Home Porady Jak używać frezarki do paznokci?

Jak używać frezarki do paznokci?

przez Patrycja Nowak
frezarki do paznokci

Jakie są Twoje must have przy stylizacji paznokci? Nożyczki, cążki, pilnik, lakier… Czy coś jeszcze? Jeśli zależy Ci na kompleksowym zadbaniu o swoje dłonie i/lub stopy, niezbędna jest także frezarka do paznokci. Jest to sprzęt, który nie tylko znacząco ułatwi, ale i przyspieszy pracę. Frezarki do paznokci dają szereg możliwości i przydają się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

 

Frezarki do paznokci – funkcje

Frezarka do paznokci posiada wiele funkcji. Najczęściej korzysta się z niej na etapie nadawania kształtu płytkom oraz usuwania skórek czy zniszczonej skóry. To jednak tylko ułamek jej możliwości. Frezarka do paznokci ułatwia także usuwanie manicure hybrydowego lub żelowego, polerowanie płytek czy ich skracanie. Jak widać, to przyrząd bardzo uniwersalny i przydatny. Niektórzy obawiają się jednak pracy z frezarką z uwagi na ewentualne uszkodzenie skóry czy paznokci. Jak wygląda proces obsługi urządzenia?

Proces obsługi frezarki do paznokci

Mimo że frezarka do paznokci może wyglądać na bardzo trudną w obsłudze, poradzą sobie z nią nawet początkujące paznokciomaniaczki. Sam proces to tylko kilka podstawowych czynności. Najważniejszą z nich jest dobór odpowiedniej końcówki…

Im droższa frezarka, tym więcej dołączonych frezów

To generalna zasada, która znajduje zastosowanie zresztą nie tylko przy tym sprzęcie, ale i wielu innych. Niektórzy preferują zakup frezarki do paznokci z wieloma końcówkami w zestawie. Inni natomiast wolą zainwestować na początku w wersję podstawową i sukcesywnie dokupować kolejne frezy. Wszystko zależy od tego, do czego i jak często planujesz używać frezarki do paznokci.

Stosuj się do instrukcji obsługi

Obsługa frezarki do paznokci to przede wszystkim stosowanie się do instrukcji obsługi sprzętu. Najważniejszy jest dobór odpowiedni frezów. Jeśli użyjesz niewłaściwej końcówki, możesz niestety uszkodzić swoje płytki lub skórę. Frezy różnią się jednak znacząco od siebie, więc nie powinnaś się obawiać pomyłki.

Zastosowanie frezarki przy manicure hybrydowym

Proces obsługi frezarki do paznokci najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie manicure hybrydowego. Szczególnie, jeśli wcześniej musisz zdjąć pozostałości wcześniejszej stylizacji, frezarka przyda Ci się nawet kilkukrotnie.

Usuwanie manicure hybrydowego

Większość frezarek do paznokci posiada specjalny frez do zdejmowania hybrydy. Po jego nałożeniu, wystarczy przyłożyć go do paznokcia i dokładnie usunąć lakier, wykonując ruch wzdłuż płytki. Koniecznie zwróć uwagę na to, by być delikatną – mocniejszy ucisk na paznokieć może skończyć się jego uszkodzeniem. Po usunięciu lakieru hybrydowego, możesz przejść do czynności przygotowawczych.

Przygotowanie płytek do manicure

Standardowo, jeszcze przed pomalowaniem płytek, koniecznie nadaj im odpowiedni kształt i usuń skórki. Przydadzą Ci się do tego kolejne końcówki frezarki do paznokci. Frez do skórek jest bardzo mały, z pewnością szybko znajdziesz go wśród pozostałych, dołączonych do frezarki. Usuniesz nim skórki prosto i szybko – zdecydowanie łatwiej niż w przypadku użycia cążków. Następnie nadaj paznokciom wymarzony kształt. Możesz to zrobić również przy użyciu frezu lub – tradycyjnie – pilnikiem. Przed pomalowaniem płytek pamiętaj jeszcze tylko o ich wypolerowaniu.

Jeden sprzęt, a tyle możliwości

Jak widzisz, frezarka do paznokci wraz z kompletem frezów to ogrom możliwości w trakcie stylizacji dłoni i/lub stóp. Oczywiście, niektórych jej funkcji używa się zdecydowanie częściej niż innych. Nie zmienia to jednak faktu, że ten sprzęt to must have każdej stylistki paznokci, a i osoby wykonujące manicure w domu znajdą dla niego zastosowanie.

Ile kosztuje frezarka do paznokci?

Rozstrzał cenowy frezarek do paznokci jest naprawdę imponujący. Najprostsze urządzenia kosztują kilkadziesiąt złotych, podczas gdy bardzo zaawansowane – nawet kilka tysięcy. W jaki sposób dokonać najlepszego wyboru? Przeanalizuj, jak często zajmujesz się dłońmi i/lub stopami, pomyśl, czy manicure i pedicure robisz tylko sobie, czy także innym… Czynników decydujących o tym, która frezarka do paznokci będzie najbardziej odpowiednia, jest naprawdę wiele. Zawsze jednak powtarzamy…

Nie patrz na innych – wybierz frezarkę, która Ci najbardziej pasuje

Nie sugeruj się opiniami koleżanek. Ważne, żeby frezarka do paznokci była dla Ciebie wygodna, prosta w obsłudze i intuicyjna. Pamiętaj, że to nie Twoje znajome będą korzystać z tego sprzętu, a Ty. Szczególnie w sytuacji, gdy zajmujesz się stylizacją dłoni i stóp profesjonalnie, Twój komfort jest bardzo ważny. Życzymy Ci więc powodzenia!

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.