Home Porady Paznokcie migdałki – Jak zrobić i na co uważać

Paznokcie migdałki – Jak zrobić i na co uważać

przez Patrycja Nowak
paznokcie migdałki

Kształt i malowanie paznokci jest w istotnym zakresie odzwierciedleniem osobowości i stylu każdej kobiety. Mają one niebagatelne znaczenie w przekazie, jaki płynie do otoczenia, a także wyraźnie wpływa na charakter całości wizerunku zewnętrznego. Z tego powodu, coraz więcej kobiet decyduje się na manicure zgodny z bieżącymi trendami i modą, wybierając m.in. paznokcie migdałki. Tego rodzaju stylizacja uznawana jest za dość drapieżną, jednak wciąż bardzo kobiecą. Paznokcie migdałki nie są również szczególnie trudne do samodzielnego wykonania, o czym można przekonać się w dalszej części artykułu.

Kobiety marzą o pięknych i zdrowych paznokciach, gdyż jest to jeden z najbardziej wyeksponowanych na co dzień obszarów ciała. Obecnie manicure jest jednym z podstawowych zabiegów, które funduje sobie każda kobieta, zarówno samodzielnie w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Większość z nich często zastanawia się, jak wybrać najlepszy kształt paznokci, poszukując własnego stylu i dopasowując się do bieżącej mody.

Najnowszym trendem, który utrzymuje się niezmiennie od pewnego czasu, są paznokcie w kształcie migdałów. Zapewniają one doskonałą funkcjonalność oraz wyjątkowy wygląd, który jednak nie będzie pasował do każdego. Codzienne czynności nie będą jednak sprawiały przy nich kłopotu, co jest niezwykle ważne gdy bierzemy pod uwagę funkcjonalność stylizacji. Dzięki tego rodzaju manicure praktycznie wszystkie kobiece dłonie wydają się znacznie bardziej atrakcyjne i piękne. Sprawdza się także nawet u kobiet, które nie mają zbyt zgrabnych palców i płytek paznokci.

Czym są paznokcie migdałki?

Paznokcie migdałki charakteryzują się przede wszystkim swoim specyficznym kształtem, który ewidentnie przypomina migdały. Płytki są w odpowiedni sposób spiłowane w celu nadania im spiczastej formy. Dzięki wysmukleniu, doskonale wyszczuplają dłonie, wyraźnie się odznaczając i zapewniając bardziej drapieżny wygląd.

Idealnie obły kształt płytki paznokcia pomaga w dłuższym utrzymywaniu się manicure. Jego samodzielne wykonanie nie jest szczególnie trudne, ani czasochłonne. Dodatkowo każdej kobiecie posiadającej paznokcie w kształcie migdałów dodaje dużo klasy i elegancji. Ponadto, ich kształt zapewni wizualne wysmuklenie i wydłużenie palców, zapewniając silniejszy efekt seksapilu. Obecnie panujący trend preferuje skrócenie i kształtowanie płytki w takim zakresie, by paznokieć tylko nieznacznie wystawał poza obrys opuszka. Dzięki temu zabiegowi uniknąć można krytykowanego często wyzywającego, a nawet wulgarnego efektu. Pożądana stylizacja z reguły powinna charakteryzować się względną naturalnością i dobrym smakiem.

Bez wątpienia paznokcie migdałki stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, nie tylko ze względu na sam drapieżny wygląd. Zapewniają one bowiem co najmniej kilka ważnych zalet, z których najważniejsze to:

  • optyczne wyszczuplanie dłoni i palców,
  • możliwość wykonania atrakcyjnego malowania w różnych technikach,
  • wysoka trwałość i wytrzymałość manicure,
  • mniejsze ryzyko pęknięcia lub złamania płytki,
  • mniejsze narażenie na zadzianie.

Zwężona powierzchnia po bokach płytki paznokcia zwiększa również żywotność lakieru, którym są pokryte. Paznokcie są bardziej sztywne i nie narażają go na pękanie i odłupywanie.

Jak zatem przygotować paznokcie migdałki samodzielnie? Postaramy się jak najdokładniej opisać cały proces krok po kroku.

Jak zrobić idealne paznokcie migdałki krok po kroku?

Wykonując zabieg manicure w salonie kosmetycznym, żadna ze specjalistek nie będzie miała problemu z wykonaniem paznokci o takim kształcie. Warto jednak pamiętać, by zawsze zwracać uwagę na dokładność wykonania i linię, w której wypiłowane są paznokcie. Samo ukształtowanie paznokci nie jest trudnym zadaniem, dlatego jeżeli chcemy samodzielne wykonać ten zabieg w domu, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Zabieg manicure można wykonać zarówno na długich, jak i względnie krótkich paznokciach. W drugim przypadku wykonuje się go etapami wraz ze wzrostem płytek. Poświęcając swoją uwagę, czas i przykładając się do zadania możemy otrzymać wspaniały i wyjątkowy efekt.

Oto instrukcja krok po kroku jak wykonać wymarzone paznokcie.

  • Do wykonania zabiegu manicure najlepiej przygotować pilnik diamentowy, bądź szklany, ponieważ ich struktura nie narusza płytki paznokcia tak, jak pilniki metalowe bądź papierowe. Używając odpowiednich pilników można odpowiednio zadbać o oczekiwany wygląd paznokcia, który nie będzie się rozdwajał i łamał. Kluczowym elementem zabiegu jest nienaruszenie struktury płytki i nie powodowanie żadnych dalszych komplikacji pielęgnacyjnych.
  • Pierwszym i często podstawowym błędem jest namaczanie paznokci przed ich spiłowaniem. Należy najpierw spiłować paznokcie do pożądanego kształtu, a następnie namoczyć je i wykonać poprawki. W tym momencie należy również wyciąć skórki.
  • Osiągnięcie odpowiedniej formy, czyli oczekiwanego kształtu migdałów, należy rozpocząć piłowanie płytki paznokci od wewnętrznej strony pod kątem 45 stopni. W efekcie końcowym utrzymywanie takiego kąta piłowania pozwoli na uzyskanie idealnie zwężonego kształtu. Bardzo ważne jest jednak, by nie piłować czubków paznokcia do bardzo szpiczastego efektu. Narzucający się i wyraźny kształt trójkąta przysłoni pożądany efekt wyglądu migdała. W ten sposób paznokcie stracą również swój praktyczny charakter, gdyż będą mogły przy codziennym użytkowaniu zaczepiać o ubrania i inne materiały oraz znacznie szybciej się łamać. Osiągając pożądany kształt od wewnętrznej strony należy wykonać tą samą czynność po zewnętrznej stronie paznokcia. Warto przy tym zabiegu posługiwać się wzornikiem, np. zdjęciem idealnego dla siebie kształtu.
  • Ostatnim elementem przy wykonywaniu manicure-u jest pomalowanie paznokci odżywką. Zapewni ona nie tylko połysk płytki paznokcia, ale również odżywi go i dostarczy odpowiednich minerałów. Dzięki temu efekt będzie wyraźniejszy i utrzyma się znacznie dłużej.

Takie same zasady, jak przy tradycyjnym manicure, należy przyjmować przy nakładaniu lakieru hybrydowego. Najważniejsze by zapamiętać, że nie należy wstępnie namaczać płytek paznokci oraz skórek w celu ich usunięcia przed uformowaniem wstępnego kształtu. Może to mieć duży wpływ na późniejszą jakość odrastającego paznokcia, który prawdopodobnie stanie się bardziej kruchy i łamliwy.

Warto obejrzeć:

Paznokcie migdałki w obecnych trendach

W stylizacji paznokci, jak i w modzie, wciąż zachodzą dynamiczne zmiany. Do niedawna paznokcie w kształcie migdałów musiały być długie i wyraziste, wystając znacznie poza opuszki palców. Najczęściej były pomalowane na rzucające się w oczy kolory, stanowiąc podstawę wielu kobiecych kobiecej stylizacji. Obecnie ten trend się znacznie zmienił i skierował w kierunku większej naturalności i delikatności. Wpisuje się to wyraźnie w szerszy trend stylizacyjny, a nawet modę na określony styl życia. Z tego powodu w modzie pozostaje kształt migdałów, jednak w znacznie skróconej wersji i bardziej stonowanych kolorach. Jest to niewątpliwie krok w stronę elegancji i klasy, którymi kobiety pragną cieszyć się na co dzień.

Nie oznacza to, że większość pań nie eksperymentuje z wzorami na paznokciach. Obecnie jednym z najmodniejszych z nich jest imitacja białego marmuru. Głównym kolorem pozostaje biel lub bardziej kremowe odcienie, na które nanosi się  charakterystyczne linie, tworzące słoje w marmurze. Stylizacja powstaje najczęściej w kolorach brązu lub czerwieni, dobrze komponując się z paznokciami w kształcie migdałków. Kolejnym wzorem dość często wykonywanym na paznokciach są wszelkie formy nawiązujące do geometrii. Da się tutaj zauważyć zasadę, że prostota i minimalizm nigdy nie wychodzą z mody.

Najważniejsze zalety migdałowych paznokci

Nie da się ukryć, że paznokcie migdałki charakteryzują niemal same zalety. Trudno spotkać chociażby jedną kobietę, która nie byłaby z nich zadowolona. Jednym z najważniejszych plusów jest to, że wyszczuplają palce i całe dłonie, nadając im bardziej kobiecego i delikatnego kształtu. Osoby posiadające nieco szersze palce i bardziej kwadratową płytkę paznokcia również zazwyczaj bez obaw mogą korzystać z takiej formy manicure. Dzięki niej ich dłonie także staną się smuklejsze, a palce dłuższe.

Bardziej obły kształt płytek, niż przy paznokciach kwadratowych i innych niestandardowych formach, ma duży wpływ na ich wytrzymałość. Codziennie wykonywane czynności manualne nie będą sprawiały problemu, a paznokcie będą w znacznie lepszej kondycji. Paznokcie migdałki zapewniają, że struktura płytek nie jest nadwyrężana, dzięki czemu znacznie rzadziej ulegają łamaniu i rozdwajaniu. Dotyczy to nie tylko wytrzymałości płytki samego paznokcia, ale również położonego na nim lakieru. Preferując pomalowane paznokcie, lakier powinien utrzymywać się na nich znacznie dłużej.

Wiele kobiet ceni sobie kształt migdała przy stylizacji paznokci, ze względu na ich estetyczny wygląd i praktyczne zastosowanie. Sprawdzają się doskonale zarówno na co dzień, jak i w pracy czy odświętne uroczystości. Wiele zależeć będzie od ich wykończenia lakierem, który swoim kolorem i wzorami może nadać szczególnego charakteru. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak mała czarna w modzie, paznokcie migdałki zawsze znajdą dla siebie miejsce i liczne rzesze zwolenniczek na całym świecie.

Przykładowe stylizacje – Paznokcie migdałki

https://www.instagram.com/p/B0tYEm6B8RF/

https://www.instagram.com/p/B1E6HNYoDKR/

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.