Olej kokosowy na zmarszczki i nie tylko

olej kokosowy na zmarszczki

Wykorzystanie oleju kokosowego w walce ze zmarszczkami to tylko jedna z licznych możliwości stosowania tego silnie działającego składnika diety i wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Postaramy się wyjaśnić czy olej kokosowy jest skutecznym środkiem w walce ze zmarszczkami wokół oczu i na twarzy. Wskażemy także w jaki sposób korzystać z oleju kokosowego, by zmniejszył on widoczność zmarszczek.

Poniżej przedstawiam sposób wykorzystania oleju kokosowego, by pozbyć się zmarszczek z twarzy, a także zachować dłużej młody wygląd cery. W artykule znajdziecie:

 • Czy olej kokosowy jest dobry na zmarszczki
 • Opinie na temat działania przeciw zmarszczkom oleju kokosowego
 • Olej kokosowy a zmarszczki na twarzy
 • Zmarszczki na twarzy – leczenie i profilaktyka
 • W jaki sposób korzystać z oleju kokosowego na zmarszczki

Naturalny olej kokosowy jest powszechnie wykorzystywany przede wszystkim do gotowania. W ten sposób przyjmujemy wewnętrznie jego wartości zdrowotne i odżywcze. Nie mniej jednak, od stosunkowo niedawna wiadomo, że olej koksowy wykazuje również cenne właściwości dermatologiczne. Dlatego też wykorzystywany może być również jako kosmetyk naturalny do pielęgnacji dojrzałej cery. Jego skuteczność zależy przede wszystkim od zawartości cennych składników aktywnych.

Czy warto stosować olej kokosowy na zmarszczki i jaka jest jego skuteczność

Czy olej kokosowy zmniejsza widoczność zmarszczek? Wiele źródeł wskazuje, że jeśli odkryjesz dermatologiczne i kosmetyczne właściwości oleju kokosowego, będziecie mogli zachować młody wygląd skóry. Jednakże większość chce mieć pewność czy olej kokosowy jest dobry na zmarszczki?

Istnieje wiele naturalnych olejów, takich jak właśnie olej kokosowy, które potrafią wpływać na zwiększenie ilości wytwarzanego w skórze kolagenu. Ten proces przyczynia się właśnie do odmładzania naskórka skóry. Regularnie stosowany olej kokosowy na zmarszczki niewątpliwie wykazuje tego typu właściwości przeciwstarzeniowe. Nie mniej jednak korzystać z niego mogą również osoby, które nie mają jeszcze widocznych oznak starzenia na skórze twarzy. Dzięki olejowi kokosowemu skóra będzie miała bardziej młodzieńczy wygląd, a także stanie się delikatnie miękka i elastyczna. Tego typu pielęgnacja naturalna przyczynia się do właśnie do zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Obok utraty jędrności, elastyczności i matowienia cery, to właśnie zmarszczki są główną przyczyną widoczności oznak starzenia skóry. Wszystko dlatego, że komórki mają coraz mniejsze stężenie kolagenu, a przez to również skóra szybciej wysycha, co doprowadza do powstawania bruzd i nierówności. Jeśli chcemy spowolnić proces powstawania zmarszczek i bruzd mimicznych, musimy zastosować coś, co będzie w stanie naprawić uszkodzone tkanki w skórze. Kosmetyczne zastosowanie oleju kokosowego jest dobrym sposobem na zmniejszenie widoczności oznak starzenia cery.

Kosmetyczne właściwości oleju kokosowego

 • Olej koksowy wykazuje korzystny wpływ na redukcję oznak starzenia cery dojrzałej i zmęczonej. Według najnowszych informacji zamieszczonych w wielu artykułach doskonale i głęboko nawilża skórę, a także przyczynia się do poprawy jej elastyczności.
 • Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole, w okolicach oczu, czy ogólnie na twarzy, szyi i dekolcie, to warto zacząć stosować olej koksowy. Wspomaga on naturalną produkcje kolagenu, który w prosty sposób wpłynie na zdrowszy i młodszy wygląd cery.
 • Olej kokosowy również zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dlatego właśnie, jeśli jesteś jeszcze młoda i chciałabyś opóźniać proces starzenia się skóry oraz nieunikniony proces powstawania na niej zmarszczek, to powinnaś regularnie stosować olej kokosowy. Dzięki niemu można opóźniać powstawanie zmarszczek na twarzy, wokół oczu, a nawet na rękach czy nogach.

Olej kokosowy na zmarszczki twarzy

Zmarszczki na twarzy mogą występować jako nierówności i bruzdy na czole, wokół ust, a także jako kurze łapki w okolicach oczu. Istnieje wiele możliwości działania przeciw tego typu procesom starzenia, wliczając w to działania fototerapii.

Jednakże, jeśli poszukujesz najlepszej domowej metody na usuwanie zmarszczek z twarzy i zapobiegania przedwczesnemu starzeniu cery, to właśnie zastosowanie oleju kokosowego jest w takiej sytuacji jednym z najlepszych rozwiązań. Wykazuje on pewne naturalne właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe, które mogą doskonale wspomóc proces pielęgnacji.

Oto powody, dla których warto stosować olej kokosowy na zmarszczki na twarzy:

 • W celu zapobiegania powstawaniu linii mimicznych i zmarszczek na twarzy skóra musi być odpowiednio nawilżona. Dlatego właśnie warto stosować olej kokosowy, gdyż potrafi on w odpowiedni sposób nawilżyć skórę, a także sprawić, że zachowa ona odpowiedni stopień wilgotności przez dłuższą cześć dnia. Naturalna pielęgnacja z jego zastosowaniem przyczynia się do dłuższego zachowania elastyczności skóry.
 • Olej kokosowy wspiera produkcje kolagenu. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja skóra na twarzy miała młodzieńczy wygląd i była bardziej rozświetlona to powinnaś stosować olej kokosowy. Dzięki temu zwiększy się regeneracja kolagenu w skórze na twarzy. Proces ten pozwoli właśnie na zminimalizowanie powstawania nowych zmarszczek. Kolagen jest włóknistym białkiem, które łączy tkanki, dlatego jest lepsze i bardziej bezpieczne, niż próba maskowania lub wysuszania zmarszczek wokół oczu.

Olej kokosowy na zmarszczki wokół oczu

Najczęściej zmarszczki wokół i pod oczami, a także ogólnie na skórze twarzy, powstają w wyniku złych nawyków w pielęgnacji i ochronie cery twarzy. Zmarszczki w okolicach oczu spowodowane są często mrużeniem oczu, uśmiechaniem się, a także przebywaniem na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Czasami cienie pod oczami również mogą przyczyniać się do większej widoczności zmarszczek.

Nawet jeśli używasz okularów przeciwsłonecznych i kremów w filtrem SPF, to i tak warto wesprzeć się dodatkowo olejkiem kokosowym, a dzięki temu zwiększymy szanse na uniknięcie powstania zmarszczek wokół oczu. Na rynku można zaleźć liczne kremy przeciwzmarszczkowe, które zawierają olej kokosowy z pierwszego tłoczenia. Jeśli chcesz stosować najlepszy krem wspomagający zapobieganie zmarszczkom, wybieraj właśnie produkty z takim składnikiem naturalnym.

Jeśli nie stosujesz żadnych kremów pod oczy, to nałóż olej kokosowy na zmarszczki i kurze łapki wokół oczu, a następnie delikatnie wklep i wmasuj. Najlepiej czynić to codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Najważniejsze jest jednak, by czynność ta była wykonywana regularnie. Dzięki temu zabiegowi zapobiegniemy wysuszaniu cery i odzyskamy świeższy wygląd. Olej kokosowy extra virgin pomoże w złagodzeniu skóry wokół oczu, a także pozwoli na przywrócenie odpowiedniej ilości kolagenu w tej delikatnej skórze. Dzięki temu sposobowi naturalnej pielęgnacji będziemy mieć szansę na znaczne spowolnienie widoczności oznak starzenia w okolicach oczu.

Jeśli zmarszczki wokół oczu spowodowane są nadmierną obecnością toksyn we krwi, to olejek kokosowy zadziała detoksykacyjne. Dzięki temu będzie w stanie wyeliminować kurze łapki, zmarszczki, a nawet cienie pod oczami. Olej kokosowy można także wykorzystywać do usuwania zmarszczek ze skóry na przykład na rękach czy nogach, a nawet na szyi i dekolcie.

W jaki sposób wykorzystać olej kokosowy przeciw zmarszczkom

Olej kokosowy działa przeciwzmarszczkowo, a do tego jest bardzo prosty w użytkowaniu. Dzięki niemu bez większego wysiłku będziemy mogli pozbyć się wielu problemów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z jego możliwości, to musisz stosować jedynie olej kokosowy w 100% organiczny.

Jak prawidłowo korzystać z oleju kokosowego na zmarszczki:

 • Powierzchnię skóry, na której są zmarszczki, należy dokładnie oczyścić. Chodzi o usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogłyby wchłonąć wilgoć dostarczaną przez olej kokosowy.
 • Należy usunąć makijaż. Zwłaszcza jeśli olej kokosowy ma być wykorzystany przeciw zmarszczkom wokół oczu.
 • Należy dokładnie umyć i osuszyć ręce. Następnie nałożyć na dłonie niewielką ilość  oleju kokosowego.
 • Olej kokosowy można stosować w miejscach, które pokryte są zmarszczkami. Należy delikatnie wmasować olej kokosowy w te obszary, dzięki czemu łatwiej się wchłonie.
 • Zabieg pielęgnacji najlepiej przeprowadzać wieczorem przed pójściem spać. Dzięki temu olej kokosowy będzie miał wystarczająco dużo czasu by się wchłonąć i móc prawidłowo zadziałać.

Olej kokosowy przeciw zmarszczkom – Opinie

Niewątpliwie warto wiedzieć, jak niesamowite działanie na skórę wykazuje olej kokosowy. Z pewnością opinia osób, które już z niego korzystały, również w celu zmniejszenia lub spowolnienia powstawania zmarszczek, będzie przez każdego doceniona. Niektóre gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow, Jennifer Lopez, Heidi Klum i Gisele Bundchen, również korzystały z oleju kokosowego w walce ze zmarszczkami. Co więcej, wypowiadały się zawsze przychylnie na temat tego produktu i jego skuteczności działania. Przede wszystkim recenzje wydane przez renomowanych lekarzy gwiazd, jak chociażby Nicholas Perricone, wykazały, że olej kokosowy posiada skuteczne działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki temu, stosowany olej kokosowy na zmarszczki może pomóc skórze zachować młodzieńczy wygląd przez znacznie dłuższy okres.

Zawsze istnieje możliwość zapoznania się z opiniami osób, które stosowały olej kokosowy na zmarszczki twarzy. Co więcej, istnieje także szansa na zobaczenie ich zdjęć przed kuracją i po niej. W ten sposób można porównać wygląd skóry, a także zobaczyć widoczne efekty. Zdjęcia te pokażą, czego można się spodziewać po używaniu tego produktu naturalnego i jak długo może potrwać taka kuracja.

Zabiegi z wykorzystaniem oleju kokosowego

Raczej nie znajdziemy w ofercie żadnego gabinetu dermatologicznego zabiegów przeciwzmarszczkowych z wykorzystaniem oleju kokosowego. Można wykorzystać go jedynie samodzielnie w domu, jako domowy sposób na zmarszczki. Tak samo, jak można w domu wykorzystać sok z cytryny jako naturalny środek przeciwzmarszczkowy. Dokładnie tak samo jest w przypadku oleju kokosowego.

Jeśli chcesz wykorzystać go do przyhamowania procesu starzenia to musisz upewnić się, że kupiłaś najwyższej jakości olej kokosowy. Przede wszystkim olej kokosowy musi być dobrze wyrafinowany, a także oczyszczony ze wszystkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Korzyści przeciwstarzeniowe dla skóry dzięki zastosowaniu olejku kokosowego

Olej kokosowy może przynieść znaczne korzyści dla wyglądu skóry. W większości przypadków jednak wykorzystywany jest on w kuchni do gotowania. Jednakże warto pamiętać o tym, że jego właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe to coś więcej niż tylko eliminowanie i usuwanie zmarszczek ze skóry.

 • Jedną z najważniejszych zalet oleju koksowego jest to, że walczy on ze szkodliwym działaniem wolnych rodników w organizmie. To właśnie one powodują przedwczesne starzenie się skóry i zmarszczki.
 • Inną zaletą oleju kokosowego jest jego właściwość przeciwgrzybiczna, antywirusowa, a także antybakteryjna.
 • Olej ten działa naturalnie  łagodząco na skórę, co pomaga w leczeniu egzemy i łuszczycy.
 • Olej kokosowy może być wykorzystywany do usuwania makijażu, a także oczyszczania cery twarzy.
 • Ten wspaniały kosmetyk naturalny działa nawilżająco na skórę.

Gdzie można kupić olej kokosowy?

Wiele osób zastanawia się gdzie można kupić olej kokosowy, który posłuży nam do pielęgnacji skóry? Istnieje wiele miejsc, w których można dokonać zakupu tego typu naturalny produkt kosmetyczny. Ważniejsze jednak jest to, by odpowiednio wybrać dobrej jakości olej do pielęgnacji skóry. Podczas zakupu oleju kokosowego warto kierować się tymi wskazówkami:

 • Zawsze wybierać olej kokosowy w 100% czysty i z pierwszego tłoczenia.
 • Należy upewnić się, że zawartość kwasu laurynowego w oleju kokosowym wynosi minimum 40%.
 • Olej kokosowy na zmarszczki w temperaturze pokojowej będzie miał konsystencję masła.
 • Należy wybierać jedynie olej kokosowy w szklanych pojemnikach. Wszystko to dlatego, że plastik wypłukuje BPA i naturalne parabeny w nim zawarte.

O autorze /


Wyślij swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ogólnopolski serwis kosmetyczny