Peeling kawitacyjny to jeden z coraz częściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Na czym on polega i jakich efektów można się po nim spodziewać?
Piękna, promienna i gładka cera, jest czymś, co chciałaby posiadać każda z nas. Niestety, nie wszystkie mamy predyspozycje do tego, by nasza skóra pozostawała zdrowa i młoda, niezależnie od stylu naszego życia i jej pielęgnacji.
Większość z nas, musi starannie przyłożyć się do codziennego dbania o urodę, regularnie stosować zabiegi upiększające i dobrać odpowiednie kosmetyki, pomagające nam ciszyć się pięknem jak najdłużej. Jednym z takich zabiegów, na który warto zwrócić uwagę, jest niewątpliwie peeling kawitacyjny.
Na czym polega peeling kawitacyjny
Zabieg ten polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka i oczyszczaniu cery za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Dodatkowo peeling kawitacyjny poprawia mikrokrążenie, masując skórę oraz ją dotleniając.
Zabieg peelingu kawitacyjnego jest całkowicie bezbolesny i mogą z niego korzystać także osoby, których delikatna i wrażliwa skóra nie pozwala na jakiekolwiek formy oczyszczania manualnego. Zaczynając tą formę oczyszczania najważniejsze jest odpowiednie zwilżenie skóry. Jest to najważniejsza kwestia, ponieważ sam peeling kawitacyjny polega na rozprowadzeniu na skórze ultradźwięków za pomocą specjalnej szpatułki i działa on TYLKO w przypadku wilgotnej skóry.
Ten rodzaj peelingu jest często wykonywany w gabinetach kosmetycznych, przed właściwymi zabiegami pielęgnacyjnymi, gdyż w bardzo dużym stopniu przyczynia się do odpowiedniego przygotowania cery do przyjęcia innych substancji i zabiegów odżywczych.
Sprawdza się także jako idealny zabieg pod makijaż na specjalne okazje, dzięki temu, że skóra jest oczyszczona, gładka i nawilżona, a rozprowadzanie na niej kosmetyków jest staranne i równomierne.
Zalety zabiegu peelingu kawitacyjnego
Jakie są ogólne zalety i efekty po zabiegu? Peeling kawitacyjny to zabieg, który posiada całkiem sporo zalet:
- jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej skóry,
- pozwala na oczyszczenie cery z komórek martwego naskórka oraz nadmiaru sebum,
- wygładza cerę, a nawet poprawia strukturę niewielkich blizn,
- posiada silne działanie regenerujące skórę,
- rozjaśnia przebarwienia, ujednolicając koloryt cery,
- wspomaga procesy produkcji kolagenu,
- poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Peeling kawitacyjny, pomimo praktycznego braku inwazyjności, nie może być stosowany w pewnych okolicznościach. Należą do nich:
- ciąża,
- niewydolność krążenia,
- osteoporoza.
O czym jeszcze należy pamiętać?
Zabieg kosmetyczny, jakim jest peeling kawitacyjny, przynosi efekty już po jednorazowej sesji, warto więc od czasu do czasu pozwolić sobie na tą formę pielęgnacji. Jeżeli istnieje taka konieczność, jest także możliwość wykonywania go raz w tygodniu, przez okres kilku tygodni. Często jednak występują sytuacje, które należy skonsultować z kosmetologiem.
Zabieg peelingu kawitacyjnego doskonale oczyszcza i rozświetla naszą skórę, a dla zachowania jej blasku i gładkości można go zwykle powtarzać co 1-2 miesiące.