Home Porady Szczotki do poszczególnych typów włosów

Szczotki do poszczególnych typów włosów

przez Patrycja Nowak
szczotka do włosów

Salon fryzjerski musi być przygotowany na przyjęcie Klientów o bardzo różnej charakterystyce włosów. Dlatego tak ważne jest posiadanie akcesoriów, które umożliwią właściwą pielęgnację każdego typu włosów. Dzisiaj skupimy się na omówieniu szczotek do włosów. Okazuje się, że nieprawidłowo dobrana szczotka może powodować uszkodzenie włosów oraz podrażnienie skóry głowy.

Jaka szczotka do włosów cienkich?

W przypadku włosów cienkich należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, które pozwolą na ich pielęgnację. Bardzo ważna jest także prawidłowo dobrana szczotka. Powinna ona posiadać naturalne włosie dzika. Dzięki temu możliwe jest rozczesywanie pasemek bez ryzyka uszkodzenia struktury włosa. Specjaliści zalecają szczotki o gęstym włosiu. Dzięki takiej szczotce bez trudu można rozczesać włosy, unikając ciągnięcia i szarpania. Dodatkową zaletą szczotki z włosia dzika jest fakt, że pomaga ona w oczyszczeniu pasm włosów z kurzu i pyłów. Oprócz tego włosie dzika natłuści włosy, tworząc na nich warstwę ochronną.

Jaka szczotka do wypadających włosów?

Dużej ostrożności wymagają także włosy, które mają tendencję do wypadania. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie klasyczna szczotka, która posiada szeroko rozstawione ząbki zakończone specjalnymi osłonkami. Użycie takiej szczotki nie sprawi bólu, a jednocześnie zapewni skórze głowy przyjemny masaż, pobudzając przy tym mieszki włosowe. To wpłynie na zwiększenie tempa wzrostu włosów.

Jaka szczotka do długich włosów?

Cechą charakterystyczną włosów długich jest ich waga. Są zazwyczaj ciężkie, proste oraz nie posiadają objętości. Dlatego też ich rozczesywanie powinno być równocześnie modelowaniem. Do tego typu włosów specjaliści zalecają duże, okrągłe szczotki ceramiczne. Doskonale rozczesują one włosy, a ponadto zwiększają ich objętość i pozwalają nadać określony kształt fryzurze. Najlepszym wyborem będzie szczotka z powłoką ceramiczną, która zapobiega elektryzowaniu włosów i przyspiesza ich suszenie. Rozczesywanie i suszenie włosów na okrągłej szczotce pozwala podnieść je u nasady i wywinąć końcówki.

Jaka szczotka do włosów grubych?

Grube włosy z tendencją do puszenia i elektryzowania wymagają użycia odpowiedniej szczotki. Jej celem będzie wygładzenie włosów i ułatwienie ich rozczesywania. Najlepszym wyborem może okazać się płaska i podłużna szczotka z włosiem nylonowym lub syntetyczno-naturalnym. Jej zastosowanie sprawi, że włosy staną się miękkie, gładkie i błyszczące.

Jaka szczotka do włosów kręconych?

Czesanie kręconych włosów może stanowić nie lada wyzwanie. Loki i fale z natury bardzo trudno się rozczesują. Dlatego też najlepszym wyborem dla tego typu włosów będzie szczotka drewniana lub bambusowa, która jest wyposażona w grube i szeroko rozstawione zęby. Dzięki dużym odległościom między zębami rozczesywanie kręconych włosów stanie się łatwiejsze. Ten typ szczotki minimalizuje ryzyko wyrwania czy zaplątania się włosów. Drewniane szczotki chronią przed zjawiskiem elektryzowania włosów i przyspieszają ich schnięcie.

Jeżeli chcecie poznać pełną gamę szczotek do różnych typów włosów, to warto odwiedzić sklep z produktami fryzjerskimi. Znajdziecie tam kompleksową ofertę przygotowaną specjalnie dla salonów fryzjerskich.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.