Home Zabiegi kosmetyczne Paznokcie hybrydowe – Co warto wiedzieć

Paznokcie hybrydowe – Co warto wiedzieć

przez Patrycja Nowak
paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody, z którego coraz częściej korzystają kobiety na całym świecie. Ich główną zaletą jest trwałość i wyższa odporność na odpryskiwanie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

Manicure hybrydowy jest metodą stylizacji paznokci. W tym przypadku wykorzystuje się połączenie lakieru do paznokci i żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe są trwałe i bardzo efektowne. Utrzymują się na dłoniach przez około 2-4 tygodnie. Ich atutem jest także to, że prezentują się naturalne i są odporne na uszkodzenia. Lakier  z nich nie odpryskuje tak łatwo, jak przy zwykłym malowaniu lakierem.

Co warto wiedzieć o hybrydowych paznokciach?

Paznokcie wykonywane metodą hybrydową są bardzo trwałe. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż można zapomnieć o powstawaniu mało estetycznych odprysków. Efekt utrzymuje się nawet przez trzy tygodnie. Po upływie tego czasu manicure należy wykonać ponownie. Metoda ta zakłada pracę na naturalnej płytce paznokcia, a więc paznokieć nie jest uszkadzany. Z tego wynika też wada manicure hybrydowego, a mianowicie brak możliwości przedłużenia paznokcia.

Na lakierze hybrydowym umieszcza się jedynie małe i bardzo delikatne zdobienia. Zmywanie takiego lakieru możliwe jest tylko za pomocą specjalnego zmywacza produkowanego na  bazie acetonu. Paznokcie hybrydowe są ładne i naturalnie wyglądające. Dodatkowo błyszczą się o wiele bardziej niż w przypadku klasycznego manicure. Sam zabieg nie wymaga też posiadania długich paznokci. Taki manicure świetnie prezentuje się bowiem na każdych paznokciach. Przy tym warto pamiętać, że nie osłabia on płytki paznokcia, a więc można wykonywać go bardzo często.

Przeciwwskazania do manicure hybrydowego

Oczywiście manicure hybrydowy nie jest przeznaczony dla osób, które cierpią z powodu chorób paznokci. Poza tym ten zabieg nie  jest też wskazany dla pań, których paznokcie są kruche i podatne na złamania. Przed wizytą u kosmetyczki warto więc dokładnie obejrzeć swoje paznokcie pod kątem:

  • przebarwień po przebytych urazach,
  • brudu, fałd i linijnych wybroczyn podpaznokciowych,
  • wklęsłych płytek paznokciowych, na których widać zagłębienia,
  • przebarwień płytki,
  • rozwarstwiające się płytki paznokci,
  • pogrubień i przerostów płytki,
  • płytki paznokcia oddzielającej się od łożyska.

W powyższych sytuacjach samo nałożenie lakieru hybrydowego to za mało, aby uporać się z problemem. Konieczne jest kompleksowe działanie. Warto udać się do dermatologa, który oceni stan paznokci i podejmie decyzję w zakresie dalszego leczenia.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Tak jak w przypadku klasycznego manicure najpierw należy usunąć skórki, a następnie nadać paznokciem odpowiednią długość i kształt.  Aby uzyskać lepszy efekt płytkę paznokcia delikatnie się spiłowuje, ale tak aby jej nie uszkodzić. Dla trwałości manicure bardzo ważne jest też odtłuszczenie płytki. Potem dopiero nakłada się bazę i utwardza ją lampą UV. Po utwardzeniu można przystąpić do nakładania lakieru (1-2 warstwy w zależności od wybranego koloru). Również i lakier utwardza się w lampie UV. Na koniec na paznokcie nakładany jest nabłyszczacz.

Cały zabieg jest w 100% bezpieczny i nieszkodliwy dla paznokci. Poza tym powtarzać go można regularnie i bez żadnych obaw. Dlatego też cieszy się coraz większą popularnością.

Paznokcie hybrydowe – Ile trwa zabieg?

Dobra kosmetyczka jest w stanie wykonać manicure hybrydowy w około 45 minut. Wiele zależy jednak od tego, w jakim  stanie znajdują się naturalne płytki. Przed wykonaniem samego malowania paznokci należy je bowiem spiłować i pozbawić skórek. Warto wiedzieć o tym, że lakier utwardza się w specjalnej lampie, a więc w zasadzie od razu po wyjściu z salonu kosmetycznego można robić niemal wszystko. Nie trzeba dodatkowo czekać na utwardzenie i wyschnięcie lakieru.

Manicure hybrydowy – dla kogo?

Manicure hybrydowy jest w zasadzie zabiegiem dla każdego. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku kobiet, które są posiadaczkami zdrowych, mocnych i długich paznokci. Cały proces nie wiąże się bowiem z przedłużaniem płytki paznokcia, ale jedynie z jej pielęgnacją i staranną stylizacją. Lakier hybrydowy sprawdza się u pań, które na co dzień pracują przy komputerze. Jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia czy odczynniki chemiczne wszelkiego rodzaju. To też rozwiązanie dla kobiet, które często mają do czynienia z odczynnikami takimi jak płyn do mycia naczyń czy podłóg.

Co ciekawe, na manicure hybrydowy mogą też postawić osoby, które mają problem z zapuszczeniem paznokci. Lakier hybrydowy bowiem skutecznie utwardza płytkę, dzięki czemu jest ona mniej podatna na pękanie.

Zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy to sposób na zadbane i piękne paznokcie. Jeden zabieg kosztuje średnio około 100 złotych, ale efekt utrzymuje się nawet przez trzy tygodnie. Poza tym za sprawą odpowiedniego sprzętu taki zabieg można przeprowadzić także w domu.

Manicure hybrydowy ma jeszcze jedną podstawową zaletę – nie niszczy płytek paznokci, a więc jest zdrowszy od żelu czy akrylu. Z lakierów hybrydowych mogą też korzystać osoby ze skłonnością do alergii, bo w dużej mierze są one produktami hipoalergicznymi. Na uwagę zasługuje ponadto szeroki wybór kolorów. Producenci lakierów hybrydowych cały czas rozbudowują swoją ofertę o nowe odcienie. Coraz częściej na paznokciach hybrydowych robi się też efektowne wzorki.

Podsumowanie

Paznokcie hybrydowe to ostatni krzyk mody, głównie ze względu na ich dłuższą trwałość i codzienną wygodę. Niestety, nie jest zabieg bardzo tani i wiąże się z pewnymi efektami ubocznymi. Najlepiej jednak sprawdza w przypadku przygotowania do dużych imprez, takich jak święta, ślub czy inna okazja.

Podobne artykuły

1 komentarz

Alexa 22 lipca 2018 - 18:13

Hybryda jest uniwersalna i generalnie łatwa do nauczenia, ale bez produktu dobrej marki i wiedzy można sobie zrobić krzywdę. Dlatego czasami warto jednak uderzyć do specjalisty 😉

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.