Home Porady Cienie pod oczami – Co poradzić

Cienie pod oczami – Co poradzić

przez Patrycja Nowak
cienie pod oczami

Prawdopodobnie każda osoba przynajmniej raz zadała sobie pytanie – jak usunąć cienie pod oczami? W końcu skóra wokół oczu jest niezwykle delikatną i wrażliwą częścią ludzkiego ciała. Niestety zmarszczki, cienie i obrzęki nie należą do rzadkości, a wiele z tych problemów jest dobrze znanych już od okresu dojrzewania. Sprawdźmy zatem co warto zrobić, by wyraźnie zredukować problem.

Bardzo często najczęstszym problemem estetycznym u dojrzałych kobiet są zmarszczki wokół oczu. Faktem jest, że skóra w tym obszarze prawie nie posiada ochronnej warstwy lipidowej. Dodatkowo, obciążenie w tym rejonie jest bardzo duże, szczególnie przy uśmiechaniu i aktywnym wyrażaniu emocji. Mimika twarzy powoduje, że skóra w okolicach oczu względnie szybko wiotczeje i traci swoje młodzieńcze napięcie.

Drugim najbardziej popularnym problemem estetycznym wielu kobiet są worki pod oczami. W pobliżu oczodołu znajduje się tkanka tłuszczowa, która łatwo gromadzi płyn i jednocześnie jest uwalniana rozciągając cienką skórę. Jeśli obrzęk pod oczami pojawia się regularnie, to z czasem może prowadzić do degradacji kolagenu skóry i pojawieniu się worków, które często nie wymagają już tradycyjnego leczenia, ale raczej chirurgii plastycznej.

Wreszcie, z powodu braku snu lub przeciążenia, często pojawiają się brzydkie cienie pod oczami. Powodem ich powstawania jest uszkodzenie delikatnych naczyń włoskowatych powiek, na zewnątrz których krwinki szybko ciemnieją. Obrzęki i siniaki pod oczami mogą być objawami różnych chorób i dla ich prawidłowej diagnozy konieczne mogą być badanie lekarskie.

Jak pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Jeśli ktoś ma do czynienia z tym problemem, raczej nie powinien wpadać w panikę. Trzeba zapewnić sobie prawidłowe odżywianie, od 7 do 8 godzin snu, a także zrezygnować ze złych nawyków. Często wszystko to pomaga usunąć cienie i worki pod oczami, a tym samym przywrócić świeżość i wyrazistość wyglądu.

Oczywiście nie zaszkodzi poprawić mikrokrążenie, wzmocnić naczynia i zwiększyć elastyczność skóry wokół oczu, za pomocą szeregu polecanych procedur kosmetologicznych.

Cały kompleks zabiegów przeciwko cieniom pod oczami może być wybrany tylko przez profesjonalnego kosmetologa. Odpowiednie sposoby leczenia zależą od wielu czynników, takich jak płeć, wiek, cechy anatomiczne, czy też mimiczny stereotyp. W zależności od charakteru problemu cały proces może obejmować procedury w gabinecie kosmetologa, masaż i specjalną opiekę domową.

Jakie procedury mogą pomóc na cienie pod oczami?

Jak usunąć cienie pod oczami i nie szkodzić pacjentowi – to pytanie zadają sobie kosmetolodzy z całego świata. Na szczęście znaleziono dość skuteczne rozwiązania. Jednak na obszarze wokół oczu należy działać bardzo ostrożnie, ponieważ wiele procedur może zbyt agresywnych i powodować więcej szkód, niż korzyści. Poniżej przedstawiamy najczęściej wykorzystywane procedury:

  • Procedury drenażu limfatycznego – terapia mikroprądowa zapewnia równomierny rozkład płynów i w pewnym stopniu usunięcie ich z organizmu. Koszt zabiegu wynosi w granicach 50 złotych.
  • Masaż ultradźwiękami pozwala poprawić ukrwienie i pozbyć się problemu stagnacji płynów. Jeśli cienie pod oczami nie są silne, można je wizualnie zmniejszyć za pomocą peelingu. Lepsze krążenie krwi eliminuje zbyt dużą jej ilość w naczyniach krwionośnych i cienie pod oczami znikają. Cena zabiegu oscyluje w przedziale od 70 do 120 złotych.
  • Laser i peelingi znacznie poprawiają przepuszczalność skóry, dzięki czemu można uzyskać niesamowity efekt, dzięki działaniu aktywnego odmładzającego serum z witaminami i ekstraktami roślinnymi. Cena usługi w gabinecie powinna wynieść do 80 do 130 złotych.
  • Na wyraźne obrzęki i cienie pod oczami bardzo skuteczne okazać się mogą zabiegi odmładzania i mezoterapia. Mezoterapia wokół oczu to najczęściej ok. 1 do 4 sesji, które powinny pozwolić rozwiązać problem cieni pod oczami, a także usunąć nowo powstałe obrzęki i worki pod oczami. Aby wykonać tego rodzaju zabieg, kosmetolodzy używają preparatów, które rozkładają tłuszcz i zwiększają napięcie naczyń limfatycznych oraz żył. Cena takiej usługi wynosi zazwyczaj w granicach 150 złotych.

Jak dbać o skórę wokół oczu w domu?

Jeśli ktoś pragnie trwale pozbyć się cieni pod oczami, powinien zapewnić swojej skórze specjalną pielęgnację domową.
Kosmetolodzy zazwyczaj zalecają stosowanie kremów przeciw obrzękom pod oczami o wysokiej zawartości flawonoidów i peptydów. Związki tego rodzaju poprawiają krążenie krwi, usuwają nadmiar płynów, rozkładają zalegające substancje i niwelują cienie pod oczami.

Również surowica o wysokiej zawartości witaminy C i miedzi może sprawić, że skóra stanie się znacznie bardziej elastyczna. Należy używać jej 3-4 miesiące z rzędu, a cienie pod oczami zauważalnie rozjaśnią się. Ponadto, w walce z workami pod oczami bardzo ważna jest ochrona przed słońcem i dobre nawilżenie skóry.

Aby usunąć worki pod oczami, można zrobić sobie prosty masaż po porannym oczyszczeniu. Przez 2-3 minuty należy lekko masować dolne powieki tam, gdzie zwykle pojawiają się worki. Następnie trzeba nałożyć krem nawilżający i wykonać kilka wystarczająco mocnych ruchów okrężnych. Zabieg taki tonizuje mięśnie powiek i stymuluje wypływ nadmiaru zebranego pod skórą płynu.

Podobne artykuły

1 komentarz

Viola 27 czerwca 2022 - 20:33

Całkiem od niedawna kupuję płatki hydrożelowe Efektimy seria VEGE na cienie. Nakładam zimne z lodówki pod oczy i skórę mam fantastycznie napiętą i ładnie wyglądającą. Ale trzeba regularnie stosować hehe, sam się nie zrobi i nie zostanie

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.