Home Zabiegi kosmetyczne Pedicure – Najważniejsze wskazówki i porady

Pedicure – Najważniejsze wskazówki i porady

przez Patrycja Nowak
pedicure

Proces taki jak pedicure wymaga należytej uwagi. W końcu piękne kobiece stopy mają przyciągać wzrok mężczyzn i fascynować swoim pięknem. Pedicure jest integralną częścią właściwej pielęgnacji urody, jednak wiele kobiet zaniedbuje tę procedurę pod pretekstem braku czasu. Ale, po co są piękne włosy i zadbane dłonie, kiedy stopy wyglądają okropnie?

Jak często warto wykonywać pedicure? Na to pytanie odpowiedź jest niejednoznaczna. Wszystko zależy od techniki samej procedury. Na przykład po mechanicznym pedicure nogi pozostają w dobrej kondycji dłużej niż po klasycznym. Dlatego przed wyjaśnieniem tego pytania warto najpierw wyjaśnić wszystkie niuanse.

Na czym polega pedicure?

Postęp nie pozwala stać w miejscu, a różne metody dbania o ciało, w szczególności stopy, są ulepszane każdego dnia. Wiele kobiet preferuje ostatnio pedicure sprzętowy, który odbywa się przy pomocy specjalnej maszyny. Nie wymaga przy tym poddawania stóp parowaniu, gdyż wystarczy zastosować odpowiedni krem zmiękczający skórę. Aby osiągnąć maksymalny efekt, kosmetyczki polecają połączenie różnych procedur pedicure. Jego istotność wynika jasno z samej nazwy procedura, która łączy w sobie główne zalety sprzętu i klasycznego pedicure. Takie podejście pozwala osiągnąć maksymalny efekt i zapobiec tworzeniu się odcisków.

W takim zabiegu skóra wokół płytki paznokcia zostaje usunięta ręcznie, a skórki z palców usuwane są przez maszynę do pedicure.

Z jakich etapów składa się połączony pedicure?   

W oczywisty sposób poszczególne etapy procedury pedicure wynikają z zaobserwowanych potrzeb lub oczekiwań klientki. Niektóre z nich mogą zostać pominięte, a inne przeprowadzane równolegle.

  • Dezynfekcja instrumentów do pedicure – Wiele kosmetyczek woli robić to w obecności klienta, aby nie wzbudzać wątpliwości, że wszystko jest sterylne.
  • Kontrola – Kosmetyczka sprawdza wstępnie stan stóp klienta, aby wiedzieć, na co zwrócić większą uwagę. Niektóre szczególnie skomplikowane przypadki są korygowane podczas nie jednej, ale kilku kolejnych procedur.
  • Kąpiel dla stóp – Etap ten jest wykonywany z dwóch powodów – po pierwsze, oczyści stopy, a po drugie, zmiękczy i ukoić skórę nóg. Do wody zwykle dodaje się sól morską lub różne olejki naturalne.
  • Bezpośrednie działanie na paznokciach i skórze stóp – Na tym etapie następuje całkowite oczyszczenie i odnowienie skóry, leczenie paznokci, wycinanie naskórka i tak dalej.
  • Odżywianie i pielęgnacja – Następnie kosmetyczka zwykle wykonuje mały masaż stóp i nakłada na ich powierzchnię krem odżywczy. Zabieg zakończy się dopiero po całkowitym wchłonięciu kremu. Następnie kosmetyczka nakłada lakier do paznokci, a po ich pełnym przesuszeniu można w zasadzie opuścić salon.

Czym jest połączony pedicure – Zalety tej metody

Połączenie pedicure w pewnym stopniu można uznać za innowację ostatnich lat, gdyż wcześniej zabiegi kosmetyczne wykonywane były wyłącznie za pomocą urządzenia do pedicure lub tylko za pomocą ręcznych narzędzi.

Zalety połączonego pedicure

Zabieg tego rodzaju może pomóc pozbyć się wielu irytujących problemów takich jak szorstkość skóry czy drobne pęknięcia na stopach. Połączony pedicure pomaga również pozbyć się problemu, gdy paznokieć wyrasta, co jest bardzo częste u odwiedzających salony piękności.

Procedura ma bardzo dobry i bardzo długotrwały efekt nawet w połączeniu pedicure wykonanym po raz pierwszy, a wynik będzie widoczny natychmiast. Następnym razem procedura może być przeprowadzone po ok. miesiącu.

Cały proces trwa od jednej godziny do dwóch. Czas trwania zabiegu zależy od stanu stóp i paznokci klienta, a także od tego, jakie etapy będą wykonywane. Faktem jest, że nakładanie masek i dekoracyjna obróbka paznokci nie są etapami obligatoryjnymi, dlatego przy wybraniu specjalnych ozdób na paznokcie, które wykonuje się na życzenie klienta, konieczne będzie przeznaczenie dodatkowego czasu.

Jak często należy wykonywać pedicure?

Częstotliwość zabiegu zależy od rodzaju skóry, jednak najczęściej zaleca się wykonywanie pedicure co 2-3 tygodnie. Między innymi w przypadku wrastającego paznokcia konieczne jest częstsze wykonanie zabiegu. Może to być proces dość bolesny i wymagający stałej opieki. Jeśli wykonuje się pedicure częściej, można uniknąć takich problemów w przyszłości. Zaleca się, aby kosmetyczki wykonywały zabieg raz na dwa tygodnie w okresie letnim, kiedy nosi się otwarte buty, wystawiając stopy na większą uwagę, niż w okresie jesienno-zimowym. Dlatego w lecie konieczne jest dokładniejsze monitorowanie stanu stóp i paznokci.

Również często zabieg powinien być wykonywany ze wrastającym paznokciem. Jeśli konsekwentnie i często zabieg taki wykonywany w salonie kosmetycznym, można zazwyczaj całkowicie uniknąć takich problemów z paznokciami. W zaawansowanych i ciężkich przypadkach z wrastającymi paznokciami kosmetyczka nie pomoże. Dlatego trzeba szukać pomocy u lekarza podologa.

U kobiet z problematyczną skórą na nogach pedicure powinien być czasem wykonywany raz w tygodniu. Zastosowanie pedicure sprzętowego zapewnić może skórze doskonałą kondycję już po trzech sesjach. W takim przypadku kosmetyczka używa miękkiego szlifowania w sposób naturalny, które nie powoduje całkowitego uszkodzenia zmęczonej skóry. Przeprowadzenie takiej procedury zabiera zazwyczaj maksymalnie dwadzieścia minut.

Ceny pedicure

Ceny zabiegów zależeć będą oczywiście od lokalizacji danej usługi oraz zakresu przeprowadzonych prac. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny pedicure:

  • klasyczny plus dodatkowe zabiegi w postaci peelingu i kremu około – 100 złotych,
  • kwasowy plus peeling i kosmetyki do stóp – około 130 złotych,
  • z usunięciem zrogowaceń i odcisków – około 140 złotych,
  • japoński – około 120 złotych,
  • hybrydowy lub żelowy – około 90 złotych,
  • skorygowanie wrastającego paznokcia – około 30 złotych.

Opinie klientów

Przed pierwszym zabiegiem obawiałam się o dyskomfort i dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Ale miło się rozczarowałam, ponieważ kosmetyczka była bardzo delikatna a sprzęt, którego używała nie powodował bólu, lecz delikatne muśnięcia. Moje paznokcie u nóg są doskonale oczyszczone ze zrogowaciałego naskórka i skórek a paznokcie mam pomalowane na piękny czerwony kolor. Warto dbać o piękno swoich nóg.

Ewa 32 lata

Po wizycie u kosmetyczki moje pięty są mięciutkie jak nigdy dotąd, skóra na stopach jest delikatna. Kosmetyczka używała frezarki, żyletek i innego sprzętu, dzięki czemu moje nogi prezentują się doskonale i czuję się zadbana. Warto korzystać z usług profesjonalistów i uniknąć bolesnych zadziorków i uszkodzeń naskórka.

Magda 27 lat

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.