Home Zabiegi kosmetyczne Depilacja odbytu – Najważniejsze informacje

Depilacja odbytu – Najważniejsze informacje

przez Patrycja Nowak
depilacja odbytu

Depilacja odbytu to wbrew pozorom dość rutynowy zabieg kosmetyczny, umożliwiający usunięcie owłosienia z trudno dostępnych i niezwykle intymnych stref ciała. Większość osób decyduje się na jego przeprowadzenie ze względów higienicznych i estetycznych. Do jego przeprowadzenia stosuje się różne metody, w zależności od potrzeb i oczekiwań danej osoby. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat praktyki i efektywności całej procedury.

Depilacja odbytu staje się z roku na rok coraz popularniejsza. Decydują się na nią nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Pośladki i strefa między nimi to miejsca, które jak najbardziej można poddać takiemu zabiegowi. Dzięki niemu wiele osób czuje się znacznie pewniej i bardziej zadbanymi. Depilacja miejsc intymnych pozwala także łatwiej utrzymać higienę, zwłaszcza u osób z obfitym zarostem. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy większość osób chce się dobrze prezentować w stroju kąpielowym.

Gdzie wykonać depilację odbytu?

Zbędnego owłosienia pozbyć można się na kilka różnych sposobów. Nie wszyscy są jednak gotowi na to, aby oddać swoje miejsca intymne profesjonalistom i wolą depilację wykonać samodzielnie w domu. Najczęściej do tego celu wciąż wykorzystuje się klasyczną maszynkę jednorazową, która jednak nie zawsze daje ona zadowalający efekt. Włoski bardzo szybko odrastają, a ponadto wydają się coraz grubsze i ciemniejsze.

W domu można także wykorzystać wosk, krem czy elektryczny depilator. Pierwsza z tych metod jest bardzo skuteczna, ale w przypadku osób niedoświadczonych może skończyć się kiepskim rezultatem. Skóra w okolicach odbytu jest bowiem bardzo wrażliwa i skora do podrażnień. Depilacja kremem nie jest bolesna, ale niekiedy prowadzić może do reakcji uczuleniowych. Dlatego też należy wcześniej wykonać  próbę alergiczną na fragmencie skóry. Osoby z wysokim progiem bólu mogą z kolei zdecydować się na depilator.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak przełamanie wewnętrznych oporów i zdecydowanie się na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Można tam skorzystać z najbardziej trwałej, ale i najdroższej metody. Depilacja laserowa pozwala bowiem na pozbycie się zbędnego owłosienia z okolic odbytu w zasadzie na zawsze. Zwykle stosuje się serię 4-6 zabiegów, aby mieć pewność, że włoski już więcej nie odrosną. Sam zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny, ale towarzyszyć może mu delikatny dyskomfort.

Depilacja odbytu – Jak odbywa się zabieg?

W praktyce głębokość depilacji można ustalić z osobą, która ma wykonywać zabieg. Zabieg wykonać można przy okazji depilacji okolic bikini. Nie ma przy tym się czego krępować, ponieważ profesjonalista swoją pracę wykonuje dbając zawsze o komfort klientów. Przed zabiegiem warto jednak wziąć prysznic i dokładnie umyć okolice intymne. Można się też odświeżyć za pomocą chusteczek nawilżanych czy wykorzystać do tego celu bidet.

Owłosienie odbytu i pośladków – Jak je skutecznie usunąć?

Owłosienie na pośladkach to problem, który przede wszystkim dotyczy mężczyzn. Niemniej jednak, najczęściej z uwagi na zaburzenia hormonalne, również i kobiety mogą zmagać się ze zbędnych owłosieniem w okolicach odbytu. W przypadku osób, które mają ciemne włosy na pośladkach dobrym rozwiązaniem jest przede wszystkim depilacja laserowa. Wykonuje się ją między dolną linią pleców, a górną granicą nóg.

Depilacja laserowa działa na wewnętrzne struktury włosów, uszkadzając je i nie pozwalając im na odrastanie. Dlatego też usuwanie owłosienia za pomocą lasera to jedyna metoda dostępna na rynku, która przynosi długotrwałe efekty. Pozostałe metody skutkują bowiem szybkim lub wolnym odrastaniem włosów, powodując u wielu osób znaczny dyskomfort. Tymczasem już kilka zabiegów depilacji laserowej sprawia, że problem owłosionego odbytu znika raz na zawsze. W zakresie długoterminowym jest to inwestycja jak najbardziej opłacalna.

W praktyce jednostkowy koszt zabiegu depilacji laserowej odbytu jest większy niż jednostkowy koszt innego rodzaju depilacji. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że depilacja laserowa daje trwałe efekty i pozwala na pozbycie się zbędnych włosów na długi okres czasu, a niekiedy nawet na zawsze. Aby tak się stało, wykonuje się na ogół od 4 do 6 serii depilacji laserowej.

Podobne artykuły

1 komentarz

Ola 3 maja 2019 - 16:06

Polecam, robiłem a mój chłopak jest bardzo zadowolony :)))))))))))))))))))
Nocny król, dobrze że zdechł.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.