Home Kosmetyki Jaki jest najlepszy olejek na blizny

Jaki jest najlepszy olejek na blizny

przez Patrycja Nowak
olejek na blizny

Leczenie blizn jest z reguły trudne i długotrwałe. Niektóre z nich w ogóle nie dają się zlikwidować, bez ingerencji zaawansowanych technik medycznych. Jednak na drobne i świeże blizny warto stosować olejki eteryczne. Zatem który olejek na blizny jest najbardziej skuteczny?

Czy wiedzieliście, że blizny po trądziku, oparzeniach, operacjach, cieciach czy brodawkach i ranach można leczyć za pomocą olejków eterycznych? Olejki eteryczne to aromatyczna wonna ciecz, która zwana jest „żywą istotą” rośliny. Ekstrakt powstaje z liści, korzeni, kwiatów, łodyg, kory, owoców i innych aromatycznych części roślin. Olejki eteryczne mają silne naturalne właściwości terapeutyczne i lecznicze. To właśnie one czynią je naturalnym środkiem leczniczym przy wielu stanach zapalnych i dolegliwościach zdrowotnych, w tym właśnie przy niedoskonałościach skórnych i bliznach. Właśnie dlatego olejek na blizny to często najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

Co sprawia, że olejki eteryczne są skuteczne wleczeniu starych blizn?

Właściwości antykoncepcyjne, zwane również właściwościami regeneracyjnymi tkanek i komórek, które zawarte są w olejkach eteryczny, odpowiadają za leczenie starych i nowych blizn. Właściwości te nie tylko wspierają i przyspieszają proces leczenia blizn, ale także przyczyniają się do regeneracji nowych komórek i tkanek.

Jaki jest najlepszy i najskuteczniejszy olejek na blizny

Oto wybrane olejki eteryczne, które posiadają te i inne właściwości wspierające gojenie, które są skuteczne w procesie łagodzenia wyglądu ran i blizn.

 1. Olejek eteryczny z kocanki

Olejek eteryczny z kocanki to jeden z najlepszych olejków na stare blizny, a właściwie na blizny w ogóle. Zostaje on wyodrębniony z kolorowych kwiatków rośliny, które swoim wyglądem nieco przypominają słoneczniki. Stosowanie olejku eterycznego z kocanki pomaga zmniejszyć widoczność starych blizn, pojawienia się rozstępów i blizn chirurgicznych. Dzieje się tak ze względu na dużą zawartość związków chemicznych zwanych diketonesami, które pobudzają wzrost tkanek i zmniejszają bliznowacenia.

 1. Olejek eteryczny z kadzidła

Po olejku eterycznym z kocanki, to właśnie olejek eteryczny z kadzidła jest kolejnym z najlepszych olejków na stare blizny. Ekstrakt ten jest bardzo skuteczny przy leczeniu nowych i starych blizn, śladów po oparzeniach, blizn chirurgicznych, a także blizn po usunięciu brodawek czy po trądziku. Jest to również jeden z nielicznych olejków eterycznych, który może być wykorzystywany w czystej postaci, bez rozcieńczania bezpośrednio na skórze. Wystarczy umieścić na bliźnie kilka kropli olejku eterycznego z kadzidła i wmasować go w bliznę. Pamiętaj jednak, by ruchy masowania były przeciwne do kierunku ułożenia blizny, gdyż to rozbije jej strukturę.

 1. Olejek z nasion marchwi

Olejek z marchwi doskonale sprawdza się przy leczeniu oparzeń słonecznych, a także przy starzeniu się skóry. Olejek ten przyda się również w leczeniu starych blizn. Ma on właściwości odmładzające skórę, które przyczyniają się do rozjaśniania ciemnych plam na skórze. Silne właściwości przeciwutleniające neutralizują wolne rodniki, które degenerują zdrowe komórki skóry i nie dopuszczają do blaknięcia blizn.

 1. Olejek eteryczny geranium

Olejek eteryczny z geranium doskonale nadaje się do odżywienia skóry, a także do naprawy wszelkiego rodzaju niedoskonałości na skórze tłustej i enzymatycznej. Jego właściwości wspomagające stopniowo goją i łuszczą stare blizny poprzez ich nawilżenie, odżywienie i rozbijanie.

 1. Olejek eteryczny z róży

Ten luksusowy i romantyczny olejek eteryczny oferuje wiele właściwości dla skóry, włosów oraz całego ciała. Olejek różany zapewnia łagodne i kojące właściwości dla skóry podrażnionej, a także tonizuje i regeneruje dojrzałą skórę oraz leczy przebarwiania skórne, w tym także blizny.

 1. Olejek eteryczny z lawendy

Czy wiesz, że olejek eteryczny z lawendy stymuluje wzrost włosów i zapobiega łysieniu? Może tak. Ale jest to również dobry olejek na blizny.

Podczas gdy najczęściej olejek lawendowy stosowany jest do usuwania blizn po trądziku, może być on również wykorzystywany do stopniowego usuwania starych blizn, rozjaśniania ich i rozbijania. Jego właściwości antykoncepcyjne odgrywają bardzo ważną rolę w stopniowym usuwaniu blizn. Olejek lawendowy może być wykorzystywany przy leczeniu ran, oparzeń, ropni, a także przy zapobieganiu powstania blizn.

 1. Olejek eteryczny z rozmarynu

Olejek eteryczny z rozmarynu wykorzystywany jest do leczenia cienkich włosów, poprzez promowanie ich wzrostu, a także zapobieganie ich wypadaniu. Jednakże olejek rozmarynowy okazał się również jednym z najskuteczniejszych terapeutyków wykorzystywanych do leczenia starych blizn. Pomaga on tonizować, aktywować regenerację i utrwalać skórę, a także zmniejszać widoczność zbliznowacenia tkanki. W ten sposób olejek eteryczny z rozmarynu pomaga w uzdrawianiu starych blizn.

 1. Olejek eteryczny z neroli

Olejek eteryczny z neroli jest znany ze swego kwiecistego zapachu. Największą popularnością ekstrakt ten cieszy się w aromaterapii i jako naturalne źródło zdrowia. Posiada on cenne właściwości regeneracyjne komórek i tkanek. Chodzi przede wszystkim o wyblakłe zarówno nowe, jak i stare blizny. Znany jest również z działania zapobiegawczego i regeneracyjnego, dlatego jest to dobry olejek na blizny.

 1. Olejek eteryczny z szałwii

Olejek eteryczny z szałwii jest jednym z olejków, przy którym należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu. Pomaga on leczyć blizny poprzez stymulację i regenerację komórek. W celu użycia tego olejku należy wymieszać 3 krople olejku eterycznego z szałwii z 1 łyżeczką olejku bazowego. Taką mieszankę można wówczas wcierać bezpośrednio w problematyczną skórę.

 1. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Olejek ten powstaje z wyciągu z młodych łodyg i liści rośliny zwanej Melaleuca Milliflora. Ten wyjątkowy olejek posiada wspaniałe właściwości gojące i regenerujące skórę. Jest przydatny przy leczeniu trądziku, oparzeń, ran, a także ugryzień. Jego właściwości sprawiają, że jest cenną pomocą przy łagodzeniu starych blizn. Olejek z drzewa herbacianego to wspaniały dodatek do domowych kremów i balsamów do ciała.

 1. Olejek eteryczny z czystka

Roślina ta znana jest również pod nazwą Rockrose. Kwiaty czystka wykorzystywane są do produkcji cytrusowych olejków eterycznych, które mają ogromne ilości właściwości leczniczych.

Olejek eteryczny z czystka jest mniej znanym olejkiem. Jednakże jest on wspaniałym tonikiem wspierającym gojenie ran, a przede wszystkim jest szczególnie przydatny przy łagodzeniu starych i dojrzałych blizn, a także przy stanach zapalnych skóry. Pomaga również w gojeniu wyprysków i przy łuszczycy.

Olejek na blizny – Kilka słów przestrogi

 • Zawsze rozcieńczaj olejek eteryczny w olejku nośniku lub kremie. Najczęściej około 3-5 kropli olejku eterycznego na 1 łyżeczkę olejku bazowego, takiego jak olej kokosowy czy olej słonecznikowy. Najpierw nanieść kroplę olejku na nadgarstek lub łokieć, by sprawdzić, czy nie jesteś uczulony na dany olejek eteryczny. Dopiero później można rozsmarować go na wybranym fragmencie skóry.
 • Nigdy nie należy podawać olejków eterycznych dzieciom. Należy je trzymać z dale od ich zasięgu, gdyż olejki eteryczne mają silne działanie i mogą być dla nich toksyczne.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią i chcesz używać olejków eterycznych na blizny, to najpierw skonsultuj to ze swoim lekarzem. Podobnie należy skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpisz na astmę lub nadciśnienie.

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele ekstraktów roślinnych, mogących pomóc z defektami skóry. Wybierz koniecznie jakiś olejek na blizny i sprawdź skuteczność jego działania. Efektów nie należy jednak spodziewać się po kilku użyciach. To długotrwały i wymagający proces. Ale może warto spróbować?!

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.