Home Zabiegi kosmetyczne Zabieg bankietowy – Właściwości i zastosowania

Zabieg bankietowy – Właściwości i zastosowania

przez Patrycja Nowak
zabieg bankietowy

Zabieg bankietowy to zbiór różnych procedur kosmetycznych, mających na celu w szybki i nieinwazyjny sposób poprawić wygląd cery. W tym zakresie stosuje się metody, które nie wymagają długiego okresu regeneracji i oczekiwania na widoczne efekty. Zabieg liftingujący tego rodzaju wykonywany jest najczęściej tuż przed ważnym wydarzeniem, na którym szczególnie zależy nam na świeższym, młodszym i ładniejszym wyglądzie. Z tego powodu stanowi często propozycję liftingu cery na tzw. „ostatnią chwilę”.

Skóra każdej kobiety codziennie narażona jest na niekorzystne działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które powodują, iż staje się ona szara, ziemista oraz matowa. Niestety na takiej skórze dosyć mocno zaczynają uwidaczniać się zmarszczki, a także inne niedoskonałości, a jeśli w najbliższym czasie planuje się jakieś ważne wyjście, to należy czym prędzej poprawić swój wygląd zewnętrzny.

W takim przypadku nie ma co inwestować w bardzo inwazyjne zabiegi takie jak peelingi kwasowe, czy też mikrodermabrazję, ponieważ skóra po ich przeprowadzeniu wymaga regeneracji, na którą nie ma niestety czasu. W jaki zatem sposób można poprawić wygląd swojej skóry przed bardzo ważnym wyjściem? Decydując się na tzw. zabieg bankietowy. Czym jednak jest wspomniany zabieg bankietowy i co tak naprawdę warto o nim wiedzieć?

Czym jest zabieg bankietowy?

Zabieg bankietowy to nieinwazyjny zabieg lub ich seria, dzięki któremu można w ekspresowym tempie zadbać o wygląd swojej skóry na twarzy, szyi oraz na dekolcie. Efekt takiego zabiegu widoczny jest niemal natychmiast, jednak nie towarzyszą mu żadne skutki uboczne. Dzięki temu nadaje się on wprost idealnie przed bardzo ważnym wyjściem.

Obecnie wiele gabinetów kosmetycznych oferuje zabiegi bankietowe, które w zaledwie kilkadziesiąt minut pomagają oczyścić, nawilżyć, a także zregenerować poszarzałą, matową i pozbawioną blasku skórę. Warto przy tym podkreślić fakt, iż nazwa zabieg bankietowy tak naprawdę oznacza nie jeden, a kilka różnych zabiegów, dzięki czemu każda kobieta może zdecydować się na taki, który najlepiej poradzi sobie z danym problemem. Mają one za zadanie wzajemnie się uzupełniać, by końcowy efekt był jak najbardziej zadowalający.

Jak wygląda klasyczny zabieg bankietowy?

Dzięki temu, iż zabieg bankietowy jest całkowicie nieinwazyjny oraz bezpieczny dla skóry, po jego przeprowadzeniu na twarzy nie pojawia się ani opuchlizna, ani szpecące zaczerwienienie. Klasyczna zabieg bankietowy rozpoczyna się od bardzo dokładnego oczyszczenia skóry, zazwyczaj przy użyciu bardzo delikatnego peelingu. Gdy skóra zostanie już oczyszczona, to kosmetyczka aplikuje na nią indywidualnie dobrane serum oraz krem, wykonując przy okazji krótki, jednak bardzo przyjemny masaż. Efektem takiego zabiegu jest dogłębne nawilżenie, odżywienie, a także wygładzenie skóry. Równie ważne jest jednak, iż taki zabieg pomaga zredukować cienie pod oczami, a także skórne przebarwienia, które nie dodają urody.

Zabiegi bankietowe oddziałują jednak niezwykle korzystnie nie tylko na skórę, ale również na samopoczucie. Towarzyszy im bowiem uczucie relaksu oraz odprężenia, co przed wielkim wyjściem może być bardzo istotne. Czas trwania takiego zabiegu wynosi zazwyczaj od 30 do nawet 60 minut, a ceny kształtują się w granicach ok. 200-500 zł (cena uzależniona jest od danego salonu kosmetycznego, a także konkretnego zabiegu). Zdecydowana większość pań uważa, iż przed ważnym wydarzeniem jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę, ponieważ w ciągu kilkudziesięciu minut można w bardzo widoczny sposób poprawić wygląd swojej twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi bankietowe

W zakres zabiegów bankietowych wchodzić mogą różne procedury, w zależności od zidentyfikowanych potrzeb oraz oczekiwań klienta. Poniżej wymieniamy najbardziej popularne i chętnie wykorzystywane.

Zabieg bankietowy ze złotem

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów bankietowych jest zabieg ze złotem, który polega na użyciu 24 karatowego złota, najczęściej pod postacią arkuszy z płatkami kruszcu, które aplikowane są bezpośrednio na skórę. Niektóre panie decydują się również na wprowadzeniu złota w skórę przy pomocy ultradźwięków lub jonoforezy jonów, co również pomaga w widoczny sposób poprawić wygląd cery. Jakich jednak efektów zabiegu można się spodziewać? Zabieg wykorzystujący złoto przede wszystkim pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek i przebarwień, jednak przy jego pomocy można również wygładzić oraz rozświetlić skórę.

Zabieg geneo

Geneo to zabieg, który polega na wykorzystaniu bąbelków powietrza, które wzbogacone są o dosyć wysokie stężenie dwutlenku węgla. CO2 oddziałując na powierzchni skóry, wspomaga przepływ krwi, a także odżywia i wspomaga dostęp tlenu w tkankach. Dzięki temu zabiegowi skóra odzyskuje swój naturalny koloryt i jest w odpowiedni sposób przygotowana na przyjęcie składników aktywnych, znajdujących się w maseczkach i kremach pielęgnacyjnych.

Mikrodermabrazja wodna

Kolejnym dosyć popularnym zabiegiem bankietowym jest mikrodermabrazja wodna, dzięki której można nie tylko oczyścić, ale również dogłębnie nawilżyć skórę. Zabieg ten przypomina nieco klasyczną mikrodermabrazję, jednak w odróżnieniu od niej, jest bardzo delikatny i nie powoduje zaczerwienienia skóry. Gdy martwy naskórek zostanie złuszczony, na twarz aplikuje się przeciwutleniające oraz głęboko nawilżające serum.

Kriomezolifting

Kobiety, które zmagają się z problemem wiotczejącej skóry powinny zdecydować się na kriomezolifting, czyli zabieg łączący w sobie fale radiowe oraz zimno. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności wykonuje się delikatny peeling skóry, następnie wprowadza się serum z witaminą C. Przy pomocy fal radiowych podgrzewa się nieco skórę, a na koniec przeprowadza się krioterapię, polegającą na schłodzeniu skóry. Taki zabieg pomaga wygładzić zmarszczki, a także poprawić owal twarzy, poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz elastyny.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.