Czym jest dermatologia estetyczna

dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to cykl działań, które bez interwencji chirurgicznej mogą przyczynić się do pozbycia się różnego rodzaju problemów związanych zarówno z naszą skórą, jak i włosami. Wymienić można wiele rożnych zabiegów, poprawiających wygląd dojrzałej cery, wzmacniających włosy, usuwających przebarwienia czy zwalczających nadmierna potliwość.

Zabiegi dermatologii estetycznej dają współcześnie wiele możliwości radzenia sobie z problemami skórnymi oraz włosów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zakresy jej możliwości.

Zmarszczki mimiczne

W tym wypadku dermatologia estetyczna okazuje się być doskonałą alternatywą dla tak popularnego botoxu. Z upływem czasu, zmarszczki mimiczne tuż przy ustach oraz w okolicach oczu pojawiają się niemalże u każdego. Te bruzdy są coraz bardziej widoczne i wyglądają dość nieestetycznie, dlatego chcemy się ich w jakiś sposób pozbyć. Istnieje pewien preparat, stosowany w dermatologii estetycznej – tak zwany FIXER.

Fixer ma w swoim składzie cztery, bardzo aktywne składniki, dzięki którym udaje się wygładzić zmarszczki mimiczne. Będzie trzeba wykonać około trzech sesji, w odstępach tygodniowych , chociaż odległość w czasie może się trochę przeciągnąć, jeżeli skóra pacjenta jest mało podatna na zawarte w specyfiku składniki. Dermatologia estetyczna proponuje wiele metod na usuwanie i wygładzanie zmarszczek mimicznych, ale to nie wszystko co może nam zaproponować.

Problem z wypadaniem włosów

Problem ten dotyczy właściwie co drugiej osoby. Wypadające włosy zaraz po porodzie, czy łysina, która powstaje w wyniku nieodpowiedniej ilości hormonów to bardzo przykra dla kobiet przypadłość. W tym wypadku przydatna jest również dermatologia estetyczna, a konkretnie zabieg, zwany mezoterapią. Jakie są wskazania do jej zastosowania? Przede wszystkim źle dobrana dieta, uboga w witaminy i minerały, w związku z którą włosy są słabe i wypadają.

Mezoterapia stosowana jest również w przypadku łysienia plackowatego, a także androgenowego oraz w sytuacji, gdy włosy pacjenta są bardzo słabe i zwyczajnie potrzebują znacznego odżywienia. Zabieg przeprowadzany jest w dwóch fazach. Pierwsza z nich, zwana jest uderzeniową. I wykonuje się ją raz w tygodniu aż przez dwa miesiące, co daje nam łącznie ok. ośmiu zabiegów. Później pozostaje nam już tylko faza pielęgnacyjna, bardziej rozciągnięta w czasie, nawet do pół roku. Jednak wtedy zabieg wykonuje się tylko raz w miesiącu.

Problemy z poceniem

Dermatologia estetyczna pomaga również w problemie nadpotliwości. Jest to schorzenie bardzo nieprzyjemne, a dotyczy prawie trzech procent populacji. Wiecznie spocone dłonie, stopy, nieprzyjemny zapach i mokre wręcz ubrania. Na szczęście jest na to sposób – toksyna botulinowa typu A. Metoda może dość nieprzyjemna, ale nieinwazyjna. W miejsce cechujące się nadpotliwością wstrzykuje się odpowiednią ilość toksyny. Po zabiegu bardzo rzadko pojawiają się jakieś efekty uboczne, a nawet jeśli tak się stanie, to szybko przemijają.

Walka z rozstępami

Dermatologia estetyczna daje wiele możliwości walki z rozstępami. Wśród nich przede wszystkim wymienić można peelingi, które polegają na złuszczaniu martwego naskórka. Zabieg jest krótki i bezbolesny, trwa do piętnastu minut. Na ciele rozprowadzana jest mieszanka kwasowa, która złuszcza naskórek i wygładza skórę. W walce z rozstępami pomaga również wspomniana już wcześniej mezoterapia, a także laseroterapia  – najskuteczniejsza z metod, ale także wymagająca największego wkładu finansowego. Rozstępy poddają się także mikrodermabrazji oraz oxydermabrazji.

Usuwanie przebarwień

Jedną z niedoskonałości, jakich pozwala się pozbyć dermatologia estetyczna, są wszelkiego rodzaju przebarwienia skóry. W tym wypadku działa się zwykle głównie laserem, ale przydatne jest również zastosowanie peelingu głęboko oczyszczającego, a także złuszczającego naskórek. Dermatologia estetyczna to doskonała alternatywa dla wszelkich metod inwazyjnych, które mają na celu usuwanie niedoskonałości powstałych wraz z mijającym czasem.

Tagowany z:     , , ,

O autorze /


Wyślij swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ogólnopolski serwis kosmetyczny