Home Zabiegi kosmetyczne Regulacja brwi – Metody i efekty

Regulacja brwi – Metody i efekty

przez Patrycja Nowak
regulacja brwi

Regulacja brwi, nie tylko u kobiet, praktycznie już nikogo nie dziwi w dzisiejszych czasach. Stanowi ona jeden z podstawowych zabiegów estetycznych w najbardziej widocznym miejscu naszego ciała. Z tego powodu warto przyjrzeć się nieco bliżej rożnym metodom ich przeprowadzenia, a także spodziewanym efektom.

Prawidłowa regulacja brwi jest bardzo ważna, ponieważ odpowiedni ich kształt może znacznie zmienić wygląd twarzy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Poprawnie ukształtowane łuki brwiowe mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała bardziej atrakcyjnie. W tym artykule dowiecie się wszystkiego na temat prawidłowej depilacji i regulacji brwi.

Jak samodzielnie w domu regulować brwi?

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo trudne i skomplikowane zadanie, to jednak technika kształtowania brwi jest bardzo prosta. Szczególnie, jeśli nabierze się odpowiedniego doświadczenia i praktyki. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba wykonywać tego zabiegu zbyt często. Generalnie, jeśli się już raz ukształtuje wygląd brwi, to później wystarczy go utrzymać, wyrywając jedynie te włoski, które odrosną. Regulacja brwi jest zatem procesem ustalenia, a potem utrzymania pewnego stanu i wyglądu.

Przed rozpoczęciem depilacji brwi należy wiedzieć, których włosów nie należy usuwać. Do tej części potrzebny będzie ołówek do brwi, który również wyposażony jest w pędzel. Wykonanie konturu wokół brwi, które mają zostać, jest najskuteczniejszą metodą, by nie wyrwać za dużo włosków.

 • Punkt startowy

Punkt ten powinien zacząć się dokładnie w linii powyżej mostka nosowego i wewnętrznego kącika oka. Należy trzymać ołówek pionowo nad nasadą nosa w taki sposób, aby ołówek przecinał wewnętrzny róg oka.

Za pomocą ołówka należy zaznaczyć punkt, w którym linia przecina brew. Punkt ten powinien być około 2,5 centymetra nad kątem oka. Tak samo należy postępować z drugą brwią, a określi się idealną odległość pomiędzy nimi.

 • Idealna długość brwi

Ołówek ponownie należy przyłożyć do nosa i go wyrównać względem kącika oka. Brwi powinny kończyć się tam, gdzie przecina je ołówek. Wystarczy to miejsce odpowiednio zaznaczyć.

 • Prawy łuk brwiowy

Można to zmierzyć również za pomocą ołówka. Wystarczy przyłożyć go do nozdrzy i tym razem ustawić go w linii z zewnętrznym brzegiem tęczówki. Ołówkiem do brwi należy zaznaczyć miejsce, w którym linia przecina brew. W tym miejscu powinien być najwyższy punkt brwi.

Jeśli podzieli się brwi na trzy części, to trzecia część powinna być najgrubsza. Jeśli najgrubszą częścią będzie ta środkowa, to zawsze będzie się wyglądało na zaskoczonego. Natomiast jeśli najgrubsza część będzie blisko końca brwi, to będzie się wyglądało na znudzonego.

Punkt początkowy i końcowy powinny znajdować się na tej samej wysokości. Można to sprawdzić za pomocą prostej krawędzi ołówka.

Należy mieć na brwiach zaznaczone 3 punkty, które należy połączyć, tworząc cienką lub grubszą brew. Następnie brew należy wyszczotkować za pomocą pędzla znajdującego się po drugiej stronie ołówka do brwi. Na koniec należy usunąć wszystkie włoski, które znajdują się poza zaznaczonymi konturami.

Prawidłowa regulacja brwi – Najważniejsze wskazówki

 • Po pierwsze ta metoda pomaga utrzymać symetrię brwi. Podczas usuwania włosków z łuku brwiowego w lustrze widzi się tylko część twarzy (w szczególności, jeśli korzysta się z lutra powiększającego), dlatego trudno będzie zachować równy kształt brwi. Jeśli na brwiach zaznaczy się konkury, to wystarczy tylko działać wokół tych linii, a na pewno kształt obu brwi będzie taki sam.
 • Brwi odgrywają ważną rolę w komunikacji międzyludzkiej, poprzez cielesne wyrażanie emocji. Wzmacniają wrażenie, takie jak znudzenie, zaskoczenie, nieporozumienie czy też gniew. Co więcej, za pomocą brwi można nawet flirtować. Niewłaściwie wyregulowana para brwi może przekazywać inne przesyłania niż ma się intencję, a to może prowadzić do nieporozumień.
 • Dobrze ukształtowane brwi są jak idealnie dobrana ramka do zdjęć. Jednym słowem takie brwi sprawiają, że twarz wygląda bardziej atrakcyjnie.

Metody regulacji brwi

Teraz skoro już wiecie, która część brwi jest do usunięcia, warto sprawdzić jaką metodę najlepiej dobrać do tego zadania, a której lepiej unikać. W tym celu można samodzielnie usuwać włoski z łuku brwiowego lub też udać się na zabieg do specjalisty.

Samodzielna regulacja brwi w domu

Najczęściej w profesjonalnych salonach kosmetycznych wykorzystuje się jedynie metody trwałego usuwania brwi. Nie mniej jednak można je regulować również w domu za pomocą metod, których łatwo się nauczyć. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Regulacja brwi za pomocą pęsety

Jest to najpopularniejszy sposób usuwania włosków brwiowych. Do zabiegu potrzebna jest tylko pęseta, którą można kupić za kilka złotych. I na tym koniec kosztów związanych z tą metodą. Metoda ta polega na wyciąganiu pojedynczo włosków brwiowych z mieszków włosowych. Dzięki temu jest to najdokładniejsza metoda tymczasowego usuwania włosków brwiowych. Włosy po usuwaniu pęsetą nie stają się grubsze. Metoda ta wymaga precyzji, dlatego pomocne może okazać się lustro powiększające. Efekty tej metody widoczne są do kilku dni, maksymalnie do tygodnia.

 • Nitkowanie brwi

Jest to metoda wywodząca się ze starożytnych Indii i była wykorzystywana przez stulecia we wschodniej części świata. Obecnie staje się coraz bardziej popularna w krajach zachodnich. Chociaż metoda ta może być bardziej bolesna niż usuwanie włosków pęsetą, to jednak ma ona wiele zalet. Jest to metoda bardzo dokładna, szybka i tania, ponieważ wszystko, co do niej jest potrzebne to kawałek nici. Dzięki tej metodzie usuwa się włoski wraz z cebulkami, dzięki temu efekty utrzymują się od dwóch do sześciu tygodni.

Regulacja brwi w profesjonalnym salonie kosmetycznym

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalna usługę regulacji brwi, a jej dostępność z każdym rokiem wyraźnie rośnie. W salonach kosmetycznych również stosuje się wyżej wymienione metody regulacji brwi. Coraz częściej jednak spotkać można znacznie nowszą i efektywna metodę, jaka jest elektroliza.

 • Elektroliza

Jest to jedyna metoda trwałego usuwania włosków brwiowych, która została zatwierdzona przez organizacje regulacyjne w niektórych państwach na świecie. Jest to idealne rozwiązanie dla małych obszarów zabiegowych, takich jak brwi. Do tego jeszcze metoda ta jest bardzo precyzyjna. Średnia sesja elektrolizy zajmuje godzinę lub nawet mniej, a kolejne zabiegi nie trwają dłuższe niż 15-30 minut.

Niepolecane metody regulacji brwi

Mimo wielości różnych metod depilacji, w przypadku brwi nie poleca się stosowania większości z nich. Dowiedzmy się dlaczego.

 • Laserowe usuwanie włosków brwiowych

Ponieważ oczy znajdują się bardzo blisko obszaru zabiegowego, to metoda może być bardzo niebezpieczna. Poza tym laserowe urządzenia do usuwania włosów są lepsze dla większych obszarów zabiegowych. Co więcej, nie mają one niezbędnej precyzji, która jest konieczna przy usuwaniu włosków brwiowych.

 • Kremy do depilacji

Bardzo trudno jest używać kremów do depilacji z dużą precyzją. Poza tym nie zaleca się blisko oczu stosować produktów z dużą ilością silnych chemikaliów.

 • Woskowanie

Chociaż metoda woskowej depilacji ta jest często stosowana, również przez profesjonalne kosmetyczki, to jednak nie jest zalecana ze względu na brak precyzji. Wosku należy używać do usuwania włosków z większych obszarów, a następnie całość poprawić za pomocą pęsety. Próba ukształtowania brwi za pomocą wosku jest trudna, chociaż dostępne są już wstępnie ukształtowane produkty (małe paski z woskiem), które ułatwiają regulację brwi.

 • Golenie lub przycinanie

Precyzyjne celowanie w obszar, który chce się golić w przypadku brwi, jest bardzo trudne, a często nawet niemożliwe. Może ono również powodować zapalenie mieszków włosowych, które na twarzy mogłoby być szczególnie uciążliwe.

Nitkowanie jako metoda usuwania włosków brwiowych

Nitkowanie brwi wymaga dużej praktyki oraz uwagi. Nie mniej jednak ta metoda ma wiele zalet, a mianowicie jest znacznie szybsza i tańsza niż regulacja za pomocą pęsety. Co więcej, nitkowanie brwi zapewnia bardzo dokładne efekty.

Do tej metody potrzebny będzie jedynie kawałek nici do szycia (poliestrowej lub bawełnianej). Nitka powinna mieć około 28 centymetrów długości, chociaż uzależnione jest to od wielkości dłoni. Odpowiednia długość nici to długość najbardziej wygodna dla dłoni podczas wykonywania czynności związanej z regulacją brwi.

 • Przygotowanie do regulacji brwi

Końce nici należy związać i upewnić się, że same się nie rozplączą. Pozostałe nitki pod węzłem zmniejszyć.

Do utworzonego w ten sposób okręgu należy włożyć po dwa palce z każdej ręki (wskazujące oraz kciuki). Nitki skręcić kilka razy dookoła, by powstał z nich „X”. W środku kręgu utworzył się węzeł, którym będzie usuwało się włoski brwiowe. W ten sposób nić jest gotowa do użycia.

 • Depilacja za pomocą nici

Należy upewnić się, że nić nie straci swojego kształtu „X”. W każdym otworze powinny być palce z dwóch dłoni, czyli oba kciuki i oba palce wskazujące.

Kiedy otworzy się palce w jednej dłoni, to węzeł będzie przesuwał się ku drugiej dłoni – to będzie kierunek usuwania włosków brwiowych. Pasma włosów utkną w małych dziurach w supełku. Następnie szybkim ruchem są wyciągane z korzeni.

Należy spojrzeć w lustro i położyć nitkę w miejscu, gdzie chce się usunąć brwi. Po raz pierwszy nie należy umieszczać nici zbyt blisko obszaru, którego nie chce się usuwać. Należy się poruszać w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów, a palce otwierać w dłoni, która jest bliżej końca brwi. Należy poruszać się powoli, a na pewno będzie to się odbywało szybciej, niż myślicie.

Po nitkowaniu brwi skóra może stać się zaczerwieniona i może pojawić się stan zapalny. Stan ten na skórze można uspokoić, wykorzystując specjalny balsam do woskowaniu. Często również poleca się na brwi stosować olej rycynowy, a także inne produkty naturalne.

 

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.