Home Kosmetyki Hydrolat z czystka – Właściwości i zastosowania

Hydrolat z czystka – Właściwości i zastosowania

przez Patrycja Nowak
hydrolat z czystka

Hydrolat z czystka najczęściej polecany jest osobom z problemami z trądzikiem oraz przebarwieniami skóry. Można go jednak stosować przy wszystkich typach cery, szczególnie w celu ochrony przed zmarszczkami innymi oznakami starzenia. Podczas stosowania w trakcie pielęgnacji wykazuje naturalne właściwości oczyszczające, a także ściągające rozszerzone pory oraz odświeżające.

Czystek nie bez powodu nazywany jest „królem ziół zdrowotnych”. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno przy oczyszczaniu organizmu, jak i leczeniu chorób, a jego niezwykłe właściwości sprawiają, że zyskuje wielu zwolenników nawet wśród osób sceptycznie nastawionych do medycyny naturalnej. Okazuje się jednak, że czystek wykazuje dobroczynne działanie na skórę, nie tylko od wewnątrz. Zioło to bowiem świetnie sprawdza się również w kosmetyce, gdzie coraz częściej stosuje się je w postaci tzw. hydrolatu.

Hydrolat – Czym jest i jak powstaje?

Hydrolat jest naturalną wodą kwiatową lub roślinną. Powstaje on podczas tego samego procesu, podczas którego produkowane są olejki eteryczne. Zioło – w tym przypadku czystek – poddaje się destylacji z parą wodną, w wyniku czego otrzymujemy olejek eteryczny oraz skroploną wodę, czyli właśnie hydrolat.

Mimo że charakteryzuje się on mniejszym zagęszczeniem substancji czynnych, hydrolat posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich jest delikatność  – można go stosować bezpośrednio na skórę i włosy, w przeciwieństwie do tradycyjnego olejku, który w formie nierozcieńczonej często wywołuje podrażnienia.

Jak stosować hydrolat z czystka?

Ten niezwykły kosmetyk najczęściej stosuje się do pielęgnacji twarzy oraz włosów. Ze względu na swoje kompleksowe działanie, wspaniale sprawdza się przy pielęgnacji każdego rodzaju cery, jednak najlepiej radzi sobie ze skórą zmęczoną, suchą, skłonną do podrażnień oraz dotkniętą trądzikiem, egzemą lub opryszczką.

Pomaga również zregenerować zniszczone suszeniem i koloryzacją włosy. Używać go można jako toniku lub jako dodatku do peelingów i maseczek. W przypadku pielęgnacji włosów hydrolat z czystka z powodzeniem zastępuje odżywkę.

Co ważne, nie trzeba go w żaden sposób przygotowywać do użytku ani przechowywać w specjalnych warunkach. Stosując hydrolat z czystka, nie musimy również martwić się o specjalną ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ produkt ten pod wpływem promieni UV nie powoduje poparzeń.

Hydrolat z czystka – Działanie pielęgnacyjne

Hydrolat z czystka oczyszcza cerę i ściąga pory. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia, a także wyrównuje koloryt skóry oraz wygładza blizny powstałe wskutek trądziku. Rozjaśnia cienie pod oczami, zmniejsza obrzęk i opuchliznę, a także działa nawilżająco na skórę, poprawiając jej jędrność i nawilżenie. Skutecznie zwalcza też egzemę i opryszczkę.

Woda roślinna z czystka świetnie sprawdza się również pomocniczo przy leczeniu problemów dermatologicznych, np. poparzeń słonecznych, obtarć czy mechanicznych uszkodzeń.

Co ważne, mamy do czynienia z produktem całkowicie naturalnym, który nie zawiera żadnych chemicznych dodatków ani wywołuje reakcji alergicznych organizmu. Jest zatem bezpieczny nawet dla skóry bardzo wrażliwej, nietolerującej drogeryjnych kosmetyków. Stanowi świetną alternatywę dla świadomych konsumentów, którzy – w trosce o środowisko – zamiast sięgać po pełne konserwantów, testowane na zwierzętach kosmetyki, chcą pielęgnować swoje ciało produktami ekologicznymi.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.