Home Zabiegi kosmetyczne Czym jest dermatologia estetyczna

Czym jest dermatologia estetyczna

przez Patrycja Nowak
dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to cykl działań, które bez interwencji chirurgicznej mogą przyczynić się do pozbycia się różnego rodzaju problemów związanych zarówno z naszą skórą, jak i włosami. Wymienić można wiele rożnych zabiegów, poprawiających wygląd dojrzałej cery, wzmacniających włosy, usuwających przebarwienia czy zwalczających nadmierna potliwość.

Zabiegi dermatologii estetycznej dają współcześnie wiele możliwości radzenia sobie z problemami skórnymi oraz włosów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zakresy jej możliwości.

Dermatologia estetyczna a zmarszczki mimiczne

W tym wypadku dermatologia estetyczna okazuje się być doskonałą alternatywą dla tak popularnego botoxu. Z upływem czasu, zmarszczki mimiczne tuż przy ustach oraz w okolicach oczu pojawiają się niemalże u każdego. Te bruzdy są coraz bardziej widoczne i wyglądają dość nieestetycznie, dlatego chcemy się ich w jakiś sposób pozbyć. Istnieje pewien preparat, stosowany w dermatologii estetycznej – tak zwany FIXER.

Fixer ma w swoim składzie cztery, bardzo aktywne składniki, dzięki którym udaje się wygładzić zmarszczki mimiczne. Będzie trzeba wykonać około trzech sesji, w odstępach tygodniowych , chociaż odległość w czasie może się trochę przeciągnąć, jeżeli skóra pacjenta jest mało podatna na zawarte w specyfiku składniki. Dermatologia estetyczna proponuje wiele metod na usuwanie i wygładzanie zmarszczek mimicznych, ale to nie wszystko co może nam zaproponować.

Problem z wypadaniem włosów

Problem ten dotyczy właściwie co drugiej osoby. Wypadające włosy zaraz po porodzie, czy łysina, która powstaje w wyniku nieodpowiedniej ilości hormonów to bardzo przykra dla kobiet przypadłość. W tym wypadku przydatna jest również dermatologia estetyczna, a konkretnie zabieg, zwany mezoterapią. Jakie są wskazania do jej zastosowania? Przede wszystkim źle dobrana dieta, uboga w witaminy i minerały, w związku z którą włosy są słabe i wypadają.

Mezoterapia stosowana jest również w przypadku łysienia plackowatego, a także androgenowego oraz w sytuacji, gdy włosy pacjenta są bardzo słabe i zwyczajnie potrzebują znacznego odżywienia. Zabieg przeprowadzany jest w dwóch fazach. Pierwsza z nich, zwana jest uderzeniową. I wykonuje się ją raz w tygodniu aż przez dwa miesiące, co daje nam łącznie ok. ośmiu zabiegów. Później pozostaje nam już tylko faza pielęgnacyjna, bardziej rozciągnięta w czasie, nawet do pół roku. Jednak wtedy zabieg wykonuje się tylko raz w miesiącu.

Problemy z poceniem

Dermatologia estetyczna pomaga również w problemie nadpotliwości. Jest to schorzenie bardzo nieprzyjemne, a dotyczy prawie trzech procent populacji. Wiecznie spocone dłonie, stopy, nieprzyjemny zapach i mokre wręcz ubrania. Na szczęście jest na to sposób – toksyna botulinowa typu A. Metoda może dość nieprzyjemna, ale nieinwazyjna. W miejsce cechujące się nadpotliwością wstrzykuje się odpowiednią ilość toksyny. Po zabiegu bardzo rzadko pojawiają się jakieś efekty uboczne, a nawet jeśli tak się stanie, to szybko przemijają.

Walka z rozstępami

Dermatologia estetyczna daje wiele możliwości walki z rozstępami. Wśród nich przede wszystkim wymienić można peelingi, które polegają na złuszczaniu martwego naskórka. Zabieg jest krótki i bezbolesny, trwa do piętnastu minut. Na ciele rozprowadzana jest mieszanka kwasowa, która złuszcza naskórek i wygładza skórę. W walce z rozstępami pomaga również wspomniana już wcześniej mezoterapia, a także laseroterapia  – najskuteczniejsza z metod, ale także wymagająca największego wkładu finansowego. Rozstępy poddają się także mikrodermabrazji oraz oxydermabrazji.

Usuwanie przebarwień

Jedną z niedoskonałości, jakich pozwala się pozbyć dermatologia estetyczna, są wszelkiego rodzaju przebarwienia skóry. W tym wypadku działa się zwykle głównie laserem, ale przydatne jest również zastosowanie peelingu głęboko oczyszczającego, a także złuszczającego naskórek. Dermatologia estetyczna to doskonała alternatywa dla wszelkich metod inwazyjnych, które mają na celu usuwanie niedoskonałości powstałych wraz z mijającym czasem.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.