, że nie wystarczy nasączyć nią waciki i przetrzeć twarz. To pierwszy i bardzo ważny krok do oczyszczenia skóry, ale zwykle nie można na tym poprzestać.

Większość obecnych na rynku wód micelarnych, szczególnie tych tańszych, wymaga zmywania. Do nielicznych wyjątków należy woda micelarna Sensibo H2O.woda micelarna Sensibo

Obrazowo można porównać działanie wody micelarnej do mydła w płynie do rąk. Usuwa nieczystości, ale wymaga spłukiwania. W przypadku wody micelarnej istotną różnicą jest to, że do jej usunięcia z twarzy można użyć samej wody lub zastosować np. żel do twarzy, by skuteczność oczyszczania była jeszcze większa.

Ostatnim krokiem powinno być użycie toniku, który nada skórze odpowiedni poziom pH, a jeśli jest taka potrzeba, zamknie pory.

Wody micelarnej można użyć zawsze, gdy jest taka potrzeba. Zwykle robi się to rano i wieczorem, ale w razie potrzeby można częściej.

Woda micelarna Sensibo H2O – jakość, która cię zauroczy

Woda micelarna, jeśli ma być skuteczna, powinna mieć wysoką jakość i dobrze opracowany skład. Nie wszystkie kosmetyki opisane jako woda lub płyn micelarny zadziałają tak samo skutecznie.

Woda micelarna Sensibo H2O została opracowana z myślą o osobach, które mają wrażliwą cerę. Jest wyjątkowo łagodna, a przy tym bardzo skuteczna. Do jej produkcji użyto wysoko oczyszczoną wodę. Jej jakość określa się jako farmaceutyczną, a więc nadającą się do produkcji farmaceutyków. Już ten fakt powinien zainteresować osoby o wrażliwej skórze – kosmetyki zawierające wysokooczyszczoną wodę nie podrażniają skóry. Zmywanie twarzy

Woda micelarna Sensibo H2O ma działanie łagodzące, a dogłębne oczyszczanie pozwala usunąć ewentualne przyczyny podrażnień skóry. Dzięki temu regularne stosowanie wody znacząco poprawia kondycję cery i pozwala utrzymać ją w dobrym stanie.

Co ważne – woda Sensibo H2O jako jedna z niewielu nie wymaga zmywania. To prawdziwy wyjątek wśród tego typu kosmetyków. Można ją zmyć, jeśli ktoś czuje taką potrzebę, ale zaniechanie tego obowiązku nie będzie miało negatywnego wpływu na skórę.

Warto też podkreślić, iż kosmetyk ma pH fizjologiczne, czyli 5,5. Dzięki temu nie trzeba używać toniku.

Wybór między klasyczną wodą micelarną a wodą micelarną Sensibo H2O jest oczywisty. Skoro można mieć jeden kosmetyk zamiast trzech i idealnie zadbaną skórę, to nie ma sensu sięgać po półśrodki w postaci kilku kosmetyków. Oszczędzamy czas i pieniądze.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.