Masaż Kobido, znany jako niechirurgiczny lifting twarzy, to tradycyjna technika wywodząca się z kultury japońskiej. Ze względu na spektakularne i szybko widoczne efekty, coraz więcej osób decyduje się na jego wykonanie. Sprawdź, jak wygląda masaż Kobido oraz dowiedz się, jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.
Masaż Kobido – co to jest?
Masaż Kobido to starożytna technika masowania twarzy wywodząca się z Japonii. Nie bez powodu zabieg ten określany jest jako lifting bez skalpela – intensywne, bardzo szybkie ruchy oddziaływują nie tylko na powierzchnię skóry, ale również tkanki głębokie. Skuteczność masażu Kobido jest efektem stymulacji metabolizmu komórkowego oraz pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Na zabieg mogą zdecydować się osoby walczące z pierwszymi oznakami starzenia, opadającą powieką, bruksizmem, wysokim poziomem stresu, bezsennością oraz migrenami.
Jaki specjalista może wykonać masaż?
Warto pamiętać, że nie każdy japoński masaż jest masażem Kobido. Do opanowania tej techniki konieczne jest odbycie profesjonalnego, kilkudniowego szkolenia. Poza tym kosmetyczka powinna posiadać solidne podstawy teoretyczne, zwłaszcza wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii. Profesjonalne przygotowanie do zawodu zapewnia szkoła kosmetyczna. Kraków to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, oferująca kształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://policealna.gowork.pl/krakow/kosmetologia-z-liftingiem-rzes.
Jak wygląda masaż Kobido?
Przed przystąpieniem do masażu Kobido, wykonywany jest demakijaż. Skóra musi zostać bardzo dokładnie oczyszczona z sebum oraz resztek kosmetyków. Następnie do twarzy przykładane są mokre, ciepłe ręczniki, w celu otwarcia porów. Kosmetyczka wykonuje także masaż okolic karku, szyi i dekoltu, aby rozluźnić i zrelaksować klientkę. Dopiero teraz może przystąpić ona do kluczowych etapów zabiegu. Są to:
- drenaż limfatyczny – polega on na pobudzeniu krążenia, a także usunięciu nadmiaru wody, limfy i toksyn. Dzięki temu skóra staje się bardziej ukrwiona i promienna. Zanikają również obrzęki, zwłaszcza te pod oczami,
- lifting twarzy – etap ten jest najbardziej intensywny, dlatego u osób bardziej wrażliwych może powodować lekki dyskomfort. Ruchy liftingujące są szybkie, mocne i głębokie. Kosmetyczka podszczypuje, ugniata i poklepuje konkretne obszary twarzy – zwłaszcza okolice linii żuchwy, czoła i bruzdy nosowej, na których najszybciej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Tak wykonany lifting manualny poprawia owal twarzy i przynosi efekty podobne do inwazyjnego zabiegu medycyny estetycznej,
- akupresura – ostatnim krokiem jest akupresura, czyli uciskanie punktów energetycznych. W ten sposób usprawniony zostaje przepływ energii życiowej Qi. Co więcej, stymulacja punktów odpowiadających za poszczególne organy wewnętrzne, poprawia ich funkcjonowanie.
Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
Cały rytuał trwa około godziny. Pierwsze efekty masażu Kobido w postaci ukrwionej, promiennej skóry, widoczne są od razu po zabiegu. Poza tym można spodziewać się poprawy owalu twarzy, wygładzenia drobnych zmaszczek, zmniejszenia opuchlizny, ujędrnienia, uniesienia i zwiększenia napięcia skóry, poprawy kolorytu cery, a także usunięcia napięć mięśniowych. Wśród zdrowotnych efektów masażu Kobido wymienia się ponadto złagodzenie bruksizmu, zmniejszenie bólu głowy oraz obniżenie poziomu stresu.
Ile kosztuje masaż Kobido?
Za profesjonalny masaż Kobido należy zapłacić od 200 do 300 złotych, w zależności od wybranego gabinetu. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów.
Masaż Kobido – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Chociaż masaż Kobido przynosi doskonałe efekty upiększające i zdrowotne, nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- aktywny trądzik,
- rany, otarcia, stany zapalne,
- nadciśnienie tętnicze,
- nowotwory,
- podwyższona temperatura,
- wykonanie botoksu (2 tygodnie), ostrzykiwania kwasem hialuronowym (2 miesiące) lub zabiegu z użyciem nici liftingujących (6 miesięcy).
Materiał zewnętrzny