Home Styl życia Dla zapracowanych – najlepszy catering dietetyczny

Dla zapracowanych – najlepszy catering dietetyczny

przez Aleksandra Banaszkiewicz
catering dietetyczny

Często mamy poczucie winy z powodu naszych niezbyt trafionych nawyków żywieniowych. Szybkie tempo życia oraz nadmiar obowiązków w pracy i w domu sprawia, że czasami nie mamy już siły ani tym bardziej chęci, aby być kreatywnym w kuchni.

Często mamy poczucie winy z powodu naszych niezbyt trafionych nawyków żywieniowych. Szybkie tempo życia oraz nadmiar obowiązków w pracy i w domu sprawia, że czasami nie mamy już siły ani tym bardziej chęci, aby być kreatywnym w kuchni. Efektem jest zamawianie gotowego jedzenia, wybór fast foodów i gotowych, silnie przetworzonych produktów zamiast komponowania zdrowej i zbilansowanej diety. Istnieje jednak lepsze rozwiązanie w sytuacji kiedy mamy więcej obowiązków niż czasu – dieta pudełkowa, czyli tak zwany zdrowy catering mogą uratować nas przez popełnianiem błędów żywieniowych.

Dietetyczny catering wspierający lokalne warzywniaki

Zamawiając fit catering oszczędzasz czas, który normalnie należy poświęcić na zrobienie zakupów i przygotowanie posiłków w ciągu dnia. Dodatkowo masz pewność, że twoja dieta jest zbilansowana, zróżnicowana i przygotowana ze świeżych produktów. Wybierając cateringi dietetyczne raczej nie trafisz na produkty przetworzone – wręcz przeciwnie – będzie tam sporo dań, które wymagają skomplikowanego przygotowania, na które mało kto z nas ma czas i ochotę. Zestawienie różnych nieznanych ci dotąd smaków oraz możliwość kontrolowania liczby spożywanych kalorii (z podziałem na białka, tłuszcze i węglowodany) to kolejne, nie mniej ważne zalety związane z fit catering.

A może by tak spróbować czegoś zupełnie innego?

Być może wielu z was zastanawiało się jak człowiek się czuje przechodząc na dietę roślinną, ale nigdy nie mieliście motywacji, żeby zacząć gotować wegańsko. Panuje przekonanie, że bardzo trudno jest zdobyć wyszukane produkty do skomponowania posiłków i że ich przygotowanie jest trudne i czasochłonne. Dodatkowo wielu osobom ciężko jest uwierzyć, że danie bez mięsa i nabiału może być smaczne. Catering wegetariański oraz catering wegański to doskonała możliwość, żeby się przekonać czy dieta roślinna jest dla nas. Wiele firm wprowadza catering wegański na próbę – zazwyczaj jest to pakiet zawierający pięć posiłków na cały jeden dzień, tak abyśmy mogli przekonać się jak wyglądają posiłki z danego jadłospisu. Próbna dieta pudełkowa ma często również atrakcyjną cenę, dlatego zysk z takiej promocji jest podwójny. Z jednej strony dowiadujemy się czy roślinny sposób odżywiania nam pasuje, a z drugiej strony oszczędzamy nieco pieniędzy.

Inspiracja nowymi smakami

najlepszy cateringDieta catering sprawdzi się również w sytuacji, w której po prostu brakuje nam inspiracji do tworzenia posiłków. Nieraz proste potrawy, ale skomponowane przez kogoś innego pozwalają nam spojrzeć na temat gotowania w zupełnie inny sposób, odkryć nowe metody czy łączenia smaków. Warto raz na jakiś czas dać sobie wolne od kuchennych garnków i spędzić czas z rodziną, jednocześnie próbując pysznych potraw przygotowanych przez najlepszy catering dietetyczny w mieście. Wówczas zarówno my sami jak i nasza rodzina – zyskamy inne spojrzenie na gotowanie.

Produkty, których nie lubisz lub na które jesteś uczulony

Zamawiając zdrowy catering nie musisz obawiać się, że trafisz na składniki, których nie lubisz lub które powodują u ciebie alergię. Zazwyczaj przy zamawianiu konkretnej diety musisz wypełnić szczegółowy formularz zaznaczając wyraźnie, które produkty nie mogą pojawić się w twoich posiłkach. Każde danie ma wypisane składniki oraz wyszczególnione alergeny. Dodatkowo warto podkreślić, że dobrze skomponowana dieta pudełkowa jest kontrolowana przez profesjonalnego dietetyka. Polecamy catering dietetyczny Rzeszów – Fit Apetit.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.