Home Zabiegi kosmetyczne Paznokcie tytanowe – Najważniejsze wskazówki

Paznokcie tytanowe – Najważniejsze wskazówki

przez Patrycja Nowak
paznokcie tytanowe

Paznokcie tytanowe w ostatnim czasie stają się na świecie niezwykle popularne i coraz częściej zastępują inne rodzaje manicure. Ich atrakcyjność wynika nie tylko z bardzo eleganckiego i nowoczesnego efektu, ale także dobrej trwałości i niewielkiego wpływu na kondycję płytki. Mimo, iż paznokcie tytanowe nie są jeszcze w Polsce zbyt powszechne, to niewątpliwe w najbliższym czasie ogromna rzesza kobiet zamarzy o ich posiadaniu. Poznajmy najważniejsze ich właściwości, sposób wykonania, a także ewentualny koszt profesjonalnej usługi czy popularne opinie.

Nie tak dawno temu świat kosmetyczny oszalał na punkcie manicure hybrydowego. Jest on wygodniejszy, ładniejszy i łatwiejszy do wykonania niż akrylowe ozdoby na paznokcie. Nic więc dziwnego, że tysiące kobiet uzależniło się od manicure hybrydowego. Niestety ten rodzaj ozdabiania paznokci nie gwarantuje niezniszczalności. A gdyby tak można mieć paznokcie wykonane z tytanu?

Manicure tytanowy to idealna metoda stylizacji paznokci, która sprawdza się idealnie w przypadku zniszczonych i słabych paznokci. Stanowi idealną alternatywę dla popularnej obecnie hybrydy, jednak w odróżnieniu od niej nie niszczy tak paznokci, przy czym utrzymuje się równie długo. Czym jednak odznacza się manicure tytanowy, jakie są jego zalety i w jaki sposób można wykonać go krok po kroku?

Manicure tytanowy – Co warto i należy o nim wiedzieć?

Manicure tytanowy staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny, ponieważ nie niszczy tak paznokci, jak manicure hybrydowy. Jest także bardziej bezpieczny zarówno dla skóry, jak i dla naszego zdrowia, a oprócz tego można go w bardzo prosty sposób wykonać samodzielnie w domu. Taki manicure powinien utrzymać się na paznokciach od 4 do 5 tygodni, a podczas jego wykonywania nie trzeba korzystać z lampy UV, co jest oczywiście bardzo dużym udogodnieniem.

Na czym polega manicure tytanowy?

Paznokcie tytanowe swoją nazwę zawdzięczają dwutlenkowi tytanu, czyli substancji chemicznej znajdującej się w składzie preparatu wykorzystywanego podczas manicure. Jeśli chodzi natomiast o samą metodę, to łączy ona w sobie zarówno cechy manicure akrylowego, jak i hybrydowego. Z jednej strony można uzyskać efekt kolorowych paznokci jak w hybrydzie, natomiast z drugiej strony można przedłużyć paznokcie, korygując przy okazji ich kształt, tak jak ma to miejsce w przypadku akrylu. Warto przy tym podkreślić fakt, iż w przypadku paznokci tytanowych nie trzeba ich utwardzać w lampie UV, a proszek wykorzystywany podczas zabiegu oprócz dwutlenku tytanu, zawiera również różnego rodzaju substancje odżywcze, które pomagają wzmocnić oraz zadbać w odpowiedni sposób o płytki paznokci.

Gdybym potrzeba było wyjaśnić zwykłym językiem, można powiedzieć, że manicure tytanowy jest połączeniem manicure hybrydowego i akrylowego. Może być stosowany do przedłużania paznokci, jak to jest typowe dla manicure akrylowego, ale kiedy spojrzymy na efekt, przypomina bardziej hybrydę.

Paznokcie tytanowe krok po kroku

Aby w domowym zaciszu w samodzielny sposób wykonać manicure tytanowy, należy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w takie niezbędne produkty jak pilnik, dzięki któremu można wyrównać kształt paznokci. Ponadto, potrzebny będzie płyn do odtłuszczania płytki paznokciowej, żel bazowy, proszek w wybranym kolorze, utwardzacz, lakier nabłyszczający oraz pędzelek. Gdy wszystkie niezbędne akcesoria zostaną już skompletowane, można przejść do właściwego zabiegu.

  1. W kolejności należy nadać wszystkim paznokciom odpowiedni kształt przy pomocy pilnika.
  2. Płytki paznokci należy następnie odpowiednio przygotować, odtłuszczając je przy pomocy specjalnego preparatu.
  3. W odróżnieniu od hybrydy, płytki paznokciowej nie trzeba dodatkowo polerować, dzięki czemu ryzyko jej nadwyrężenia praktycznie nie występuje.
  4. Gdy paznokcie zostaną już w odpowiedni sposób przygotowane, należy nałożyć na nie żel bazowy.
  5. W następnym kroku wkładamy palce do specjalnego pojemnika, zawierającego proszek w wybranym kolorze. Proszek ten zawiera wspomniany powyżej dwutlenek tytanu.
  6. Gdy pierwsza warstwa proszku wyschnie, należy nałożyć na nią drugą warstwę. Można w tym celu wykorzystać pędzelek, pokrywając całość lakierem nabłyszczającym.
  7. Na koniec paznokcie należy pomalować utwardzaczem, dzięki czemu manicure będzie trwały i bez problemu wytrzyma przez kilka tygodni.

Film instruktażowy o profesjonalnym manicure tytanowym

Najważniejsze zalety paznokci tytanowych

Paznokcie tytanowe pomagają wzmocnić kruche i łamliwe paznokcie, ponieważ specjalny proszek, który wykorzystuje się podczas zabiegu, zawiera wiele pielęgnujących substancji, takich jak np. witamina E. Jeśli chodzi o wspomniany nieraz dwutlenek tytanu, to jest to całkowicie bezpieczna substancja. Została ona wielokrotnie przetestowana pod kątem dermatologicznym i nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Kolejną dosyć istotną zaletą paznokci tytanowych jest to, iż na taki manicure mogą bez jakichkolwiek obaw zdecydować się kobiety będące w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Oczywiście przed przystąpieniem do zabiegu powinny one przetestować w pierwszej kolejności dwutlenek tytanu, ponieważ w tym okresie mogą pojawić się różnego rodzaju reakcje alergiczne. Dlatego też, aby ich uniknąć, przetestowanie produktu jest niezwykle ważne. Warto również wiedzieć, że samodzielne wykonanie manicure tytanowego w domowym zaciszu, nie wymaga kupowania tylu produktów, jak w przypadku hybrydy. Dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba kobiet decyduje się właśnie na paznokcie tytanowe.

Jak usunąć manicure tytanowy?

Manicure tytanowy można przede wszystkim usuwać za pomocą pilniczka. Poszczególne warstwy lakieru są jednak dość mocno utwardzone, dlatego cały proces może zająć dość sporą ilość czasu. Do usunięcia malowania tytanowego można także używać frezarki, dzięki czemu szybciej osiągnie się zamierzony efekt. Można także zastosować dedykowany płyn z acetonem, którym szczególnie warto spróbować rozpuścić resztki lakieru, przy użyciu wacików kosmetycznych.

Koszt paznokci tytanowych

Manicure tytanowy w salonach kosmetycznych nie należy niestety do najtańszych zabiegów, ponieważ należy liczyć się z kosztem osiągającym nawet 130 zł. Jednak decydując się na samodzielnie wykonany zabieg, można sporo zaoszczędzić. Zarówno bazę, jak i utwardzacz, można bez problemu zakupić już za kilkanaście złotych. Natomiast jeśli chodzi o puder z dwutlenkiem tytanu, to jego cena kształtuje się w okolicy 35 zł.

Opinie na temat paznokci tytanowych

Opinie na temat paznokci tytanowych są oczywiście podzielone, jednak zarówno producenci, jak i osoby wykonującego manicure uważają, iż taka forma zdobienia paznokci jest wyjątkowo bezpieczna. Dzięki temu mogą z niej korzystać nawet kobiety będące w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Z kolei panie, które zdecydowały się na wykonanie manicure tytanowego, bardzo często chwalą sobie tę metodę, ponieważ charakteryzuje się ona dosyć krótkim czasem wykonania. Ponadto prezentuje się bardzo naturalnie, ponieważ nie pogrubia ona znacząco płytki paznokcia. Jest to także zabieg bardzo trwały, dlatego jego koszt przeliczeniowy na dni, jest względnie niski.

Przykłady manicure tytanowego

Podsumowanie

Manicure tytanowy jest bardzo łatwy do nałożenia, ale jest uważany za bardziej trwały niż hybrydowy. Jednak największa zaleta tej procedury jest ukryta znacznie głębiej. Wiemy, że często stosowany manicure hybrydowy może przyczynić się do zubożenia płytek paznokci. I tu na ratunek przychodzi manicure tytanowy, o którym mówi się, że wzmacnia płytkę paznokcia. Produkty stosowane do manicure z tytanu zawierają wapń oraz witaminy A, D i E . Musisz jednak poczekać kilka miesięcy, aby zaobserwować poprawę stanu paznokci.

Ten rodzaj manicure jest przez większość kobiet uważany za piękny, trwały, a ponadto odżywiający paznokcie. Czy może być coś lepszego? Rzeczywiście, manicure tytanowy ma wiele zalet. Łatwo się go nakłada, ale metoda jego stosowania jest nieco inna niż ta, do której jesteśmy często przyzwyczajeni. Co ciekawe, do zabiegu manicure tytanowego nie są potrzebne lampy UV, ponieważ wykorzystywany proszek wysycha pod działaniem powietrza. Brak konieczności stosowania lamp UV jest ogromnym plusem, ponieważ regularna ekspozycja na promieniowanie UV zwiększa ryzyko raka skóry.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.