Home Zabiegi kosmetyczne Fala uderzeniowa – nie tylko na tłuszcz i cellulit

Fala uderzeniowa – nie tylko na tłuszcz i cellulit

przez Patrycja Nowak
Fala uderzeniowa

W poszukiwaniu skutecznej metody mechanicznej stymulacji skóry trafiamy głównie na endermologię (endermologia łódź) bądź zabiegi z użyciem fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa to nieinwazyjny zabieg, który zyskał miano „pogromcy cellulitu”, ponieważ jest jedną z najbardziej skutecznych metod radzenia sobie z tą nielubianą i uciążliwą niedoskonałością powierzchni skóry. Działanie fali uderzeniowej to jednak nie tylko sposób na cellulit. Zabieg pobudza aktywność tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga w zmniejszaniu widoczności zmarszczek i stymuluje fibroblasty. Falę uderzeniową można stosować na różne partie ciała, a więc także na twarz. Dowiedz się o nim więcej.

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa, nazywana również falą akustyczną to rodzaj fali o specyficznych właściwościach, takich jak wysokie, skokowe ciśnienie wytwarzane w krótkim czasie. W terapii falą uderzeniową zwykle stosuje się zakres 10-100 MPa, co trwa około 10 nanosekund. Choć w medycynie estetycznej jest to względna nowość, w medycynie terapię falą uderzeniową stosuje się już od lat 40. XX wieku. Wtedy to została opracowana przez niemieckiego wynalazcę, Karla Storza.

Jak działa fala uderzeniowa?

W medycynie estetycznej fala uderzeniowa jest znana przede wszystkim jako świetna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Co sprawia, że jest tak skuteczna w walce z cellulitem? Zabieg polega na przyłożeniu do ciała głowicy specjalnego urządzenia, dzięki której organizm otrzymuje energię w formie fal akustycznych. Fala wnika w głąb tkanek na głębokość kilku centymetrów. Siła fal uderzeniowych stymuluje warstwy skóry, przyspiesza metabolizm, powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrocyrkulację oraz ogólnie krążenie krwi. W zależności od kondycji skóry parametry urządzenia, takie jak głębokość fali, można różnie dobierać.

Efekty terapii falą uderzeniową to między innymi stymulacja tkanek do wytwarzania kolagenu, poprawa ukrwienia i ujędrnienie skóry, a także przyspieszenie metabolizmu. To zabieg, który sprawdza się u osób chcących wymodelować sylwetkę, ponieważ dzięki niemu redukuje się podskórna tkanka tłuszczowa, a to z kolei powoduje zmniejszenie obwodu ciała. Cellulit staje się znacznie mniej widoczny.

Skuteczność i bezpieczeństwo terapii falą uderzeniową potwierdza także stosowanie jej w medycynie, np. w leczeniu urazów narządów ruchu, rehabilitacji, fizjoterapii, a także jako sposób na uśmierzenie bólu (np. mięśni czy kości).

Fala uderzeniowa Storz Medical na modelowanie sylwetki i na wygładzenie zmarszczek

Fala uderzeniowa Storz Medical to świetny sposób na wsparcie procesu modelowania sylwetki, cellulit, a także na wygładzenie zmarszczek. Jaki wpływ ma fala akustyczna na zmniejszenie widoczności zmarszczek? Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, w efekcie czego tworzą się nowe, silne oraz grube włókna kolagenowe, występujące w roli stelażu skóry.

Jakie są korzyści terapii falą uderzeniową?

Jakie efekty przynosi fala uderzeniowa? Oto kilka powodów, dla których terapia falą uderzeniową jest zabiegiem wartym wypróbowania:

  • redukcja cellulitu – skóra, na której pojawiły się problematyczne nierówności, po zabiegu staje się ujędrniona i wygładzona,
  • modelowanie sylwetki – fala oddziałuje miejscowo na nagromadzony tłuszcz, sprawiając, że tkanki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość,
  • poprawa kondycji skóry – dzięki zabiegowi poprawia się sprężystość i gęstość skóry, co daje efekt ciała odżywionego i odmłodzonego,
  • redukcja oznak starzenia – skóra szyi, podbródka, dekoltu staje się wygładzona i napięta, ponieważ działanie fali uderzeniowej stymuluje produkcję kolagenu. Zaletą terapii falą uderzeniową jest brak skutków ubocznych dla organizmu. W trakcie zabiegu nie jest odczuwany żaden dyskomfort.

Fala uderzeniowa jest nieinwazyjna, co oznacza, że nie wymaga rekonwalescencji, a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Terapia falą uderzeniową w Velvet Clinic

Terapię falą uderzeniową można stosować na wybrane partie ciała: twarz, brzuch, boki, uda, pośladki, ramiona. Już po pierwszym zabiegu może być widoczna delikatna poprawa w wyglądzie skóry, jednak żeby terapia była skuteczna (w więc cellulit prawie niewidoczny), zaleca się serię 4-12 zabiegów. W Velvet Clinic można wykupić pakiety po sześć zabiegów, które są wtedy w korzystniejszej cenie niż kupowane pojedynczo. Decydując się na zabieg falą uderzeniową warto wybrać renomowaną klinikę – tylko wtedy jest stuprocentowa gwarancja bezpieczeństwa. Zabieg wykona doświadczony kosmetolog, używając certyfikowanego sprzętu, a ponadto odpowiednio dobierze parametry do potrzeb konkretnej skóry.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.