Home Porady Sztuczne rzęsy – Kupowanie, nakładanie i zdejmowanie

Sztuczne rzęsy – Kupowanie, nakładanie i zdejmowanie

przez Patrycja Nowak
sztuczne rzesy

Nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie pięknymi i gęstymi rzęsami. Dlatego często trzeba się ratować rozmaitymi zabiegami kosmetycznymi. Czasami warto postawić na pogrubiający i wydłużający tusz, a innym razem z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju odżywki i olejki naturalne. Ostatecznie jednak można sięgnąć po sztuczne rzęsy, które stają się coraz bardziej modne i dostępne w wielu różnych wariantach. W niniejszym artykule przybliżamy, co warto o nich wiedzieć.

Wiele kobiet marzy, by mieć idealne rzęsy, by cieszyć się pięknym i powabnym spojrzeniem. Niestety, nie każdego natura obdarza po równo. Dlatego czasem pomocne mogą okazać się rzęsy sztuczne. Wiele kobiet czuje się jednak dość niepewnie zakładając sztuczne rzęsy i można dość łatwo zrozumieć dlaczego. Aby znaleźć swój styl, który najbardziej danej osobie odpowiada, trzeba trochę prób i błędów, jak i nauki. Trzeba również włożyć w to trochę pracy, aby idealnie dopasować wszystko do linii rzęs. Oto nasze najlepsze rady dla uzyskania oszałamiających rezultatów.

Kupowanie sztucznych rzęs

Jeśli chodzi o kupowanie produktów do makijażu, drogie nie musi oznaczać lepszego. Sztuczne rzęsy nie są wyjątkiem od tej reguły! Za gorsze można otrzymać dobrej jakości produkty w drogeriach czy Internecie. Ale nie ważne, gdzie je kupujesz, ale kilka innych czynników wartych rozważenia. Oto najważniejsze z nich.

  • Włosy ludzkie czy syntetyczne? Niektórzy ludzie wolą rzęsy z ludzkich włosów, ale dla większości wersje syntetyczne są tak samo piękne i miękkie. Kup różne i zobacz, jakie polubisz bardziej.
  • Szerokość twojego oka odgrywa dużą rolę przy rzęsach, które wybierzesz. Im dłuższa linia rzęs, tym mniej prawdopodobne będzie, że wielkość demi będzie pasować. Jeśli masz krótszą linię rzęs, prawdopodobnie będziesz musiała przyciąć paski o standardowym rozmiarze.
  • Sztuczne rzęsy są dostarczane na różnych rodzajach pasków. Na przykład niektórzy uważają, że „niewidoczne paski” (które są bardzo cienkie i nie mają dużej ilości rzęs) są bardziej wygodne. Ogólnie rzecz biorąc, im cieńszy pasek, tym mniej odczuwalny i bardziej naturalnie będzie wyglądał.
  • Paski, które są bardzo czarne, grube, z gęstymi kępkami rzęs, są bardziej wyczuwalne. Może to być nieco niewygodne, ale w kompromisie oferują one o wiele bardziej „wyraźny” wygląd.
  • Kształt ma znaczenie! Sztuczne rzęsy mają różne kształty i rozmiary, ale wybranie tych, które naśladują naturalne krzywizny oka, będzie wyglądało bardziej naturalnie i będzie łatwiejsze do założenia.
  • Rzęsy, które mają największą długość w środku paska, tworzą bardziej naturalny kształt. Sztuczne rzęsy, które mają włosy krótsze z przodu i dłuższe z tyłu, tworzą nieco bardziej dramatycznie wyglądające oko kota. Rzęsy, które mają pełne, grube rzęsy na całym pasku są bardzo zauważalne – nie są to najbardziej naturalne kształty na co dzień, ale znakomite do pokazywania się na zdjęciach!
  • Wybór kleju jest ważny. Jeśli masz alergię na lateks, kluczowa jest wersja bez lateksu. Istnieją również różne kolory, w tym białe, przezroczyste i czarne kleje. Białe i przezroczyste opcje doskonale wysychają, a czarny pozostaje widoczny. Pamiętaj, że czarny klej daje mniej miejsca na błędy.

Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Krok 1: Wyjmij rzęsy z pojemnika, naciskając środkową częścią ich paska kciukiem. Nie ciągnij za żadne końce paska, ponieważ może to rozciągnąć lub oderwać delikatne elementy. Jeśli trudno zrobić to placami, użyj pęsety.

Krok 2: Wypróbuj swoje rzęsy zanim zastosujesz makijaż oczu. Nie będziesz musiała trzymać ich palcami, ponieważ nowe rzęsy na ogół mają niewielką ilość kleju na pasku. Próbowanie pomoże Ci ocenić, czy musisz ich przyciąć i dopasować dokładnie tam, gdzie je umieścisz.

Krok 3: Ustalenie, gdzie umieścić rzęsy wzdłuż linii rzęs jest bardzo ważne. Zbyt dalekie przesunięcie będzie wyglądać naturalnie, a dodatkowo będzie to niewygodne i może przeszkadzać podczas mrugania. Testowanie tego na początku pomoże ci również ustalić, w jaki sposób zamierzasz zastosować makijaż oczu, szczególnie eyeliner.

Krok 4: Nałóż cały makijaż twarzy i cień do powiek. Teraz musisz podjąć decyzję: Niektórzy stosują eyeliner, a następnie sztuczne rzęsy, inni nakładają rzęsy, a następnie eyeliner. Niektóre eyelinery przeszkadzają w utrzymaniu kleju do rzęs, podczas gdy inne, takie jak płynne eyelinery, często wysychają do matowego wykończenia, dzięki czemu rzęsy dobrze przylegają. Jest to sytuacja wymagająca eksperymentowania, aby zobaczyć, co najlepiej działa. Tak czy inaczej, najprawdopodobniej konieczne będzie poprawienie, aby eyeliner zakrywał / mieszał się z paskiem.

Krok 5: Przed nałożeniem paska rzęs, usuń nadmiar kleju, który trzymał go na miejscu na plastikowej płytce, na której się on znajduje. Jest to ważne, aby pasek nie był zbyt gruby i nie wyglądał na zbrylony. Zrób to delikatnie, aby nie zepsuć włosów. Następnie delikatnie zegnij i zwiń pasek.

Krok 6: Teraz nałóż cienką warstwę kleju na dolną część paska rzęs – zajmuje to mniej niż myślisz. Dodaj mniejszą warstwę z przodu i z tyłu paska, aby upewnić się, że pozostanie na miejscu. Odczekaj około 15 sekund, aż klej się osadzi. Jeśli zastosujesz za dużo, potrwa to dłużej.

Krok 7: Zastosuj pasek rzęs tak blisko linii rzęs, jak to możliwe, ale nie nakładaj paska rzęs na rzęsy, ponieważ nie chcesz ryzykować dostania się kleju do oka lub wyrwania swoich rzęs po usunięciu sztucznych na koniec dnia.

Krok 8: Jeśli popełnisz błąd, mrugając lub nieumyślnie nakładając rzęsy, prawdopodobnie masz nadal wystarczająco dużo kleju, aby spróbować jeszcze raz, zanim klej całkiem wyschnie. Jeśli przez chwilę będziesz walczyła, a klej wyschnie, będziesz musiała go ponownie zastosować. Nie martw się, w tym momencie wciąż eksperymentujesz, by się dobrze nauczyć.

Krok 9: Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest zastosować cienką warstwę tuszu do rzęs, aby zmieszać je ze sztucznymi rzęsami.

Krok 10: Miej zawsze ze sobą klej do rzęs, aby wykonać korektę, ponieważ czasami nawet najlepiej zaaplikowane rzęsy mogą unieść się szczególnie w przednim i tylnym kąciku oka.

Jak usunąć sztuczne rzęsy?

Krok 1: Usuń rzęsy, delikatnie pociągając za środkową część i poruszaj nimi aż same odpadną.

Krok 2: Użyj płynnego środka do demakijażu oczu i wacika, aby usunąć eyeliner i klej. Działa to świetnie, aby usunąć większość kleju. Do usunięcia wszystkiego możesz potrzebować więcej niż jednego wacika.

Krok 3: Nie zwilżaj sztucznego paska rzęs. Aby usunąć klej z paska rzęs, delikatnie odklej klej z paska.

Krok 4: Włóż rzęsy z powrotem do pojemnika. Nowe rzęsy zawsze noszą się najlepiej, ale jeśli bardzo ostrożnie usuniesz nagromadzony klej, możesz uzyskać kilka zastosowań z każdego zestawu rzęs.

Jeśli masz więcej pytań, oczywiście w Internecie można znaleźć dziesiątki filmów, które możesz wykorzystać, aby pomóc sobie w nauce. Tylko pamiętaj: drogie nie znaczy lepsze, jeśli chodzi o klej lub sztuczne rzęsy.

Przykłady sztucznych rzęs

https://www.instagram.com/p/BnzExzohhMv/

https://www.instagram.com/p/B1JY7TOgJbA/

https://www.instagram.com/p/B06ihzMpAr2/

https://www.instagram.com/p/B0u6qXYgf8B/

 

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.