Home Kosmetyki Maseczka z drożdży – Właściwości i sposób stosowania

Maseczka z drożdży – Właściwości i sposób stosowania

przez Patrycja Nowak
maseczka z drożdży

Maseczka z drożdży to popularny kosmetyk domowy, zapewniający świetne efekty pielęgnacyjne. Zasadniczo nadaje się do wszystkich rodzajów cery, ale najczęściej poleca się ją przy skórze problematycznej. O jej popularności decyduje przede wszystkim łatwość wykonania, niewielki koszt i wyraźnie odczuwalna efektywność działania. Poznajmy zatem jak ją wykonywać i stosować.

Drożdże spożywcze to jedno z lepszych źródeł cennych składników mineralnych, które w bardzo korzystny sposób wpływają na nasz wygląd zewnętrzny. Po wymieszaniu z wodą mogą oczywiście stanowić składnik naszej codziennej diety, jednak można z nich również przygotować domową maseczkę na twarz. Kosmetyk tego rodzaju pomoże zapewne uporać się z wieloma skórnymi problemami, a w dodatku przyniesie wiele satysfakcji z zaoszczędzonych pieniędzy. W jaki jednak sposób można przygotować maseczkę z drożdży i czy każda kobieta może zacząć nakładać ją na swoją twarz? Postaramy się odpowiedzieć.

Dla kogo przeznaczona jest maseczka z drożdży?

Maseczka z drożdży sprawdza się idealnie w przypadku skóry tłustej i trądzikowej. Jednak decydując się na jej stosowanie, należy pamiętać o kilku kluczowych wskazówkach.

Przede wszystkim należy nałożyć ją dosyć grubą warstwą na twarz, dzięki czemu jej działanie będzie znacznie efektywniejsze. W jaki jednak sposób maseczka drożdżowa wpływa na wygląd i stan skóry? W widocznym zakresie pomaga załagodzić różnego rodzaju podrażnienia oraz stany zapalne, oczyszczając przy tym dogłębnie skórę i osuszając znajdujące się na jej powierzchni niedoskonałości.

Aby jednak efekty jej użycia były jak najlepsze, należy pamiętać o tym, aby nakładać ją na skórę najlepiej kilka razy w tygodniu. Dwie aplikacje powinny w zupełności wystarczyć, ponieważ zbyt częste stosowanie takiej maseczki na twarz może doprowadzić do jej nadmiernego przesuszenia lub też wzmożonej produkcji sebum, czego lepiej uniknąć. Drożdże to bardzo dobre źródło białka, żelaza, wapnia, chromu, kwasów nukleinowych oraz witamin z grupy B, które w bardzo pozytywny sposób oddziałują na naszą skórę. Warto również wiedzieć o tym, że maseczka drożdżowa przygotowywana w domowym zaciszu nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, co dla wielu kobiet stanowi bardzo ważną zaletę. Oczywiście należy liczyć się z dosyć nieprzyjemnym zapachem, jednak jest on na szczęście do zniesienia.

Składniki potrzebne do przygotowania maseczki

Maseczka z drożdży powstaje najczęściej poprzez zmieszanie tego składnika z odrobiną wody. Jednak kupując produkt bazowy, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Drożdże powinny być nieco wilgotne, a ich barwa powinna być szarawa. Bardzo często na ich powierzchni można zauważyć biały nalot, co generalnie nie powinno eliminować je z użycia. Taki nalot nie oznacza bowiem, że drożdże są nieświeże, jednak przed zastosowaniem produktu należy go usunąć.

W jaki sposób można przygotować maseczkę z drożdży do pielęgnacji twarzy?

Maseczka drożdżowa jest bardzo prosta w przygotowaniu i można ją wykonać bez większego doświadczenia. Rozkruszone drożdże należy zalać wrzącą wodą lub mlekiem, dodając następnie do tak przygotowanej mieszanki ewentualne dodatki. Mogą to być zalecane witaminy lub olejki naturalne, takie jak rycynowy czy jojoba. Całość należy bardzo dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji przypominającej gęstą śmietanę, dzięki czemu maseczka nie spłynie z twarzy po jej nałożeniu.

Gdy maseczka zostanie już przygotowana, można nałożyć ją na twarz, nie zapominając również o dekolcie. Jak długo należy trzymać maseczkę na skórze? Najlepiej do momentu, aż wyschnie, co trwa zazwyczaj od 15 do 20 minut. Lekko wilgotną maseczkę należy następnie bardzo dokładnie zmyć przy pomocy letniej wody, oczyszczając następnie twarz żelem lub pianką.

Jeśli na skórze pozostaną jakieś resztki, można je usunąć przy pomocy toniku, osuszając wcześniej twarz i nakładając na nią krem nawilżający. Jak zostało wspomniane powyżej, do takiej maseczki można dodawać różnego rodzaju dodatki, jednak na które z nich warto postawić? W przypadku skóry tłustej i mieszanej warto do maseczki dodać kilka kropli soku z cytryny natomiast do maseczki przeznaczonej do skóry suchej można dodać odrobinę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.