Home Zabiegi kosmetyczne Lifting górnej wargi – Wymarzony kształt ust bez ostrzykiwania

Lifting górnej wargi – Wymarzony kształt ust bez ostrzykiwania

przez Patrycja Nowak
lifting górnej wargi
Co łączy Kupidyna i kobiece usta? Jedno i drugie uznawane jest za symbol miłości. A gdzież indziej miałby pozostawić swój łuk Kupidyn, jeśli nie w tak ponętnym miejscu, jak usta? Nie bez powodu więc linia górnej wargi z wyraźnie zaznaczonym wcięciem na środku nazywana jest łukiem Kupidyna. Wiele kobiet dąży do podkreślenia i uwydatnienia tego miejsca za pomocą makijażu, jednak nie zawsze osiągnięcie pożądanego efektu jest możliwe w ten prosty sposób. I tu naprzeciw kobiecym potrzebom wyszli chirurdzy, którzy opracowali specjalny zabieg, czyli lifting górnej wargi. Pozwala on na trwałe osiągnięcie perfekcyjnego kształtu ust.

Bullhorn Lip Lift – Sposób na perfekcyjne usta

Dążenie do ideału jest domeną kobiet. Nie tylko pragniemy otaczać się porządkiem i pięknymi rzeczami, lecz także zmierzamy do osiągnięcia perfekcji w naszej urodzie. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej cieszą się tak wielką popularnością, a powiększanie ust plasuje się w ich czołówce od lat. Wśród wielu sposobów modelowania ust na szczególną uwagę zasługuje Bullhorn Lip Lift – chirurgiczna korekcja ust wykonywana m.in. w krakowskim Centrum DER-MED. To zabieg szybki, bezpieczny, a jego efekt jest trwały i niezwykle naturalny.

Idealna, najbardziej proporcjonalna odległość pomiędzy wargą górną a słupkiem nosa powinna wynosić 11-12 mm. Jeśli jest zbyt duża, a łuk Kupidyna niewyraźnie zaznaczony, to inne zabiegi nie będą w stanie odpowiednio wymodelować ust. Wypełnienie warg tłuszczem pacjenta czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego albo botoksu nie doprowadzą takich ust do perfekcji, a wręcz przeciwnie – mogą spowodować efekt odwrotny do zamierzonego.

Celem zabiegu Bullhorn Lip Lift jest skrócenie przestrzeni pomiędzy nosem a wargą górną i uwydatnienie czerwieni wargowej. W rezultacie łuk Kupidyna staje się lepiej widoczny, a usta bardziej seksowne! Lifting wargi górnej, choć wykonywany za pomocą skalpela, jest mało inwazyjny i nie wymaga kilkudniowego pobytu w klinice.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem do poddania się chirurgicznej korekcji ust jest umówienie się na konsultację w klinice medycyny estetycznej. Należy przygotować się na to, że lekarz przed wykonaniem zabiegu poprosi o aktualne wyniki badań krwi, obejmujące: morfologię, elektrolity, INR, APTT, antygeny HBs, przeciwciała anty HCV, HIV.

Konsultacja lekarska konieczna jest też dlatego, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania liftingu ust:

  • nadwrażliwość na środek znieczulający,
  • obecność zakażenia w miejscu iniekcji,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • nowotwór,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • opryszczka (należy poinformować lekarza również o występowaniu opryszczki w przeszłości).

Lifting górnej wargi – Przebieg zabiegu

Pamiętaj, że aby chirurgiczne modelowanie górnej wargi było bezpieczne, musi zostać wykonane przez specjalistę z zakresu chirurgii estetycznej w profesjonalnie wyposażonym gabinecie.

Bullhorn Lip Lift rozpoczyna się od znieczulenia miejsca poddawanego zabiegowi. Następnie chirurg plastyczny nacina i usuwa nadmiar skóry pod nosem pacjentki, a na zakończenie starannie zakłada niezbędne szwy tak, aby po całkowitym zagojeniu nie była widoczna blizna. Czas trwania całej procedury? Niecała godzina!

Pomiędzy 7 a 14 dniem po zabiegu pacjentka zapraszana jest na wizytę kontrolną. O konkretnym terminie kontroli decyduje lekarz, który wykonywał zabieg. W czasie wizyty chirurg ocenia proces gojenia się rany i zdejmuje szwy. Podczas gdy rana goi się nie dłużej, niż dwa tygodnie, zanikanie blizny trwa nawet rok. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i unikać opalania, a po tym czasie usta odwdzięczą się pięknym wyglądem!

Efekty po zabiegu:

  • wyraźnie uwydatniona czerwień górnej wargi,
  • skrócenie odległości pomiędzy wargą a nosem,
  • odmłodzona i naprężona skóra nad ustami,
  • delikatne podniesienie kącików ust.

Dowiedz się więcej o zabiegu https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/lifting_wargi_gornej/

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.