Home Kosmetyki Kosmetyki profesjonalne – Właściwości i zastosowania

Kosmetyki profesjonalne – Właściwości i zastosowania

przez Patrycja Nowak
kosmetyki profesjonalne

Coraz więcej kobiet regularnie stosuje kosmetyki profesjonalne, które dawniej zarezerwowane były dla specjalistów w dziedzinie kosmetologii, fryzjerstwa czy dermatologii. Tego typu produkty można obecnie z łatwością dostać w sklepach internetowych z całego świata. Nie zawsze jednak warto korzystać z tych możliwości.

Coraz większa liczba kobiet zaczyna interesować się kosmetykami profesjonalnymi, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla salonów kosmetycznych. Obecnie jednak mogą po nie również sięgnąć zwykłe kobiety. Kosmetyki przeznaczone do użytku domowego dostępne są w każdej drogerii i supermarkecie. Natomiast jeśli chodzi o kosmetyki profesjonalne, to można zakupić je głównie w salonach kosmetycznych, a także w sklepach internetowych. Czym jednak różnią się między sobą kosmetyki drogeryjne i profesjonalne?

Skład kosmetyków profesjonalnych

Podstawowym parametrem odróżniającym kosmetyki profesjonalne, od tych drogeryjnych, jest zawartość substancji aktywnych. To właśnie te związki w znaczący sposób wpływają na wygląd oraz stan skóry i włosów. Warto również wiedzieć o tym, iż kosmetyki profesjonalne zawierają zwykle znacznie mniejsze ilości parabenów oraz innych substancji konserwujących. Związki te mają za zadanie przedłużenie trwałości produktów kosmetycznych. Zazwyczaj dodawane są w dużych ilościach do detalicznych kosmetyków drogeryjnych, dzięki czemu mogą one stać na sklepowych półkach nawet przez kilkanaście miesięcy.

Niestety, substancje te stosowane w zbyt dużych ilościach nie wpływają zbyt korzystnie na skórę, wywołując różnego rodzaju podrażnienia lub reakcje alergiczne. Wiele z nich podejrzewanych jest także o wyraźną szkodliwość dla zdrowia. Z tego też względu coraz większa liczba kobiet zaczyna interesować się kosmetykami naturalnymi lub profesjonalnymi, które na szczęście nie zawierają zbyt wielu zapychaczy. Większa ilość składników aktywnych wymaga jednak pewnej wiedzy z zakresu ich stosowania, ponieważ nieprawidłowe posługiwanie się nimi może jedynie wyrządzić szkodę. Bardzo często kosmetyki profesjonalne są droższe od tych drogeryjnych i powinny być bardziej rygorystycznie dobierane do potrzeb skóry, najlepiej przez doświadczonego fachowca, czyli kosmetologa lub kosmetyczkę.

Niektóre firmy kosmetyczne posiadają w swojej ofercie odmienne linie kosmetyków. Jedne przeznaczone są do domowego użytku, a inne dla profesjonalistów. Te pierwsze można zakupić w każdej drogerii, profesjonalne kosmetyki najczęściej można dostać w salonie kosmetycznym lub poprzez stronę internetową producenta. Bardzo często, aby zakupić kosmetyki profesjonalne, należy mieć odpowiednie uprawnienia. Coraz częściej jednak takie produkty sprzedawane są każdej zainteresowanej osobie.

Gdzie można zakupić kosmetyki profesjonalne?

Jeszcze do niedawna kosmetyki profesjonalne można było zakupić wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej po dokładnych oględzinach skóry oraz doborze odpowiedniego sposobu pielęgnacji przez kosmetyczkę. Obecnie jednak takie kosmetyki można również zakupić w wielu sklepach internetowych oraz poprzez stronę producenta danego produktu. Niestety, bardzo często kobiety, które bez odpowiedniej wiedzy sięgają po kosmetyki profesjonalne, zamiast pomóc swojej skórze, wyrządzają jej bardzo dużą krzywdę. Dlaczego?

Z tego względu, ponieważ kosmetyki dla profesjonalistów zawierają dosyć wysokie stężenia substancji aktywnych. Dlatego też powinny być aplikowane na skórę zgodnie z zaleceniami kosmetologa. O ile oczywiście krem nawilżający nie powinien wpłynąć negatywnie na skórę, to preparaty zawierające kwasy owocowe, czy też retinol mogą wywołać silne podrażnienie oraz w widoczny sposób pogorszyć kondycję i wygląd cery.

Właściwości i zastosowanie kosmetyków profesjonalnych

Z uwagi na fakt, iż kosmetyki profesjonalne zawierają zwykle znacznie większe stężenie aktywnych składników niż kosmetyki drogeryjne, skuteczniej oddziałują na wszystkie partie skóry. Dzięki temu mogą w bardzo widoczny sposób wpływać zarówno na wygląd, jak i stan cery. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można zakupić nie tylko produkty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy, ale również ciała, włosów oraz stóp.

Decydując się jednak na zakup takich kosmetyków należy w pierwszej kolejności skonsultować się z kosmetyczką. Z cała pewnością pomoże ona wybrać odpowiedni produkt. Podpowie także jak należy go stosować, aby nie wyrządzić sobie szkody. W przypadku produktów mających za zadanie nawilżyć oraz odżywić skórę nie należy obawiać się żadnych skutków ubocznych. Natomiast sięgając po peelingi kwasowe, należy zachować szczególną ostrożność. Profesjonalne peelingi enzymatyczne mają zazwyczaj dosyć wysokie stężenie kwasów AHA, dlatego też powinny być stosowane wyłącznie w gabinetach kosmetycznych.

Jeśli jednak dana osoba chciałaby rozpocząć swoją przygodę z kwasami w domu, powinna zdecydować się na produkty dostępne w każdej drogerii. Są one znacznie bardziej bezpieczne, dlatego też ryzyko poparzenia jest stosunkowo niewielkie. Z czasem można zdecydować się na coś mocniejszego, jednak z uwagi na własne bezpieczeństwo należy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem, który po dokładnym obejrzeniu skóry, poleci odpowiedni kosmetyk.

Podobne artykuły

1 komentarz

Sylwiaa 4 maja 2018 - 16:37

Świetny artykuł !!! Ja także tylko używam naturalnych kosmetyków , mam takie które są idealnie dobrane do mojej cery .Naturalne kosmetyki to najlepsze co można zafundować skórze. Otrzymałam fachową poradę od eksperta w sklepie. Mają bardzo dobre kosmetyki naturalne i jeśli wypełnisz ankietę to otrzymasz analizę stanu skóry i spersonalizowane polecenia w kwestii jej pielęgnacji.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.