Home Zabiegi kosmetyczne Pożegnaj się z niechcianym rysunkiem na ciele. Poznaj najskuteczniejszą metodę usuwania tatuażu

Pożegnaj się z niechcianym rysunkiem na ciele. Poznaj najskuteczniejszą metodę usuwania tatuażu

przez Patrycja Nowak
usunięcie tatuażu

Dlaczego decydujemy się usuwać tatuaże, które niegdyś nas uszczęśliwiały? Doświadczenie pokazuje, że najczęściej usuwa się tzw. błędy młodości, do których należą m.in. imiona byłych partnerów czy nazwy klubów piłkarskich. Równie często usunięcie tatuażu odbywa się z powodu nieprzemyślanego wzoru czy niestarannego wykonania. Wiele osób postanawia jednak zachować niechciany rysunek na ciele, ze względu na obawę przed bólem, bliznami czy długim okresem rekonwalescencji po zabiegu jego usuwania.

Warto jednak uświadomić sobie, że w dzisiejszych czasach możemy pozbyć się niechcianego tatuażu w szybki, prosty, bezpieczny i niemal bezbolesny sposób. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, specjalizujący się w przeprowadzaniu m.in. zabiegów laserowych, rekomendują zastosowanie w tym celu innowacyjnych laserów pikosekundowych.

Lasery pikosekundowe – w czym tkwi ich sekret?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przyznają, że obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania tatuaży jest seria zabiegów laserami pikosekundowymi PicoSure lub Discovery Pico. Oczywiście możemy zdecydować się na usuwanie tatuażu przy pomocy innych terapii z zakresu medycyny estetycznej, np. głębokich peelingów lub laserów starszych generacji, np. nanosekundowych, ale trzeba przy tym pamiętać, że są one obciążone pewnymi ograniczeniami, w tym niską skutecznością, długotrwałą i bolesną procedurą zabiegową, ryzykiem pozostawienia blizn czy długim okresem rekonwalescencji. Ich ogromną wadą jest również brak możliwości usunięcia niektórych barwników, z czym oczywiście doskonale radzą sobie lasery PicoSure i Discovery Pico. W czym tkwi ich sekret? Na to pytanie odpowiedział nam dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej specjalizujący się w przeprowadzaniu zabiegów laserowych.

,,Lasery PicoSure i Discovery Pico to jedne z niewielu laserów na świecie, które są w stanie usunąć tatuaż w każdym kolorze, w bardzo krótkim czasie i bez ryzyka pozostawienia blizn. Jest to możliwe dzięki temu, że działanie laserów pikosekundowych opiera się na najkrótszej fali laserowej, która z łatwością rozbija każdy barwnik tatuażu w drobny pył. Lasery PicoSure i Discovery Pico zostały wyposażone w głowice o różnej długości fali laserowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować terapię do każdego koloru barwnika zastosowanego w tatuażu. Jedynym, niemożliwym do usunięcia barwnikiem jest biały. Wszystkie pozostałe, w tym czerwony, zielony czy brązowy, bez problemu poddają się działaniu laserów pikosekundowych. Warto też zaznaczyć, że dotychczasowe systemy laserowe generowały jeszcze jeden problem podczas laserowego usuwania tatuażu, a mianowicie blizny pozabiegowe. Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico należą natomiast do grupy laserów nieablacyjnych o bardzo krótkiej fali, dzięki czemu nie uszkadzają naskórka i nie pozostawiają blizn” – tłumaczy dr Miracki.

Szybkie i bezbolesne usunięcie tatuażu kolorowego

Urządzenia PicoSure i Discovery Pico możemy z powodzeniem nazwać idealnymi laserami do usuwania tatuażu, ponieważ pozwalają pozbyć się problemu niechcianego rysunku na ciele szybko i bezboleśnie. Zastosowana w laserach pikosekundowych technologia najkrótszej wiązki laserowej ma ograniczony kontakt ze skórą pacjenta, co minimalizuje ryzyko jej przegrzania i narażania na uciążliwe dolegliwości bólowe. O niemal bezbolesnej procedurze zabiegowej świadczy m.in. fakt, że przed wykonaniem zabiegu nie jest wymagane zastosowanie specjalnego znieczulenia. Usunięcie tatuażu laserami pikosekundowymi jest też znacznie szybsze, niż przy pomocy innych urządzeń laserowych. W przypadku starszych technologii laserowych niezbędne było przeprowadzenie kilkunastu lub nawet więcej zabiegów w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Terapia z użyciem laserów pikosekundowych pozwala na usunięcie tatuażu w całości nawet 4-6 sesjach, choć w przypadku tatuaży kolorowych musimy przygotować się na kilka zabiegów więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że lasery pikosekundowe stanowią dziś najszybszą i najskuteczniejszą metodę usuwania tatuażu znaną w medycynie estetycznej.

Więcej informacji na temat usuwania tatuaży laserami pikosekundowymi znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.