Home Zabiegi kosmetyczne W jaki sposób stosować lód na skórę

W jaki sposób stosować lód na skórę

przez Patrycja Nowak
lód na skórę

Niektórzy ludzie nie są fanami branży kosmetycznej i trzymają się z dala od produktów kosmetycznych. Często uważają, że piękno pochodzi z wnętrza. Karmienie swojego ciała zdrowymi i odżywczymi pokarmami sprawia, że czują się lepiej, eliminując chemiczne środki takie jak kremy odmładzające do skóry. Może dobrym rozwiązaniem będzie lód na skórę, który powoduje pewne pozytywne reakcje organizmu?

Dążenie do piękna nie jest nowym zjawiskiem. Średniowieczne kobiety były w stanie połknąć arsen, by korzystnie wpłynąć na wygląd cery, a także wykorzystywały krew nietoperza, by nadać rumieńca twarzy. XVIII-wieczni mężczyźni i kobiety wierzyli, że używanie ciepłego moczu może pomóc w usunięciu piegów.

Stałe dążenie do piękna

Jednak nowoczesne produkty upiększające są często niestety niebezpieczne i toksyczne. Powszechny jest mit utrwalany przez przemysł kosmetyczny dla wszystkich głodnych jakości. Amerykanie wydają na kosmetyki rocznie 8 mld dolarów. Jest to znacznie więcej niż na edukację. 9 miliardów – tyle wyniosłyby koszty zapewnienia czystej wody i urządzeń sanitarnych wszystkim ludziom w krajach rozwijających się.

Można powiedzieć, że to świadczy o naszej próżności. Jednak jesteśmy ludźmi i mamy chwile zwątpienia. Bardzo często najlepsze środki szybko i skutecznie poprawiające wygląd skóry wcale nie pochodzą ze sklepu. Wszystkie naturalne kosmetyki są zasadniczo prawie za darmo. Nawet wykorzystanie lodu sprawić może, że inaczej będziemy patrzeć na kosmetyki i siebie.

Oto 5 korzyści wynikających z regularnego korzystania z lodu rano i wieczorem

Stosowanie lodu na skórę to nie jest nowy pomysł, jednak dopiero współcześni badacze odkryli rzeczywiste działanie tego typu zabiegu. Poniżej przedstawiamy najważniejszy zakres jego działania.

  1. Błyszcząca skóra

Upragniony blask skóry można uzyskać za pomocą prostej kostki lodu, a nie wszystkich dostępnych kosmetyków. Należy uciskać lodem naczynia krwionośne, w zamian organizm w reakcji na chłód zwiększy przepływ krwi do tego obszaru, aby regulować w tym miejscu temperaturę. Skóra od razu nabierze ciepłych i zdrowych kolorów.

  1. Kontrola plam

Trądzik i stany zapalne skóry są często efektem braku równowagi, które sprzyjają rozwojowi bakterii. Zapalenia i zaczerwienienia mogą być znacznie zmniejszone, gdy zostaną wystawione na działanie lodu. Stosując lód sprawiamy, że pory się zamykają, przez co bakterie będą miały utrudniony dostęp do wnętrza skóry.

  1. Tonizowanie skóry

Jak już wspomniano powyżej, lód przyczynia się do zamykania porów. To pomaga naprężyć skórę i odpowiednio nawilżyć. Wykorzystując ściągające chemiczne kosmetyki ze sklepu, w efekcie możemy sprawić, że skóra z wiekiem będzie przesuszona i pozbawiona zdrowych komórek skóry.

  1. Przeciwdziałanie starzeniu

Regularne stosowanie lodu rano i wieczorem może znacznie zmniejszyć wygląd zmarszczek. Woda jest bezsprzecznie w pełni bezpiecznym balsamem na świecie. Pogarszanie się stanu skóry jest odzwierciedleniem jego zdolności zatrzymywania wody w tkankach.

  1. Zmniejszanie cieni pod oczami oraz obrzęków

Chłód pochodzący z kostek lodu może w znacznym zakresie wyeliminować poranne worki pod oczami. Ciemne cienie pod oczami są efektem zapalenia naczyń krwionośnych, widocznych pod powierzchnią skóry. Chód kostek lodu ograniczy nabrzmienie tych komórek i od razu zminimalizuje ich widoczność.

Lód na skórę? Warto, ale trzeba uważać

Istnieją jednak pewne środki ostrożności przy stosowaniu lodu bezpośrednio na skórę. Należy wykorzystywać jedynie kostki lodu, które mają na wierzchu warstwę rozpuszczoną. W przeciwnym razie stosując lód na skórę, możemy przyczynić się do jej podrażnienia i uszkodzenia, jeśli będzie zbyt zimny. Również nie należy stosować kostki lodu dłużej niż przez 15 minut, gdyż może to spowodować poważne uszkodzenia komórek.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.