Home Zabiegi kosmetyczne Jakie są wskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

przez Patrycja Nowak
lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pomaga skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Jest to nowoczesna metoda, która wyróżnia się przede wszystkim niskim ryzykiem z uwagi na małą inwazyjność. Czym dokładnie charakteryzuje się lipoliza iniekcyjna i kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Lipoliza iniekcyjna – co to za zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to jeden z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej pozwalających na nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Usługa ta polega na wprowadzeniu za pomocą iniekcji do organizmu pacjenta substancji, które powodują likwidację komórek tłuszczowych. W efekcie ulegają one rozpuszczeniu, a następnie uwolnione tłuszcze rozkładają się w organizmie i są z niego wydalane.

Warto podkreślić, że zabieg lipolizy iniekcyjnej odznacza się bardzo dobrą skutecznością przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to zabieg nieinwazyjny, będący doskonałym wyborem dla osób, które dotychczas mogły skorzystać jedynie z bardziej bolesnych metod na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, takich jak liposukcja. Lipolizę chwali się również za niewygórowaną cenę.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-medycyny-estetycznej-warszawa/lipoliza-iniekcyjna/

Lipoliza iniekcyjna – jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

Zabieg ten jest polecany szczególnie w przypadku osób, które nie mogą poradzić sobie z nadmierną tkanką tłuszczową za pomocą diety lub ćwiczeń fizycznych. To często występujący problem, przez który dążenie do utraty wagi i wyszczuplenia sylwetki może okazać się bardzo nieefektywne. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna – w tym właśnie metody takie jak lipoliza.

Lipoliza iniekcyjna może być wykonywana w wybranych obszarach ciała. To m.in. podbródek, okolice brzucha i talii, uda, obszar pod pośladkami, obszar nad kolanami a nawet fałdy zlokalizowane na plecach. Jest to zatem zalecana metoda dla osób, które zmagają się z tkanką tłuszczową właśnie w tych miejscach.

W razie wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych efektów należy jak najszybciej powiadomić o nich osobę wykonującą lipolizę.

Co ważne – zabieg lipolizy dedykowany jest osobom z normalną wagą lub lekką nadwagą, nie powinien być jednak traktowany jako sposób leczenia dużej nadwagi.

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej?

Głównym celem lipolizy iniekcyjnej jest redukcja tkanki tłuszczowej. Podawane za pomocą iniekcji substancje czynne powodują rozbicie komórek, po czym są one metabolizowane w wątrobie i usuwane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna przynosi widoczne efekty już po kilku tygodniach. Aby skutki były jak najlepsze, warto powtórzyć terapię ok. 3–4 razy. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji konkretnego pacjenta. Kuracja przynosi trwałe i satysfakcjonujące efekty niemniej powinna być wspierana poprzez spożywanie odpowiedniej ilości wody oraz wprowadzeniem do rutyny życia aktywności fizycznej.

Podobne artykuły

1 komentarz

Fotograf Wrocław 29 listopada 2023 - 08:44

Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często wpadał, żeby przejrzeć nowe posty.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.