Home Porady Lakiery UV – Czym się charakteryzują

Lakiery UV – Czym się charakteryzują

przez Patrycja Nowak
lakiery UV

W dzisiejszych czasach niemal każdy salon kosmetyczny korzysta już z lakierów UV, podnosząc jakość oferowanych usług. Produkty tego rodzaju znacznie wydłużają czas dobrego efektu manicure, najczęściej do kilkunastu dni. Lakiery UV stały się tym samym codziennością, gdyż dostępne są również dla indywidualnych klientek. Dzięki temu coraz większa rzesza kobiet samodzielnie wykonuje malowanie paznokci za pomocą lakierów światłoutwardzalnych.

Nie ma chyba dzisiaj kobiety, która nie słyszałaby o zabiegu hybrydowego manicure. Określa ona zabieg kształtowania płytki paznokci i malowania specjalnym lakierem UV, którego trwałość jest znacznie dłuższa, niż tradycyjnych lakierów do paznokci. Lakier hybrydowy, lakier permanentny czy żel soak-off, dzięki procesowi utwardzania światłem, znacznie dłużej utrzymują się na płytce i mogą cieszyć wspaniałym efektem zadbanych paznokci.

Fenomen lakierów hybrydowych

Dlaczego lakiery UV stały się tak bardzo popularne? Przede wszystkim dlatego, że zastosowanie tego rodzaju produktów umożliwia utrzymanie efektu nawet do 2 tyg. – bez odprysków i poszczerbionych brzegów. Taki efekt to niewątpliwe do niedawna niemożliwe do osiągnięcie marzenie każdej kobiety, która ceni sobie estetyczny wygląd paznokci. Większość z pań nie ma zapewne czasu na codzienne ich malowanie.

Kolejna zaleta to natychmiastowy efekt! Po nałożeniu tradycyjnego kolorowego lakieru należało poczekać nawet kilkanaście minut, zanim lakier się zupełnie nie utwardził? W przypadku lakierów światłoutwardzalnych, dzięki zastosowaniu lampy UV, klientka może bezpośrednio po zabiegu biec do pracy, bawić się z dzieckiem, gotować, czy robić zakupy. Właśnie dlatego jest to wspaniałe rozwiązanie dla aktywnych kobiet. Technika ta przypomina odrobinę żele, które od lat z sukcesem stosujemy, ale jest zdecydowanie mniej inwazyjna dla płytki paznokciowej. W tej metodzie zależy nam na trwałości lakieru, i to osiągamy, a nie utwardzeniu płytki, jak dzieję się w przypadku paznokci żelowych.

Lakiery UV w praktyce

Wiele znanych na świecie firm posiada już lakiery UV w swojej ofercie. Wszystkie one działają bardzo podobnie, a do ich stosowania potrzeba jednak pewnej wprawy.

  1. Na początek przygotowujemy płytkę odsuwając skórki, matowiejąc ją bloczkiem lub pilnikiem o gradacji 180/240 i odtłuszczamy.
  2. Następnie nakładamy bardzo cienką warstwę bazy, ze szczególną uwagą na wolny brzeg paznokcia i utwardzamy w lampie przez 15 sekund.
  3. W następnym kroku aplikujemy dwie warstwy koloru – każdorazowe malowanie lakierem UV utwardzamy po 2 minuty.
  4. Wykańczamy cienką warstwę nabłyszczaczą, którą również utwardzamy w lampie przez 2 min.
  5. Lepką warstwę usuwamy wacikiem nasączonym Cleanse i wykańczamy aplikując oliwkę na skórki.

Cały zabieg trwa ok. 40 min.

O czym warto pamiętać

Wiele kobiet zastanawia się, czy można samodzielnie wykonać względnie profesjonalny manicure. Dzięki lakierom UV i wykorzystaniu odpowiedniej lampy jest to absolutnie możliwe. Niestety, trzeba również nabrać nieco wprawy. Lampa UV oraz dobre lakiery hybrydowe zapewnić mogą dość trwały efekt, jednak estetyczne wykonanie wymaga trochę sprawności i doświadczenia. Warto jednak eksperymentować, a za każdym razem efekt powinien być coraz okazalszy.

Większość kobiet, zwłaszcza w dużych miastach, korzysta z profesjonalnych usług salonów piękności, a manicure hybrydowy stal się niezwykle popularną metodą pielęgnacji i zdobienia paznokci. Dla niektórych jednak może to być zbyt uciążliwe lub zbyt drogie, dlatego mogą one znaleźć własny sposób. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw, który można z kimś wspólnie zakupić, by obniżyć koszty. Dotyczy to zwłaszcza lampy UV, która nie ulega istotnemu zużyciu podczas jednostkowego zabiegu.

Obecnie z łatwością można zapatrzyć się w niezbędny sprzęt i wykorzystywać lakiery UV samodzielnie w domu. Dzięki temu można stworzyć piękny i trwały efekt zadbanych paznokci w domowym zaciszu.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.