Home Porady Akcesoria do paznokci – Przegląd i wskazówki

Akcesoria do paznokci – Przegląd i wskazówki

przez Patrycja Nowak
akcesoria do paznokci

Na rynku dostępny jest dzisiaj ogromny asortyment akcesoriów do pielęgnacji paznokci. Dzięki tego rodzaju produktom można samodzielnie wykonywać manicure i pedicure, oszczędzając przy tym spore ilości pieniędzy. Podstawowe akcesoria do paznokci nie wymagają także znacznych wydatków i przy dobrej jakości, służyć mogą przez długie lata. Sprawdźmy zatem w jakiego rodzaju akcesoria do codziennej pielęgnacji paznokci warto się zaopatrzyć.

Dłonie stanowią naszą wizytówkę, dlatego też w odpowiedni sposób powinniśmy je pielęgnować. Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o paznokciach, które zawsze powinny być czyste i równo obcięte. Aby jednak we właściwy sposób o nie zadbać, należy zaopatrzyć się w pewne akcesoria, które w pielęgnacji paznokci okazują się niezbędne. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Wskazujemy, jakie akcesoria do paznokci mogą być najbardziej przydatne.

Akcesoria do paznokci – Przegląd najbardziej przydatnych i użytecznych

Akcesoria do paznokci to szeroka gama produktów pielęgnacyjnych, spośród których można wybrać tylko te najbardziej przydatne, a nawet często niezbędne. Umożliwiają one nie tylko regularne wykonywanie domowego manicure czy pedicure, ale także bieżącą naprawę uszkodzeń czy utrzymania w dobrej kondycji. Dają również bardziej wprawnym możliwość samodzielnego wykonania modnych stylizacji, takich jak np. popularne w ostatnim czasie paznokcie baby boomer. Sprawdźmy zatem, które z nich okazują się najbardziej przydatne.

Obcinacz do paznokci

W przypadku paznokci kluczową kwestię odgrywa ich długość. Jeśli są one zbyt długie, to wystarczy tylko chwila, aby je połamać. Z tego też względu warto zadbać o to, aby ich długość umożliwiała bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności, co oznacza, iż należy zaopatrzyć się w dobry jakościowo obcinacz do paznokci. Przy pomocy obcinacza można samodzielnie skrócić paznokcie, jednak aby przez przypadek nie uszkodzić płytki paznokciowej, należy zadbać o to, aby obcinacz był w miarę ostry. Oznacza to, iż raz na jakiś czas należy go wymienić. W przypadku najtańszych modeli koszt zakupu obcinacza kształtuje się na poziomie ok. 10 zł, natomiast jeśli chodzi o akcesoria znanych marek, to należy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 200 zł.

Cążki do paznokci

Kolejnym produktem, w który warto zaopatrzyć swój kuferek kosmetyczny, są cążki do skórek, które dosyć często strzępią się nad płytką paznokciową, najczęściej w wyniku braku niektórych witamin lub nadmiernego przesuszenia. Posługiwanie się cążkami początkowo może sprawić wiele problemów, jednak z czasem powinno być coraz lepiej. Posługując się samodzielnie cążkami należy uważać, aby przez przypadek nie uszkodzić skóry, ponieważ może wówczas dojść do niewielkiego krwotoku. Aby ułatwić sobie przeprowadzenie całej czynności, warto w pierwszej kolejności odsunąć skórki przy pomocy drewnianego patyczka (wpierw dłonie należy zamoczyć w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć skórki), a następnie można usunąć je cążkami. Koszt zakupu cążek, podobnie jak obcinaczy, kształtuje się zwykle na poziomie od ok. kilkunastu do nawet kilkuset złotych.

Szczoteczka do czyszczenia paznokci

Przy pomocy szczoteczki można w bardzo szybki i prosty sposób usunąć zanieczyszczenia gromadzące się nie tylko pomiędzy płytką paznokciową i skórkami, ale przede wszystkim pod samymi paznokciami. Szczoteczki do paznokci, które można obecnie zakupić w sklepach, tak naprawdę niczym się między sobą nie różnią, dlatego też nie warto za nie przepłacać, kupując taką w granicach ok. 2-3 zł.

Pilniki do paznokci

Wśród niezbędnych akcesoriów do paznokci nie należy również zapominać o pilnikach, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Podstawowym parametrem, który je odróżnia je między sobą, jest jednak ich ziarnistość. Przy pomocy pilnika można w bardzo szybki sposób nadać paznokciom odpowiedniego kształtu, jednak umożliwiają one również wypolerowanie płytki paznokciowej, a nawet usunięcie skórek.

Podczas zakupu pilnika należy zwrócić w szczególności uwagę na jego ziarnistość, którą można podzielić na kilka gradacji, a mianowicie najczęściej 80-100, 100-180 oraz 240-500. Pilniki o niskiej gradacji działają niemal tak jak papier ścierny, dlatego też korzystając z nich, należy bardzo uważać, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Ze względów bezpieczeństwa znacznie lepiej sięgać po pilniki o wysokiej gradacji, ponieważ są one delikatniejsze w działaniu.

Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego wykonane są pilniki, to można wyróżnić pilniki:

  • papierowe – najpopularniejsze, sprawdzają się dobrze w przypadku każdego rodzaju paznokci,
  • metalowe – idealne do twardych i mocnych paznokci,
  • szklane – sprawdzają się bardzo dobrze przy cienkich i słabych paznokciach, ponieważ są delikatne.

Jeśli chodzi natomiast o koszt pilników, to oscyluje on w granicach od ok. 10 do nawet kilkudziesięciu złotych.

Brokaty, naklejki, lakiery

Aby nadać paznokciom zupełnie innego charakteru, warto je pomalować, wykorzystując w tym celu dobry lakier. Niestety większość kolorowych lakierów po kilku godzinach od nałożenia zaczyna odpryskiwać, dlatego też warto zabezpieczyć je przy pomocy utrwalacza typu top coat.

Coraz więcej kobiet decyduje się również na samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego lub żelowego. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej trwałe, ale wymaga również nieco większych inwestycji w sprzęt oraz praktyki. Należy bowiem zakupić bardziej specjalistyczne akcesoria do paznokci, takie jak lampa UV lub LED, a także zestaw lakierów i utwardzaczy.

Paznokcie można również potraktować brokatem, stemplami lub specjalnymi naklejkami, jednak są one przeznaczone raczej dla kobiet, które potrafią się nimi posługiwać. Koszt takich akcesoriów najczęściej kształtuje się na poziomie ok. kilkunastu złotych.

O czym warto pamiętać, stosując akcesoria do paznokci

Jak widać, akcesoria do paznokci do bardzo szeroka gama produktów, które umożliwiają codzienną pielęgnację i stylizację paznokci. Można zaopatrzyć się w nie jedynie w podstawowym zakresie lub postawić na znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania. Kluczowym jednak czynnikiem w zakresie codziennej pielęgnacji paznokci jest zdobycie odpowiedniej wiedzy i wprawy, które pozwolą nie tylko uniknąć większych problemów, ale także sporo zaoszczędzić.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.