Home Zabiegi kosmetyczne Czy depilacja bikini jest konieczna

Czy depilacja bikini jest konieczna

przez Patrycja Nowak
depilacja bikini

Depilacja bikini stała się w ostatnich kilkunastu latach praktycznie obowiązkiem, zwłaszcza kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub chodzimy na basen. Czy zabieg ten jest rzeczywiście konieczny?

Różne miejsca na ciele depilujemy. Właściwie ostatnio wychodzimy z założenia, że im mniej zbędnego owłosienia, tym lepiej. Gładkie nogi to podstawa. Nie ciekawie też prezentuje się owłosienie pod pachami. A co z miejscami intymnymi? Czy depilacja bikini jest tak samo popularna wśród kobiet?

Podstawą jest bielizna

Ładną bieliznę kupujemy po to, by czuć się ładnie i seksownie. Chociaż ta najbardziej zmysłowa nie odkrywa nigdy wszystkiego, bo ma za zadanie działać na wyobraźnię, to jednak wiąże się z założeniem kusego biustonosza oraz wyciętych majteczek. Każdy kobieta bez dwóch zdań przyzna, że prześwitujące przez nie odwłosienie miejsc intymnych nie ma nic wspólnego z byciem seksi. Właśnie dlatego depilacja bikini jest coraz bardziej popularna. Dzięki niej można czuć się pewnie, nawet w najbardziej prześwitującej bieliźnie koronkowej.

Czym jest depilacja bikini

Depilacja bikini to nic innego jak usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Ale nie jest to tylko najbardziej popularne golenie za pomocą jednorazowej maszynki. Dodatkowo trzeba będzie użyć też tak zwanego trymera, dzięki któremu będzie można przyciąć włoski, które zostały pominięte w procesie depilacji.

Pominięte często nie przypadkiem. Owłosienie miejsc intymnych, które nie zostało usunięte, może stać się ciekawą intymną ozdobą. Wystarczy nadać mu jakiś ciekawy kształt, a w tym właśnie pomoże nam trymer.

To świetna opcja dla pań, które posiadają bardzo delikatne włoski i depilacja dodatkowo sprawia im ból. Kobiety depilują się od wielu lat, co można zauważyć na popularnych produkcjach filmowych, gdzie nie rzadko widoczna jest bielizna aktorek, ukrywających pod nią idealnie gładki wzgórek łonowy.

Jak to wygląda w różnych krajach?

Depilacja bikini jest wręcz obowiązkiem we wszystkich krajach arabskich. To tradycja, przekazywana z dziada pradziada kolejnym pokoleniom. Ale istnieją także kultury, w których to intymne owłosienie jest jak świętość. To oznaka kobiecości, która jest najprawdziwszym wabikiem na płeć przeciwną.

W kulturach tych wierzono, że kiedy na ciele dziewczyny pojawiało się owłosienie miejsc intymnych był to znak, że jest ona już w pełni gotowa na zostania matką. To temat na czasie w samej Japonii, gdzie usuwanie owłosienia jest po prostu nielegalne, więc depilacja bikini nie wchodzi w grę. Podobnie sytuacja wygląda w Korei, gdzie owłosienie miejsc intymnych jest obowiązkiem.

Dlaczego się depilujemy?

Chociaż nie jest to czynność przyjemna, a wręcz często związana z bólem, większość kobiet decyduje się na ten zabieg. Dlaczego depilacja bikini jest coraz bardziej popularna i dążymy do tego, żeby nasza skóra na wzgórku łonowym była jak najbardziej gładka? Może trochę dlatego, żeby dogodzić płci przeciwnej. Mężczyźni wolą gładką skórę, od nadmiernego owłosienia. Ale przecież nie wszyscy.

Poza tym nastała taka moda, za którą wszyscy zgodnie podążamy… no i ta bielizna, która stała się bardzo wykrojona. Bardzo często zmuszeni jesteśmy podążać za trendami w modzie, choć nie bez znaczenia są również osobiste upodobania.

Obecnie depilacja bikini jest dla każdej kobiety równie ważna, jak usuwanie zbędnego owłosienia na nogach czy też pod pachami. To zupełnie naturalne i kobiety nie wstydzą się prosić o depilację miejsc intymnych w gabinetach kosmetycznych – bo chcą czuć się komfortowo i to w każdej sytuacji. Bez wyjątku.

Jak pozbyć się owłosienia?

Sposobów na usuwanie owłosienia jest wiele. Jedne z nich można stosować w domu, inne lepiej pozostawić sprawnym rękom kosmetyczki. Takim najbardziej popularnym zabiegiem stosowanym w gabinetach jest depilacja woskiem – nie należy ona do najprzyjemniejszych, ale za to jest niezwykle skuteczna i przynosi dłuższe efekty.

Istnieje też metoda laserowa i tutaj już mamy efekt dosłownie na lata. Ale jej skuteczność zależne jest od tego, jak bardzo kolor owłosienia zbliżony jest do kolorytu skóry. Taka przyjemność kosztuje sporo, bo nawet 1600 zł.

Zabieg woskiem to również kwoty powyżej tysiąca w skali całego roku. Można więc pokusić się o samodzielną depilację, która jest dość niewygodna bo w to miejsce ciężko jest czasem dotrzeć z tradycyjną maszynką do golenia.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.