Home Porady Fenomen gąbeczek do makijażu – beauty blender i jego zamienniki

Fenomen gąbeczek do makijażu – beauty blender i jego zamienniki

przez Patrycja Nowak
gąbeczki do makijażu

Gąbeczki do makijażu twarzy już na stałe zagościły w kosmetyczkach wielu kobiet. Spopularyzowanie tego akcesorium zaowocowało zmianą przyzwyczajeń i rutyny makijażowej. O ile nakładanie podkładu pędzlem, a nawet dłońmi, nie jest żadnym błędem, o tyle jego aplikacja za pomocą zwilżonej gąbeczki, 1jest czynnością, którą kobiety wykonują już automatycznie i z przyjemnością. Właśnie to między innymi potwierdza fenomen gąbeczek do makijażu.

 

Najlepszy z najlepszych

Ogąbeczka beauty blender tym, jak duże znaczenie miało wprowadzenie na rynek gąbeczki marki Beauty Blender świadczy chociażby fakt, że jest to niepodważalnie – najpopularniejsza gąbeczka do podkładu. Została zaprojektowana przez Rea Ann Silva – makijażystkę gwiazd, która pragnęła stworzyć makijaż telewizyjny, dostosowany do jakości High Definition. Beauty Blender stał się na tyle rozpoznawalny, że aktualnie – większość gąbeczek do makijażu (innych marek) nazywa się właśnie w ten sposób.

To zdecydowanie mercedes wśród wszystkich gąbek do podkładu, utożsamiany z wysoką jakością i profesjonalizmem. Jeśli jednak swoją przygodę z tego typu akcesorium masz jeszcze przed sobą – warto na początek zainwestować w nieco tańsze propozycje innych marek. Na rynku kosmetycznym znaleźć można wiele gąbeczek do makijażu – i na pozór – nie różnią się one znacząco.

Wybór tej jedynej gąbeczki do makijażu

Kluczowym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest z pewnością miękkość gąbki. To wyznacznik, który warunkować będzie zadowolenie podczas jej użytkowania. Gąbeczki do makijażu, które wykonane są ze zbyt twardego tworzywa, nie nakładają kosmetyków w przyjemny i bezproblemowy sposób. Aby uniknąć ewentualnych smug i plam, oprócz właściwej sprężystości, drugą ważną cechą będzie jej porowatość. To istotna kwestia, ponieważ odpowiada za idealne wtopienie się podkładu z cerą. Nierówności na gąbce imitować mają fakturę naszej skóry. W związku z tym, rozprowadzany podkład lub inny kosmetyk kremowy, zostanie odpowiednio wtłoczony. Pod warunkiem jednak, że gąbka posiadać będzie właśnie odpowiednią porowatość.

gąbeczka do makijażu ibraOprócz miękkości i faktury, warto dostosować gąbeczkę do indywidualnych potrzeb i preferencji. W tym wypadku do wyboru mamy gąbeczki o standardowej wielkości lub wersje mini – przeznaczone do aplikacji np. korektora w strefie pod oczami lub kosmetyki w bardziej precyzyjny sposób. No i kolor! Tu również jest w czym wybierać.

Godne zamienniki

W związku z tym, że gąbeczka marki beautyblender stała się produktem kultowym, doczekała się sporej ilości zamienników. Co więcej, wiele z nich jest naprawdę godnych polecenia – np. gąbeczki do makijażu marki IBRA Makeup lub Beauty Sponge marki Wibo. Sporą rzeszę fanek posiadają również gąbeczki zaproponowane przez Real Techniques. Charakteryzują się one bardzo dobrą trwałością, odpowiednią miękkością oraz porowatością, która dostosowana jest do faktury skóry. To wszystko sprawia, że aplikowane kosmetyki nie tylko rozprowadzają się w sposób bezproblemowy, ale również nie pozostawiają żadnych smug. A dodatkowo ich aplikacja przebiega w szybki i wygodny sposób.
gąbeczka do makijazu wibo

Pomimo faktu, że beauty blender to produkt kultowy i z pewnością powinien zagościć w każdej damskiej kosmetyczce, to doczekał się już kilku naprawdę bardzo dobrych jakościowo zamienników. Dla niektórych wizażystek, nawet lepszych niż pierwotna i oryginalna wersja gąbeczki. Obecny rynek kosmetyczny oferuje swoim klientom spory wybór akcesoriów, które umożliwiają szybsze i łatwiejsze rozprowadzenie podkładu, ale na chwilę obecną to właśnie po gąbeczki do makijażu najchętniej sięgają kobiety. Ten fakt nie jest niczym zaskakującym, ponieważ to bardzo wygodna forma aplikowania produktów kremowych, a efekt jaki widoczny jest na skórze, satysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające kobiety.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.