Home Zabiegi kosmetyczne Manicure hybrydowy – Co to takiego

Manicure hybrydowy – Co to takiego

przez Patrycja Nowak
manicure hybrydowy

Jednym z najmodniejszych zabiegów kosmetycznych paznokci w ostatnim czasie jest niewątpliwie manicure hybrydowy. Na czym on polega i dlaczego jest tak popularny?

Dłonie to nasza wizytówka, a zadbana skóra i piękne paznokcie często definiują nas już na pierwszy rzut oka. W związku z taką oceną dbanie o zdrowe paznokcie oraz ich odpowiednie wyeksponowanie zaczynają mieć coraz większe znaczenie.

Minął już szał na tipsy i inne inwazyjne metody przedłużania paznokci. Za to coraz większe uznanie w świecie dbania o piękno zyskuje manicure hybrydowy. Paznokcie hybrydowe to w ostatnim czasie prawdziwy hit zabiegów pielęgnacyjnych.

Manicure hybrydowy – Na czym polega innowacyjność tej metody

Metoda ta polega na nanoszeniu na paznokcie lakieru światłoutwardzalnego, który bazuje na żywicy szelakowej. Lakiery takie znane są pod nazwą lakierów żelowych, czy żeli soak-off oraz Shellac1. Innowacyjność tej metody polega na połączeniu koloru, połysku i szybkości aplikacji popularnego lakieru do paznokci, z żelem światłoutwardzalnym, który gwarantuje ochronną, trwałą i cienka warstwę na płytce paznokcia.

Manicure hybrydowy cieszy się wieloma zaletami, głownie takimi jak brak efektu odpryskiwania lakieru, matowienia czy załamania. Podczas nakładania lakieru żelowego nie ma nieprzyjemnego zapachu, a paznokcie są od razu suche. Efekt tej metody utrzymuje się przez około 2 tygodnie.

Oczywiście metoda ta nie jest metodą naturalną, co może doprowadzać do pewnych negatywnych reakcji organizmu. Jednak ważne jest to, że lakiery hybrydowe mają skład zgodny z formułą 3-free, czyli nie zawierają trzech, szczególnie szkodliwych substancji, jakie nadal są obecne w popularnych lakierach do paznokci. Mowa tu o toluenie, bardzo silnym rozpuszczalniku, ftalanie dybutylu, oraz uwaga… niezwykle niebezpiecznym dla zdrowia aldehydzie mrówkowym.

W związku ze składem lakierów manicure hybrydowy jest często nazywany metodą hipoalergiczną. Producenci tych kosmetyków podkreślają całkowity brak wpływu na paznokcie, który objawia się niszczeniem płytki, które występuje na przykład podczas nakładania akrylu lub żelu.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny

Z tym, czy manicure hybrydowy jest całkowicie bezpieczny, można jednak zdecydowanie polemizować. Nakładanie lakiero-żelu to nakładanie trzech warstw lakierów światłoutwardzalnych. Lakier hybrydowy bardzo silnie przylega do płytki paznokciowej, w związku z tym zaleca się usuwanie go tylko w salonie kosmetycznym, za pomocą zmywaczy z acetonem. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia płytki paznokci. To jest już fakt nad którym można dyskutować, w ramach zastanawiania się nad bezpieczeństwem tej coraz bardziej popularnej metody.

Manicure hybrydowy na wielu polach wygrywa jednak z klasycznymi tipsami, a przede wszystkim pod względem mniej szkodliwego działania na paznokcie. Stosowanie żelu czy akrylu może bowiem doprowadzić do dużo większych uszkodzeń.

O czym warto pamiętać

Hybrydowy manicure jest jednak tym rodzajem zabiegu i sposobem dbania o piękne paznokcie, na jaki możemy sobie od czasu do czasu pozwolić, szczególnie mając w planach ważne imprezy okolicznościowe, wyjścia czy spotkania. Pamiętajmy jednak, że zdrowe paznokcie nie bardzo lubią stosowanie jakichkolwiek lakierów, i lepiej dać im jak najwięcej odpocząć, a także odżywić je za pomocą kąpieli w oliwie czy specjalnych odżywkach.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.