Home Zabiegi kosmetyczne Masaż bańką chińską w redukcji cellulitu

Masaż bańką chińską w redukcji cellulitu

przez Patrycja Nowak
masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to popularny w ostatnich latach zabieg antycellulitowy. Doskonale sprawdza się jako uzupełnienie innych zabiegów, a także diety i ćwiczeń fizycznych. W niniejszym artykule prezentujemy najważniejsze informacje na jego temat.

Cellulit to w dzisiejszych czasach utrapienie niejednej kobiety, jednak przy pomocy odpowiedniej diety, ćwiczeń, a także zabiegów kosmetycznych można w skuteczny sposób pozbyć się tego nieestetycznie wyglądającego problemu. Jednym z najpopularniejszych ostatnio zabiegów kosmetycznych usuwających cellulit jest masaż bańką chińską, który można przeprowadzić zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Jak wygląda antycellulitowy masaż bańką chińską? Czy występują jakieś przeciwwskazania do jego stosowania? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Skuteczny sposób walki z cellulitem

Masaż bańką chińską to skuteczna metoda walki z cellulitem polegająca na wykorzystaniu zjawiska podciśnienia. Na skutek zassania skóry oraz tkanek znajdujących się pod bańką masaż rozbija tkankę tłuszczową, poprawiając tym samym mikrokrążenie. Z organizmu zostają usunięte toksyny, będące główną przyczyną cellulitu, a skóra staje się bardziej wygładzona oraz ujędrniona.

Jak wygląda masaż bańką chińską?

Masaż bańkami chińskimi można wykonać zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym, co jest oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem. W domu taki zabieg może zostać przeprowadzony w nieumiejętny sposób, nie przynosząc przez to zamierzonych efektów. Pierwszym etapem antycellulitowego masażu jest natłuszczenie skóry specjalną oliwką, dzięki której możliwe będzie bezproblemowe przesuwanie gumowych baniek po ciele. Aby bańka idealnie przylegała do skóry, konieczne jest wcześniejsze wyciśnięcie z niej powietrza. W ten właśnie sposób wytwarza się podciśnienie powodujące zassanie skórnych fałdów dotkniętych cellulitem do wnętrza bańki.

Masażysta przeprowadzający zabieg wykonuje naprzemienne podłużne pociągnięcia bańką po skórze, a także okrężne ruchy zawsze w kierunku węzłów chłonnych. Na skutek takiego masażu poprawie ulega ukrwienie skóry, naczynia krwionośne rozszerzają się, a substancje aktywne zawarte w oliwce dużo szybciej się wchłaniają, poprawiając tym samym wygląd skóry.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów taki masaż antycellulitowy bańką chińską należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, co około 3 dni. Efektem takiego godzinnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym jest przede wszystkim widoczna redukcja skórki pomarańczowej, a w niektórych przypadkach nawet całkowite zlikwidowanie cellulitu.

Przeciwwskazania do antycellulitowego masażu bańką chińską

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych nie zawsze są możliwe do wykonania, ze względu na liczne przeciwwskazania. Jeśli chodzi o listę kluczowych przeciwwskazań do antycellulitowego masażu bańką chińską, to jest ona dosyć długa. Masażowi nie powinny się poddawać przede wszystkim kobiety w ciąży, a także osoby, na których ciele znajdują się żylaki. Inne wykluczenia to również choroby nowotworowe, gorączka, stwardnienie rozsiane, hemofilia, a także skóra naczynkowa.

Kto może zdecydować się na masaż bańkami chińskimi?

Masaż bańką chińską przynosi bardzo dobre efekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu. Mogą się na niego zdecydować nie tylko te kobiety, które zmagają się z pomarańczową skórką, ale również te, które chciałyby ujędrnić swoje ciało. Masaż bańką chińską pomaga poprawić krążenie krwi, a także usuwa gromadzące się pod skórą złogi tłuszczu. Dzięki temu pomaga nie tylko wygładzić skórę, ale również ją ujędrnić.

Jeśli chodzi o efekty takiego masażu, to można je zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jak najlepsze, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów. Obecnie niejeden gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie masaż bańkami chińskimi, a jeśli chodzi o koszt, to zwykle zamyka się w granicach około 30-40 zł za jeden zabieg.

Warto jednak wiedzieć o tym, iż decydując się na serię kilku zabiegów, można zazwyczaj liczyć na kilkuprocentowy rabat. Oczywiście taki masaż można również przeprowadzić w domowym zaciszu, jednak należy zaopatrzyć się w zestaw baniek oraz oliwkę do masażu. Oczywiście samodzielnie przeprowadzony masaż nie będzie tak efektywny, jak ten w gabinecie kosmetycznym, ponieważ potrzeba ogromnej siły oraz umiejętności, jednak można tego spróbować.

Masaż to nie jedyny sposób na pozbycie się cellulitu

Osoby, cierpiące na wspomniane powyżej dolegliwości, niestety nie mogą skorzystać z masażu bańką chińską. Nie oznacza to jednak, iż nie mogą się pozbyć cellulitu. W niektórych przypadkach możliwe jest stosowanie specjalnych kosmetyków, które wygładzają skórę, jednak nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej diecie. Słodycze, fastfoody i tłuste pokarmy z pewnością nie przyczynią się do redukcji cellulitu, dlatego też tak ważne jest spożywanie określonych produktów. Warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryż, makaronu z pełnego przemiału, herbatki ziołowe, soki owocowe i warzywne, a także spore ilości niegazowanej wody to absolutna podstawa.

Niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna, która w bardzo dużym stopniu przyczynia się do redukcji pomarańczowej skórki, dlatego też warto zacząć pływać, biegać, jeździć na rowerze, rolkach lub też uprawiać fitness.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.