Home Porady Cellulit na pośladkach – Domowe metody zaradcze

Cellulit na pośladkach – Domowe metody zaradcze

przez Patrycja Nowak
cellulit na pośladkach

Cellulit na pośladkach pojawia się z wielu powodów. Obok problemów z gospodarką wodną w organizmie sprzyjają mu wahania hormonalne. Na posiadanie cellulitu narażone są przede wszystkim te kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną i zmagające się z problemem otyłości. Sprawdźmy zatem co należy zrobić by jemu zapobiegać.

Cellulit na pośladkach to nic innego jak nierównomierne rozłożenie się wody, produktów przemiany materii oraz tłuszczu pod skórą. Dlatego pojawiają się na niej mało estetyczne nierówności, przypominające fakturę skórkę pomarańczy. W takiej sytuacji konieczna jest często zmiana dotychczas prowadzonego trybu życia i sięgnięcie po domowe sposoby walki z cellulitem. Należy postawić na zdrową dietę, unikać alkoholu i papierosów, a także zmienić wiele innych nawyków. Oprócz tego warto ćwiczyć i stosować odpowiednie kosmetyki antycellulitowe.

Kiedy powstaje cellulit na pośladkach?

Cellulit powstaje wówczas, gdy w organizmie rośnie poziom estrogenów. Na ogół pomarańczowa skórka pojawia się w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, przed menopauzą, bądź w czasie przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Nadmierna produkcja estrogenów sprawia, że zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Na skutek tego płyn fizjologiczny dostaje się przez ich ścianki i gromadzi w tzw. przestrzeniach międzykomórkowych. Powstają małe obrzęki, które w znacznym stopniu utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej. Komórki tłuszczowe są słabo ukrwione, a więc łatwo gromadzą tłuszcz i toksyczne produkty przemiany materii. Tworzą się wówczas nieestetyczne nierówności pod skórą.

Jak walczyć z cellulitem na pośladkach?

Gdy powstawanie cellulitu ma związek z nadwagą, nie jest tak trudno go pokonać. Wystarczy postawić na regularne ćwiczenia i zdrową dietę. Jednak bardzo często pomarańczowa skórka nie ma bezpośredniego związku z ilością tkanki tłuszczowej. Pojawiać się może nawet u bardzo szczupłych kobiet. Wówczas, zazwyczaj uwarunkowany jest genetycznie i związany nierozerwalnie z fizjologią. W takiej sytuacji cellulitu nie jest wcale tak łatwo zwalczyć.

Cellulit na pośladkach – Ćwiczenia i aktywność fizyczna

Jest wiele rodzajów ćwiczeń na cellulit na pośladkach. Mięśnie pupy można ćwiczyć w zasadzie w każdych okolicznościach, również stojąc na przystanku autobusowym. Wystarczy ściskać i rozluźnić naprzemiennie pośladki.

Innym rozwiązaniem są ćwiczenia w leżeniu na brzuchu. Należy podnosić wówczas do góry raz jedną, a raz drugą wyprostowaną nogę. Mięśnie pośladków warto także ćwiczyć na stojąco, najlepiej w oparciu bokiem o ścianę i wykonując wymachy zewnętrznej nogi do tyłu. Co ciekawe, na pośladki bardzo dobrze działają również klasyczne przysiady. Kluczem do sukcesu jest wykonywanie ich seriami i to regularnie, najlepiej codziennie.

Zdrowa dieta antycellulitowa

W przypadku cellulitu warto postawić na dietę oczyszczającą organizm. Zakazane są w niej potrawy smażone, które zawierają tłuszcze zwierzęce. Zamiast gotowych potraw, które są pełne konserwantów i innych chemicznych dodatków, dobrze jest postawić na świeże i gotowane warzywa, owoce i inne naturalne produkty. Do diety warto wprowadzić elementy zawierające duże ilości błonnika, a więc surowe warzywa i owoce, a także pełnoziarniste pieczywo czy kasze. Należy również pić sporo wody, minimum 1,5 litra każdego dnia. Dopuszcza się spożywanie herbatek ziołowych o działaniu moczopędnym, które przyspieszają proces usuwania toksyn z organizmu.

Domowe masaże na cellulit na pośladkach

W przypadku cellulitu na pośladkach pomocne są też wykonywane regularnie masaże pośladków. W tym przypadku konieczna jest gąbka z szorstką warstwą po jednej stronie lub specjalna rękawica, którą zakupić można w każdym sklepie kosmetycznym. Wystarczy założyć ją na dłoń i szybkimi, kolistymi ruchami masować pośladki. Dodatkowo można szczypać delikatnie skórę na pupie. Taki masaż nie tylko poprawia krążenie skóry, ale i rozbija grudki tłuszczu, które tworzą cellulit.

Kosmetyki do walki z cellulitem

Kosmetyki antycelluliwe bardzo często posiadają w swoim składzie kofeinę, L-karnitynę oraz wyciągi z żeń-szenia, alg morskich, kasztanowca czy miłorzębu japońskiego. Poprawiają one krążenie w skórze i przeciwdziałają gromadzeniu się wody w organizmie. Przyspieszają również proces jego oczyszczania z toksyn.

Podobne artykuły

1 komentarz

Natalia 8 lutego 2019 - 10:11

Ostatnio w jakims artykule obilo mi sie o uszy, że podobno na cellulit skuteczny jest ruszczyk kolczasty, to prawda?

Reply

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.