Home Zabiegi kosmetyczne Skuteczny lifting bez skalpela – czy warto?

Skuteczny lifting bez skalpela – czy warto?

przez Patrycja Nowak
zabieg hifu

Z upływem czasu skóra na naszej twarzy coraz bardziej podlega prawu grawitacji. Utrata elastyczności skutkuje jej stopniowym opadaniem. Pacjenci  odwiedzający kliniki medycyny estetycznej skarżą się szczególnie na tzw. chomiczki, czyli skórę na polikach, która po opadnięciu sprawia, że wyglądają na smutnych. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z różnych powodów unikają operacji plastycznych – na rynku pojawił się zabieg HIFU, czyli nieinwazyjny lifting bez użycia skalpela. Zobacz, w jaki sposób jeden zabieg z jego użyciem może odmłodzić Cię nawet o dekadę.

Czym jest lifting bez skalpela?

Lifting bez użycia skalpela to zabieg, który w odróżnieniu od klasycznej wersji nie polega na nacięciu skóry w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza medycy estetycznej lub kosmetologa. Lifting bez użycia skalpela jest zabiegiem bezpiecznym.

Jakie są zalety liftingu bez skalpela?

Lifting bez użycia skalpela jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu twarzy. Jego główną zaletą jest to, że nie wymaga on użycia narzędzi chirurgicznych naruszających ciągłość skóry. Osoby, które decydują się na taki rodzaj zabiegu, odczuwają również dużo mniejszą ilość stresu, a efekty działań zauważają niemalże natychmiastowo. Niechirurgiczny lifting twarzy można wykonać przy pomocy preparatów do mezoterapii lub sprzętu specjalistycznego, takiego jak HIFU.

Lifting twarzy HIFU – jak się przygotować?

Zabieg HIFU nie wymaga specjalnych przygotowań. W przypadku korzystania z zabiegów z użyciem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego na obszarze zabiegowym należy pamiętać o konieczności odczekania 30 dni przed rozpoczęciem liftingu z użyciem tej technologii. Ciepło ultradźwięków wytwarzane przez głowicę może bowiem spowodować, że kwas hialuronowy czy też toksyna botulinowa zostaną szybciej zmetabolizowane, a w konsekwencji konieczność ich powtórzenia spotka nas dużo szybciej.

Lifting HIFU

Lifting HIFU to nieinwazyjna alternatywa dla tradycyjnego liftingu skóry. Jest to zabieg, który wykorzystuje ultradźwięki o dwukierunkowym działaniu. Pod wpływem wielu czynników włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry ulegają ścieńczeniu i rozciągnięciu. Potrzeba im technologii, dzięki której zostaną przywrócone do pierwotnej, odpowiedniej formy. To właśnie robi technologia HIFU poprzez skrzyżowanie ultradźwięków na odpowiedniej głębokości skóry oraz wykorzystaniu temperatury. Z drugiej strony natomiast poprzez takie działanie komórki wytwarzają dodatkowe „rusztowanie” dla skóry w postaci nowych włókien kolagenowych. W konsekwencji Pacjenci mogą cieszyć się poprawą owalu twarzy, napięciem i ujędrnieniem skóry. Lifting HIFU jest szczególnie polecany osobom, które chcą uniknąć znieczulenia ogólnego oraz inwazyjnych zabiegów medycznych, takich jak operacje plastyczne.

Sprawdź, jakie zalety niesie ze sobą zabieg HIFU.

Ile czasu trwa zabieg HIFU na twarz?

Zabieg trwa do 60 minut. W tym czasie wybrana część naszego ciała poddawana jest uderzeniom ciepła płynącym z odpowiednio dobranych ultradźwięków. Po zakończonym zabiegu można bez przeszkód wrócić do wykonywania codziennych aktywności.

Czy warto robić lifting HIFU?

Zabieg HIFU to prawdziwy must have dla osób, które zastanawiają się nad podniesieniem owalu twarzy. Jego największą zaletą jest to, że działa głęboko w skórze właściwej bez bezpośredniej ingerencji oraz blizn po wykonanym zabiegu. Procedura nie powoduje też powierzchniowych oparzeń, ponieważ energia kumuluje się punktowo. Oznacza to, że po zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad, a Pacjent jest gotowy do dalszego funkcjonowania.

Ile kosztuje zabieg HIFU?

Koszt wykonania zabiegu HIFU w warszawskiej klinice Preibisz SkinDoctors zależny jest od ilości wysłanych impulsów oraz powierzchni poddanej zabiegowi. Cena waha się od 500 zł do 5500 zł. Mniejsze kwoty przeznaczyć trzeba będzie na tego typu procedurę na mniejszym obszarze twarzy, zaś większe, jeżeli w grę wchodzą uda, brzuch czy plecy.

Po jakim czasie widać efekty HIFU?

Pierwsze efekty HIFU są widoczne już natymiastowo po wykonaniu zabiegu. Przy tym zabiegu czas jednak działa na korzyść. Efekt końcowy widoczny jest po upływie 2-3 miesięcy. Pacjenci decydują się na powtórzenie zabiegu po upływie 1-1,5 roku. 

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.