Home Zabiegi kosmetyczne Jak pozbyć się tatuażu, który przestał być ozdobą?

Jak pozbyć się tatuażu, który przestał być ozdobą?

przez Patrycja Nowak
PicoSure

Decyzja o zrobieniu tatuażu często bywa podejmowana pochopnie. Po latach żałuje się jej lub co gorsza, tatuaż został źle wykonany i zamiast zdobić ciało, bardzo je szpeci. Jednak dzięki współczesnym metodom laseroterapii, można swój błąd naprawić. Obecnie rewolucję w gabinetach medycyny estetycznej stanowią lasery pikosekundowe. Szczególną uwagę należy poświęcić laserowi PicoSure, który w warszawskiej Klinice Miracki zyskuje coraz większe grono fanów. Nie tylko dzięki możliwościom usuwania tatuaży, lecz także odmładzania skóry czy leczenie jej chorób.
Urządzenie PicoSure operuje wiązką światła laserowego, która potrafi głęboko wniknąć w skórę oraz rozpocząć procesy naprawcze. Urządzenie stanowi niemałą rewolucję, ponieważ jako pierwsze wytwarza wiązkę światła laserowego wielkości pikosekundy, a nie nanosekundy (popularnej w starszych wersjach urządzeń laserowych). Dzięki temu, wnikając w tkanki i napotykając na barwnik, skutecznie go rozbija, przez co ten może zostać wchłonięty przez organizm. W efekcie skóra staje się jaśniejsza, a jej koloryt jest wyrównany. Pikosekundowa wiązka lasera rozbija barwnik na mikroskopijne wielkości, przez co organizm może je w bezpieczny sposób usunąć. Dzięki temu PicoSure z powodzeniem jest stosowany także w zabiegach usuwania makijażu permanentnego. Co więcej, laser również pobudza kolagen do zwiększonej produkcji, przez co skóra staje się jędrniejsza i wyraźnie młodsza.

Czy laser PicoSure jest wykorzystywany tylko do usuwania barwnika ze skóry?

PicoSure zalicza się do urządzeń medycyny estetycznej, które są wielofunkcyjne i można nimi wykonać kilka zabiegów. Zatem zabieg ten nie tylko umożliwia usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego, to również:

  • redukcja zmian trądzikowych (zwłaszcza często występujących blizn),
  • usuwanie przebarwień z twarzy i reszty ciała,
  • leczenie melasmy i plam na ciele,
  • odmładzanie skóry.

Jakie zalety ma laser pikosekundowy PicoSure?

Laser PicoSure to jedno z nowocześniejszych urządzeń, które można spotkać w klinikach medycyny estetycznej. Specjaliści z Kliniki Miracki wskazują również na szereg innych zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim zabieg nie jest bolesny. Podczas usuwania tatuażu można się odprężyć bez obawy, że laser poparzy skórę czy pozostawi blizny. Należy wspomnieć o starszych metodach usuwania barwnika ze skóry, które niestety zostawiały na skórze swój ślad. Laser PicoSure jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zauważają na swojej twarzy pierwsze zmarszczki. Niektóre zabiegi odmładzające mogą być zbyt radykalne, a PicoSure w delikatny sposób przywraca skórze jej naturalną sprężystość. Terapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, należy jedynie stosować się do zaleceń lekarza, a skóra szybko wróci do swojej formy.

Czy zabieg PicoSure jest dla wszystkich?

Terapia PicoSure pozwala lekarzom na leczenie różnych problemów skóry, jednak należy pamiętać o odpowiednim rozpoznaniu oraz przygotowaniu do zabiegu. Temu służy konsultacja przedzabiegowa, kiedy pacjenci powinni powiadomić swojego lekarza o innych chorobach i przyjmowanych lekarz. Na podstawie tych informacji jest wydawana decyzja o kwalifikacji do zabiegu. Istnieją pewne stałe przeciwwskazania do zabiegu, o których warto wiedzieć wcześniej:

  • Świeża opalenizna
  • Skłonność do bliznowców
  • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
  • Aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze
  • Nowotwory skóry

Więcej informacji o możliwościach lasera PicoSure można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.