Home Zabiegi kosmetyczne Peeling azjatycki – Wskazania, efekty, właściwości

Peeling azjatycki – Wskazania, efekty, właściwości

przez Patrycja Nowak
peeling azjatycki

Peeling azjatycki to coraz bardziej popularny na świecie zabieg złuszczania i odnowy naskórka, wykazujący dość silne działanie, które najczęściej wykorzystywane jest w przypadku cery tłustej i problematycznej, a także cellulitu, zaskórników, lekkich zmarszczek i przebarwień. Jego nazwa pochodzi od jednego z podstawowych składników, czyli azjatyckiej rośliny zielnej Arabat soma asiatica. Posiada on również pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, szczególnie w przypadku różnych infekcji i poważniejszych chorób dermatologicznych, silnych uczuleń czy znamion. Poznajmy najważniejsze informacje na temat tego niezwykle skutecznego zabiegu.

Peeling azjatycki, znany również jako peeling zielony, czy też green peel, to zabieg polecany przede wszystkim osobom ze skórą tłustą i mieszaną, a także ze skłonnością do zmian trądzikowych, łojotoku oraz za nagromadzonym martwym naskórkiem. Coraz częściej ten rodzaj peelingu wykonuje się w przypadku zaskórników, blizn, przebarwień, rozszerzonych porów i przy utracie jędrności skóry. Wykazuje on jednak na tyle silne działanie, które odczuwalne jest czasami nawet przez kilka dni, że z całą pewnością nie jest dla każdego. Poznajmy na czym polega zabieg zielonego peelingu, jakich reguł należy przestrzegać, jakich efektów można się spodziewać, oraz kto może, a kto nie powinien go stosować.

Jak wygląda peeling azjatycki?

Na twarz nakłada się maskę green peel, która posiada konsystencję gęstej papki. Stanowi ona mieszaninę ziół, wodorostów, minerałów olejków, soli morskiej oraz fitohormonów. W czasie masażu niezwykle cenne dla skóry substancje przenikają przez warstwę naskórka i ulegają wchłonięciu. Przez jakiś czas po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak z reguły nie warto się tym przejmować. Również lekkie pieczenie jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i dość szybko znika. O skórę należy jednak odpowiednio dbać za pomocą poleconych przez kosmetyczkę środków pielęgnacyjnych. Nie powinno się jej przemywać wodą czy tradycyjnymi kosmetykami drogeryjnymi.

Proces złuszczania następuje dopiero w trzecim i czwartym dniu od wykonania zabiegu. Skóra nie prezentuje się wówczas zbyt estetycznie, dlatego zaleca się pozostanie w domu. Cerę należy w tym czasie szczególnie dobrze pielęgnować. Po pięciu dniach konieczna jest kolejna wizyta u kosmetyczki, która nakłada na skórę emulsje i maseczki, które pomagają usunąć złuszczony naskórek. Chronią również skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Zalecenia po zabiegu – Czego należy przestrzegać po peelingu azjatyckim?

Zwykle jeden zabieg to za mało, aby uzyskać satysfakcjonujący i długotrwały efekt. Z tego względu poleca się, by peeling azjatycki wykonać ponownie po kilku miesiącach. Jednak z każdym zabiegiem efekt łuszczenia się skóry jest zwykle mniejszy, a powierzchnia staje się coraz łagodniejsza i pozbawiona skaz.

W celu przyspieszenia działania zabiegu podczas procesu złuszczenia pacjent powinien stosować wyciąg Arabadu oraz krem, który zmniejsza uczucie swędzenia, a przy tym pokrywa płaty złuszczającej się skóry, poprawiając jej wygląd. Nie należy sięgać w tym czasie po inne kosmetyki, które nie były dedykowane do zabiegu, gdyż mogą one zaszkodzić skórze. Co ciekawe, twarzy nie powinno się też moczyć w wodzie, ponieważ hamuje ona proces złuszczania się naskórka. Niewskazana jest również zbyt duża aktywność fizyczna, gdyż pocenie się nie sprzyja procesom odnowy naskórka.

Należy też bezwzględnie unikać zrywania złuszczającego się naskórka, ponieważ może to powodować powstanie mało estetycznych przebarwień i wydłuża proces gojenia się skóry. Razem z peelingiem azjatyckim można jednak wykonywać takie zabiegi jak drenaż limfatyczny czy laseroterapia.

Zabieg ten wykonuje się nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Doskonałe efekty daje również na dłoniach czy brzuchu, także z widocznymi bliznami, rozstępami i cellulitem.

Efekty działania peelingu azjatyckiego

Po wykonaniu zabiegu peelingu azjatyckiego skóra staje się znacznie bardziej wygładzona i jędrna. Powinny również zniknąć drobne zmarszczki, blizny czy rozszerzone pory. Poprawie ulega również ukrwienie skóry i jej koloryt, a także znacznie mniej powinno być zaskórników czy wyprysków. Skóra zaczyna natomiast produkować większą ilość elastyny i kolagenu, co znacznie poprawia jej wygląd. Zmarszczki powinny zostać bardziej spłycone i ograniczone zostają predyspozycje do rozwijania się łojotoku.

Efekty działania zielonego peelingu widać już po pierwszym zabiegu, ale peeling enzymatyczny warto wykonywać regularnie, np. co ok. 6 miesięcy. Najlepsze efekty można zazwyczaj uzyskać po ok. 3-4 zabiegach. Z uwagi na działanie regeneracyjne i nawilżające peeling azjatycki wykonuje się nie tylko na twarzy, ale również na dłoniach pokrytych przebarwieniami i zmarszczkami, a także brzuchu, na którym pojawiają się rozstępy, itp.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu peelingu azjatyckiego

green peelPeeling azjatycki świetnie sprawdza się u osób z:

  • zaleczonym trądzikiem pospolitym – zabieg skutecznie oczyszcza skórę i hamuje produkcję łoju,
  • rozszerzonymi porami,
  • bliznami potrądzikowymi i pooperacyjnymi,
  • cellulitem,
  • rozstępami powstałymi na skutek szybkiego zgubienia nadprogramowych kilogramów.

Peeling azjatycki dobrze jest wykonywać dwa razy w roku w celach profilaktycznych. Poprawia on ukrwienie skóry, powoduje zwiększenie jej elastyczności i skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry.

Peeling azjatycki – Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Peeling azjatycki nie jest jednak wskazany zawsze i dla wszytskich, a do głównych przeciwwskazań do jego wykonania należą:

  • trądzik różowaty,
  • choroby układowe,
  • infekcyjne choroby skórne
  • alergie skórne,
  • astma oskrzelowa,
  • cienka i płytko unaczyniona skóra,
  • cukrzyca,
  • aktywna łuszczyca,
  • nowotwory skórne,
  • ciąża,
  • przyjmowanie sterydów
  • młody wiek – poniżej 18 lat.

Podsumowanie

Peeling azjatycki jest zabiegiem bardzo skutecznym, który cieszy się coraz większą popularnością praktycznie na całym świecie. Jednak nie jest to na pewno zabieg dla każdego, gdyż bywa dość nieprzyjemny i silnie oddziałuje na skórę. Wykorzystywane w czasie zabiegu substancje aktywne powodują lekkie podrażnienia i charakteryzują się dość przyjemnym zapachem. Sam masaż jest mocny i powoduje niekiedy zaczerwienienie skóry.

Peeling ten wymaga również ok. 7 dni rekonwalescencji. Skóra w tym czasie złuszcza się i nie prezentuje się zbyt dobrze. Po zabiegu nie wolno wystawiać jej na słońce i smarować kosmetykami, które nie zostały zalecone przez kosmetyczkę. Peeling azjatycki jest też zabiegiem dość drogim, ponieważ trzeba będzie za niego zapłacić nawet kilkaset złotych. Daje jednak świetne rezultaty i jest oparty w 100% na naturalnych składnikach.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.