Home Marki kosmetyczne Natura Siberica – Naturalne kosmetyki rosyjskie

Natura Siberica – Naturalne kosmetyki rosyjskie

przez Patrycja Nowak
Natura Siberica

Rosyjskie kosmetyki naturalne marki Natura Siberica to absolutny hit sprzedaży na polskim rynku. Co świadczy o ich wyjątkowości i dlaczego warto się im przyjrzeć bliże? Poznajmy jedną z najlepszych marek kosmetycznych w Europie Wschodniej.

Utworzona w 2007 r. Natura Siberica oferuje szeroki asortyment certyfikowanych kosmetyków organicznych dla pielęgnacji zdrowia i urody. Produkowane są z dzikich ziół syberyjskich i innych unikalnych surowców naturalnych, które poprawiają właściwości wszystkich składników aktywnych. Zioła te są tradycyjnie używane przez mieszkańców Syberii od niepamiętnych czasów i były stosowane jako eliksiry pielęgnacji zdrowia i urody.

Natura Siberica – Naturalne produkty kosmetyczne

Współczesna historia syberyjskich ziół, stosowanych do celów zdrowotnych i kosmetycznych, zaczęła się w 1940 roku, kiedy rosyjscy botanicy – Lazarev i Brekhram – zbadali ponad 4000 roślin. W rezultacie tego zidentyfikowali dwanaście bardzo szczególnych, które mogą być wykorzystane jako doskonałe składniki aktywne. Te unikalne rośliny przetrwały epokę lodowcową przez dostosowanie się do jednego z najcięższych warunków na naszej planecie, czyli klimatu mroźnej Syberii. W rezultacie, posiadają one rzadkie cechy, które przyczyniają się do poprawy ogólnego samopoczucia, a użyte terapeutycznie, są znane ze swoich działań odmładzających.

Ze względu na swoje ekstremalne warunki, Syberia oferuje rośliny pełne unikalnych korzyści zdrowotnych i kosmetycznych, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie. Aby przetrwać, syberyjskie rośliny syntetyzują wysoce ochronne składniki aktywne i mają niezwykłe właściwości przeciwutleniające. Natura Siberica zbiera unikalne zioła w ustronnych i dzikich miejscach, gdzie absorbują maksymalną moc i naturalną energię.

Syberyjskie lato jest krótkie i intensywne, dlatego rośliny są zmuszone do włożenia całej swojej mocy w krótki okres kwitnienia. Jest bardzo ważne, aby zbierać zioła w momencie maksymalnego stężenia kluczowych dla zdrowia i urody związków biologicznie czynnych. Dlatego wszystkie dzikie zioła i rośliny są ręcznie zbierane, przez wykwalifikowanych i lokalnych zielarzy. Stąd składniki, które są wykorzystywane są przez markę Natura Siberica do produkcji kosmetyków organicznych, są szczególnie silne i skuteczne w swoim działaniu. Wykorzystuje się bowiem wszystkie te unikalne właściwości syberyjskich roślin do tworzenia produktów ochronnych i regenerujących, które będą napełniać Twoją skórę niezwykłymi siłami witalnymi.

Popularne serie marki

Wśród wielu serii kosmetycznych Natura Siberica warto wymienić co najmniej kilka:

  • Natura Siberica Men – linia przeznaczona dla mężczyzn, o wyrazistych aromatach i uniwersalnym zastosowaniu,
  • Little Siberica – wspaniała i wielokrotnie nagradzana linia kosmetyków naturalnych dla dzieci,
  • Natura Siberca Professional – wspaniałą seria kosmetyków, opartych na ekstraktach z rokitnika, przeznaczona do intensywnej pielęgnacji skóry i włosów,
  • Natura Siberica Sauna & SPA – dedykowana do stosowania podczas zabiegów relaksacyjnych i odprężających linia kosmetyczna,
  • Natura Siberica GZEL – limitowana seria kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów, oparta na syberyjskich owocach i ziołach.

Natura Siberica jest nagradzaną firmą kosmetyczną z Rosji, której produkty są certyfikowane przez takie organizacje jak ECOCERT i ICEA. Od 2011 roku ich producent jest również członkiem COSMOS STANDARDS AISBL.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.