Home Zabiegi kosmetyczne Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

przez Patrycja Nowak
skuteczność depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zdecydowanie najskuteczniejsza broń w walce z niechcianymi włoskami. Zabieg pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia nawet na stałe, jeśli tylko zostanie powtórzony kilka razy w odpowiednich odstępach czasowych. Aby jednak móc cieszyć się trwałymi efektami tej metody, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Od czego zależy więc skuteczność depilacji laserowej?

Odpowiednia pielęgnacja ciała przed zabiegiem

Skuteczna depilacja związana jest bezpośrednio z właściwym przygotowaniem skóry do samego zabiegu. Tylko stosując się do podstawowych zasad pielęgnacji możemy liczyć na to, że depilacja laserowa przyniesie oczekiwane rezultaty. Przede wszystkim należy pamiętać, aby na miesiąc przed planowanym usuwaniem owłosienia zrezygnować z większości powszechnie stosowanych metod depilacji. Można jedynie korzystać z jednorazowej maszynki do golenia. W tym czasie należy również całkowicie zaprzestać opalania oraz wizyt w solarium. Takie obostrzenie zależne jest od działania lasera, który podczas zabiegu wychwytuje melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Opalona skóra spowoduje, że urządzenie skieruje wiązkę lasera bezpośrednio na naskórek, co nie tylko znacząco obniży skuteczność depilacji, ale również może doprowadzić do nieprzyjemnych poparzeń.

Skuteczna depilacja laserowa a fototyp skóry

Na ostateczny efekt depilacji laserowej ma także wpływ fototyp skóry oraz kolor posiadanego owłosienia. Dużo skuteczniej, a co za tym idzie szybciej można usunąć ciemne i grube włoski znajdujące się na jasnej skórze. W takim przypadku, aby otrzymać pięknie gładką skórę wystarczy najczęściej poddać się sześciu zabiegom. O wiele trudniejsza jest całkowita redukcja jasnych włosów ze względu na to, że zawierają one mniej pigmentu, przez co urządzenie nie jest w stanie ich aż tak precyzyjnie wychwycić. Aby depilacja przyniosła tutaj oczekiwany efekt potrzeba przynajmniej ośmiu powtórzeń sesji laserowych.

Sprzęt wysokiej jakości

Kluczem do skutecznej depilacji laserowej jest jednak wybór odpowiedniego sprzętu. Nie wszystkie powszechnie używane mogą bowiem skutecznie zlikwidować niechciane włoski. Urządzenia typu IPL działają bardzo delikatnie i jedynie osłabiają cebulki włosów, jednak ich nie niszczą. Po zabiegu owłosienie więc szybko się regeneruje i na nowo pojawia na skórze. Z pewnością o wiele skuteczniejsze są więc lasery diodowe. Takie urządzenia wykorzystują tylko długie fale lasera, przez co są w stanie dotrzeć do cebulek włosów, które umiejscowione są głęboko w wewnętrznej warstwie skóry. Ponadto, lasery diodowe wyposażone są w specjalne systemy chłodzące zapewniające większy komfort podczas wykonywanego zabiegu.

Oczywiście na skuteczność zabiegu depilacji laserowej ma także wpływ wybór profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Jeśli zastanawiasz się gdzie depilacja laserowa powinna zostać przeprowadzona, koniecznie sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl ! Te zlokalizowane w całej Polsce gabinety specjalizują się wyłącznie w laserowym usuwaniu zbędnego owłosienia. Zabiegi w Depilacja.pl wykonywane są przez wykwalifikowany personel pracujący przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu. Dołącz do grona zadowolonych klientek i klientów, którzy szczególnie doceniają długotrwałe efekty depilacji laserowej i już teraz zarezerwuj swoją pierwszą wizytę z Depilacja.pl !

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.