Home Zdrowie Wypadanie włosów po ciąży – jak zapobiegać?

Wypadanie włosów po ciąży – jak zapobiegać?

przez Patrycja Nowak
wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów jest problemem wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stara się znaleźć możliwe rozwiązania tego właśnie problemu. Jednak warto mieć świadomość, że wypadanie włosów po ciąży może mieć różne podłoża. Z poniższego artykułu dowiesz się najważniejszych wskazówek na ten temat.

Przyczyną tego problemu mogą być zarówno hormony, jak i zła dieta. Na szczęście na rynku istnieją obecnie produkty, dzięki którym można zahamować wypadanie włosów po ciąży. Ponadto, są również różne sposoby, które zmniejszą wypadanie sezonowe, które często ma miejsce na jesień czy wiosnę. Jak zatem zaradzić wypadaniu włosów? Czy są jakieś domowe sposoby na wzmocnienie włosów? I gdzie kupić dobrej jakości produkty do swoich włosów?

Wypadanie włosów – jakie mogą być tego przyczyny?

Ciężko stwierdzić kiedy i w jakich warunkach wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się. Prawda jest bowiem taka, że przyczyn tego zjawiska może być wiele. Jeżeli chodzi o kobiety to jednym z najczęściej związanych z wypadaniem włosów czynników jest stres przez który włosy dosłownie mogą lecieć z głowy. Warto jest jednak mieć świadomość, że stres nie jest jedynym czynnikiem zewnętrznym, który może doprowadzić do utraty włosów. Oprócz tego problematyczne jest również sezonowa utrata włosów, oraz ta związana z przemęczeniem oraz złą dietą. Oprócz tego u kobiet przyczyną wypadania włosów może być również ciąża oraz okres menopauzy. Również choroby – takie, jak choroba tarczycy mogą mogą mieć więcej wspólnego z problemem wypadających włosów. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet szuka skutecznej ochrony i za wszelką cenę próbuje wzmocnić włosy zarówno od środka, jak i od zewnątrz.

Nadmierne wypadanie włosów – czy można coś z tym zrobić?

Na szczęście nadmiernym wypadaniem włosów można zaradzić – i jest naprawdę wiele sposobów aby autentycznie poprawić kondycję włosów. Jakie są więc najpopularniejsze sposoby? Przede wszystkim trzeba odkryć prawdziwy powód wypadania włosów. Jeżeli się to zrobi, to będzie można wdrożyć odpowiednią taktykę. A jakie są możliwości? Różne – od bardziej inwazyjnych, aż po te całkowicie nieinwazyjne. Najbardziej inwazyjne metody dla włosów wypadających są preparaty trychologiczne. Trycholog to lekarz zajmujący się włosami oraz skórą głowy – jego zadaniem jest zadbanie o to, aby twoja skóra głowy była zdrowa, a co za tym idzie, aby i twoje cebulki włosowe również były zdrowe. Jeżeli jednak nie chcesz wybierać się do lekarza, to zawsze możesz spróbować różnorodnych suplementów do prawidłowego wzrostu włosów, które są dostępne w aptekach. Takie produkty nie tylko zahamują wypadanie, ale również poprawią wygląd włosów.

Wypadające włosy po ciąży – jak temu zaradzić?

kerabioneJeżeli chodzi o wypadanie włosów po ciąży i urodzeniu dziecka to wiele kobiet bardzo się tego boi – i niepotrzebnie, ponieważ strach i stres tylko wzmagają ten problem. Prawda jest taka, że po urodzeniu dziecka niemal każda kobieta ma problem z wypadaniem włosów. Wiele pań podczas czesania włosów musi co chwila wyrywać ich pęki ze szczotki. Ale jak w takim razie się bronić? Jak zaradzić wypadaniu włosów po ciąży gdy włosy stają się po prostu słabe i często zniszczone. W takich przypadkach zawsze warto zadbać o siebie przede wszystkim od wewnątrz – najlepiej za pomocą odpowiedniej diety oraz konkretnych suplementów. Na szczęście na rynku można znaleźć naprawdę wiele produktów, które przeznaczone są dla młodych mam. Takie suplementy są w stanie pomóc kobiecie, ale nie będą szkodzić maluszkowi nawet jeżeli ten jest jeszcze karmiony piersią.

Oczywiście na pierwsze efekty nieco trzeba poczekać, ale zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ jest to metoda, która naprawdę może pomóc w problemie wypadania włosów po ciąży i porodzie.

Czy są domowe sposoby na wypadające włosy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy istnieją domowe sposoby, które działają na wypadające włosy. Oczywiście, że są – a najlepszym z nich jest dieta. Tak – aby mieć piękne i zdrowe włosy, trzeba się zdrowo odżywiać. Warto wprowadzić do swojej diety takie pokarmy, jak jajka, orzechy, fasolę czy groszek oraz produkty mleczne. Ważne są również różnorodne warzywa oraz mięsa (szczególnie kurczaka oraz indyka) i ryby. Oprócz diety można również zadbać o włosy od zewnątrz. Bardzo popularne są maseczki z jajka lub z majonezu. Dużą popularnością cieszy się również olejowanie włosów, a także wcierki wykonane z naparów z różnych ziół.

Gdzie kupić produkty gdy włosy wypadają?

Jeżeli chodzi o produkty, które autentycznie mogą zadziałać na wypadające włosy, to można je nabyć zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i przez internet. Młode mamy, które nie mają zbytnio czasu mogą swobodnie zamówić dobrej jakości suplementy dla siebie nie wychodząc z domu. Dzięki temu nie będą musiały pamiętać o jego kupnie, gdy wyjdą ze swoim dzieckiem na spacer. Jest więc to bardzo dobra opcja.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.