Home Marki kosmetyczne Farmona – Polska farma piękna i urody

Farmona – Polska farma piękna i urody

przez Patrycja Nowak
Farmona

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona to źródło grupy polskich wyrobów kosmetycznych, cechujących się dużą efektywnością działania oraz zastosowaniu procesów technologicznych, w pełnie bezpiecznych dla środowiska.

Farmona to nie tylko marka naturalnych kosmetyków, to także uzupełniające usługi pielęgnacyjne – w tym przypadku Farmona Hotel Business&SPA. Marka posiada własne laboratorium badawczo-rozwojowe, które swoim działaniem obejmuje prowadzenie badań rynkowych i monitorowanie nowych trendów. Dzięki temu marka ta nieustanne ulepsza istniejące receptury oraz szuka zupełnie nowych formuł, czy też innowacyjnych składników.

Farmona – Szeroki zakres oferty produktowej

Kosmetyki marki Farmona są zupełnie naturalnymi recepturami, zawierającymi organiczne ekstrakty roślinne. Zupełnie czyste ekologicznie, kosmetyki bez chemii mogą być stosowane w ilościach i formie najbardziej optymalnych do codziennej pielęgnacji skóry, zapewniając im wysoką skuteczność, ale i pełne bezpieczeństwo stosowania.

Podstawowymi dziedzinami działania na rynku kosmetyków naturalnych, prowadzonymi przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, są:

  • sprzedaż kosmetyków na terenie Polski, za pomocą dystrybucji pośredniej i bezpośredniej. Kosmetyki można odnaleźć zarówno w sklepach zielarskich, popularnych drogeriach, supermarketach, jak i w gabinetach kosmetycznych i SPA. Wiele sklepów internetowych z kosmetykami naturalnymi również oferuje produkty tej marki.
  • eksport kosmetyków do ponad 30 krajów, na całym świecie. Dominują wśród nich kierunki Europy Wschodniej i Centralnej, gdzie marka Fermona jest już powszechnie uznana i ceniona.
  • tworzenie produktów i marek na zlecenie zewnętrznych kontrahentów. Farmona oferuje pomoc w tworzeniu produktów, począwszy od podstawowej koncepcji i receptury, aż do finalnego wytworzenia i zapakowania produktu.
  • hotel, restauracja, SPA to kameralne miejsca, gdzie można zanurzyć się w zupełnym relaksie. Urządzone ze smakiem pokoje, charakterystyczne otoczenie, posiłki w restauracji oraz szereg zabiegów upiększających, specjalnie opracowanych przez indonezyjskich mnichów, dają niesamowicie relaksują i pozwalają osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Samo Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie. Obecnie marka tworzy ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Kosmetyki produkowane przez firmę to także cały wachlarz produktów profesjonalnych, przeznaczonych do używana w gabinetach kosmetycznych, skupiających się na programie masaży wszystkich typów skóry.

Jakość marki

Farmona to marka często doceniana i nagradzana. W ciągu 18 lat działalności zostały jej przyznane miedzy innymi takie odznaczenia, jak: wielokrotnie przyznawany tytuł Solidna Firma, Gazela Biznesu, Znak Jakości Q, QI Quality International, Krakowski Dukat, Produkt Roku, Przedsiębiorstwo Fair Play, Medal Europejski, Firma Dobrze Widziana.

Nagrody te były przyznawane zarówno konkretnym produktom, jak i ogólniej działalności firmy. Od 2013 roku Farona przystąpiła do wdrażania standardów GMP, czyli gwarancji najwyższej jakości produktów, tworzonych z najczystszych składników. Potwierdzający go certyfikat 22716: 2007, otrzymany kilka miesięcy później, potwierdza wysoką jakość, jak i odpowiednie metody wytwarzania kosmetyków oraz sposobu zatrudniania i warunków pracy pracowników.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.