Liposukcja ultradźwiękowa to przede wszystkim zabieg pozwalający na bezbolesne wyszczuplanie sylwetki. Pozwala on usunąć nadmierną tkankę tłuszczową z wielu kluczowych obszarów ciała, w bezpieczniejszy, bardziej precyzyjny i praktycznie bezbolesny sposób. Rekonwalescencja po zabiegu również przebiega bardzo krótko, w stosunku do tradycyjnej liposukcji. Liposukcja ultradźwiękowa daje przede wszystkim możliwość bezinwazyjnego zredukowania złogów tłuszczu oraz cellulitu. Poznajmy zatem na czym tak na prawdę polega ten rodzaj zabiegu.
Liposukcja ultradźwiękowa nazywana jest inaczej kawitacją ultradźwiękową. W odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, jest to zabieg bezinwazyjny, niewymagający ingerowania narzędziami chirurgicznymi pod skórą. Podczas zabiegu za pomocą ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości rozdrabniana jest tkanka tłuszczowa, znajdująca się bezpośrednio pod skórą i często odpowiadająca za pojawiający się cellulit. Oprócz walki z samym tłuszczem, liposukcja ultradźwiękowa poprawia również metabolizm poddanych zabiegowi partii ciała, krążenie krwi i pozytywnie wpływa na inne czynności zachodzące w organizmie. Zabieg ten ma również na celu w delikatny sposób wymodelować sylwetkę, bez wielkiego bólu i z szybszymi efektami.
Spis treści
Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?
Fale ultradźwięków o różnym natężeniu uderzają w tkankę podskórną zupełnie jakby została ona poddawana masażowi. Wpływają one rozbijająco na strukturę tłuszczu już na poziomie jego cząsteczek. Dzięki temu może ona skutecznie usuwać zbędne tkanki przywierające do zdrowych komórek organizmu człowieka, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.
Liposukcja ultradźwiękowa, ponieważ polega na przesyłaniu fal ultradźwiękowych, nie może być stosowana w przypadku kilku rodzajów pacjentów. Należą do nich przede wszystkim:
- kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią,
- chorujący na nowotwory,
- osoby, u których wystąpił ostry stan zapalny w organizmie
- osoby, które posiadają implanty z metalu lub rozrusznik serca.
Oprócz tego przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest gorączka, zażywanie leków przeciwzapalnych, oraz tych, które rozrzedzają krew. Dodatkowo zabiegowi nie są poddawane osoby, które nie ukończyły 15 lat i chorujących na nadczynność tarczycy.
Przebieg zabiegu
Do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej trzeba się odpowiednio przygotować. Wszystko przez sposób w jaki wydalany jest tłuszcz z organizmu, a mianowicie wraz z moczem. Oznacza to, że przed wykonaniem zabiegu, jak i po nim, pacjent musi pić więcej wody niż dotychczas, nawet o ok. 1,5 litra na dobę. W wyniku tego, w strukturze tkanki tłuszczowej zwiększa się ilość cieczy, umożliwiając przeprowadzenie zabiegu. Liposukcja ultradźwiękowa rozbija znajdujący się pod skórą tłuszcz, który będzie łatwiej wydalany z organizmu wraz z wieloma toksynami.
Liposukcję ultradźwiękową, aby działała w pełni, wykonuje się kilka razy, w zależności od konkretnego pacjenta. Ich dokładna liczba zależy od tego, czy zabiegowi poddaje się uda, brzuch, czy inne miejsce oraz jak wiele tłuszczu pod nimi się znajduje. Zazwyczaj wszystko trwa ok. 15-30 minut i zabieg powtarzany jest co tydzień. W wyjątkowych sytuacjach częstotliwość może zwiększyć się dwukrotnie.
Ze względów bezpieczeństwa fale ultradźwiękowe przesyłane się do fałdów skóry w taki sposób, aby ich związki poruszały się w kierunku równoległym do całego ciała. Ma to uchronić pozostałe narządy wewnętrzne o strukturze miąższowej oraz jajniki przed wpływem ultradźwięków. Ponadto liposukcji ultradźwiękowej nie poddaje się głowy i szyi.
Efekty zabiegu liposukcji ultradźwiękowej
Efekty liposukcji ultradźwiękowej widać już po jednym zabiegu. Ilość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, a skóra jest bardziej jędrna i elastyczna. Widać to nie tylko w stanie skóry, ale również w obwodzie ciała. Jednakże długość trwania efektów będzie zależeć od zachowania samego pacjenta. Przy zachowaniu takiej samej niezdrowej diety i braku jakiegokolwiek aktywności fizycznej zapewne prędzej czy później usunięty tłuszcz powróci. W wyniku zabiegu dodatkowo zmniejsza się występowanie cellulitu, szczególnie na udach.
Cena zabiegu
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie jest tani, głównie z powodu liczby zabiegów jakie trzeba wykonać, aby pojawiły się zadowalające efekty. Ponadto, może się różnić w zależności od części ciała poddawanej wiązkom ultradźwiękowym, jak i konkretnego miejsca, w którym wykonuje się zabiegi. Zazwyczaj zaleca się wykonanie 10 pojedynczych serii.
Najtańsza jest liposukcja jednego miejsca, np. sam brzuch czy uda kosztują około 70-80 złotych, z czego cena wszystkich serii jest 10 razy droższa. Im bardziej zwiększa się liczba części ciała, tym bardziej rośnie cena, aż w końcu może dojść do około 150-200 złotych za ultradźwięki przesyłane do brzucha, ud i pośladków oraz ramion. Oczywiście pełna seria będzie już kosztować 2000 złotych, a to dość drogo dla przeciętnego pacjenta.
Na szczęście, przy wykupieniu pełnej ilości zabiegów, salony medycyny estetycznej i inne miejsca tego typu oferują zniżki, dzięki którym 10 zabiegów często występuje w cenie 8 lub 9.
Opinie na temat zabiegu
Opinie pacjentów na temat liposukcji ultradźwiękowej są bardzo pozytywne. Wszystko dzięki wyglądowi i stanie skóry, jaki występuje już po wykonaniu pojedynczego zabiegu. Skóra nie jest poparzona i poraniona, a przy tym o wiele gładsza. Ponadto, wiele kobiet przyznaje, iż obwód ciała w konkretnych partiach się zmniejsza o 1 cm już po kontakcie z pierwszymi falami.
W opinii innych ludzi, liposukcja ultradźwiękowa nie spełniła ich oczekiwań. Spodziewali się oni zmniejszenia się obwodu w większym stopniu niż dotychczas. Jednakże głosy te odnosiły się zwykle do 3 lub 4 wykonanych zabiegów ,a nie całej serii, która powinna wynosić co najmniej 8.
Ogólnie więc, opinie w stosunku do liposukcji ultradźwiękowej wykonanej w pełnej ilości i we właściwy sposób, generalnie są pozytywne. Jedyne „ale” występuje najczęściej w stosunku do ceny, jaką kosztują zabiegi.