Home Porady Jak dbać o przedłużone rzęsy na co dzień?

Jak dbać o przedłużone rzęsy na co dzień?

przez Patrycja Nowak
przedłużone rzęsy

Bez względu na porę roku, aplikacja sztucznych rzęs jest dla nas bardzo komfortowa na co dzień i pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu przed wyjściem z domu. Praktycznie od razu jesteśmy gotowe, ponieważ stylizacja definiuje wygląd naszego oka, a co za tym idzie twarzy. Dlatego też warto postarać się o to, by stylizacja była jak najtrwalsza i stale wyglądała efektownie.

 

Podczas wizyty u stylistki

W zależności od tego, jakiego kleju i jakiej metody stylistka użyje, rzęsy sztuczne mogą być przytwierdzone do naszych naturalnych przez kilkanaście dni, a nawet kilka tygodni. Oczywiście po 3 czy 4 konieczne jest uzupełnienie, jednak gdy będziemy o nie odpowiednio dbać, to nie będziemy musiały odwiedzać salonu tak często. Przed samą aplikacją rzęs stylistka musi dokładnie odtłuścić nasze naturalne rzęsy. Po samej wizycie powinna z kolei przekazać nam szczoteczkę do przeczesywania rzęs, a także garść informacji, jak o nie dbać na co dzień. Codzienne, delikatne wyczesywanie rzęs wydaje się skracać trwałość stylizacji, jednak unika ono plątania się kępek, a także wpływa pozytywnie na wygląd rzęs. Jeśli chcesz maksymalnie zadbać o swoją stylizację rzęs, wiele akcesoriów do sztucznych kępek możesz znaleźć na stronie Noble Lashes – renomowanego producenta i dystrybutora profesjonalnych rzęs do przedłużania, odżywek itp.

Tuż po wizycie w salonie

Gdy tylko będziemy bezpośrednio po stylizacji, nie powinnyśmy moczyć rzęs przez około 24 godziny, by klej do rzęs prawidłowo związał sztuczne kępki z naturalnymi. Oczywiście może tak się stać już wcześniej, jednak taki margines czasowy jest konieczny na wszelki wypadek, ponieważ nie wiadomo jak zachowa się dany produkt. W takich chwilach należy podczas mycia twarzy unikać okolicy oczu, a do demakijażu np. dolnych rzęs używać tylko i wyłącznie produktów na bazie wody z pomocą wacika kosmetycznego. Nie wolno podczas noszenia sztucznych rzęs używać w okolicach oka żadnych kosmetyków na bazie olejów – mogą one rozpuścić klej, a nasza stylizacja w mgnieniu oka może zostać utracona. Podczas kąpieli pod prysznicem nie należy także często kierować strumienia wody na rzęsy, by nie osłabić klejenia.

Życie z rzęsami na co dzień

Noszenie sztucznych rzęs wymaga niezwykłej uważności – nie wolno w tym czasie pocierać oka ani stosować na tę okolicę żadnych tłustych kremów. Podobnie jest z makijażem – choć możemy np. wykonać kreskę eyelinerem na powiece, mając sztuczne kępki, to niestety podczas jej demakijażu musimy być niezwykle uważne i precyzyjne. Jednak jest to jak najbardziej możliwe, tak jak malowanie powiek cieniami. W tej sytuacji najlepsze będą cienie w kremie, których nie trzeba blendować jak tych w kamieniu. Energiczne pocieranie podczas blendowania nie jest wskazane, by nie uszkodzić stylizacji. Gdy już nasza stylizacja nieco się przerzedzi, nie należy stosować na niej maskary – to sprawi, że sztuczne rzęsy odkleją się jeszcze szybciej, szczególnie gdy tusz do rzęs będzie zawierał w sobie tłuste komponenty.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.