Home Kosmetyki Bezpieczeństwo i doskonałe rezultaty naturalnej pielęgnacji

Bezpieczeństwo i doskonałe rezultaty naturalnej pielęgnacji

przez Patrycja Nowak
naturalna pielęgnacja

Naturalna pielęgnacja cieszy się dziś ogromną popularnością, a my coraz chętniej sięgamy po kosmetyki, których składy pozbawione są sztucznych dodatków. Mocno wierzymy bowiem, że skuteczność kosmetyku najlepiej wyraża się w naturalnych składnikach, które w zdrowy oraz bezpieczny sposób pielęgnują naszą skórę dając jej wszystko, czego najbardziej potrzebuje.

 

Naturalna i w pełni bezpieczna pielęgnacja skóry

naturalna pielęgnacja urodyO naturalnym kosmetyku możemy mówić, kiedy jego skład oparty jest na naturalnych składnikach występujących w przyrodzie. Takie produkty pielęgnacyjne wytwarzane są głównie na bazie surowców roślinnych oraz minerałów. Niektóre kosmetyki naturalne są także w 100% wegańskie, co oznacza, że w ich składzie nie znajdziemy żadnych dodatków pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki naturalne posiadają liczne zalety. Pierwszą z nich jest pełne bezpieczeństwo stosowania – z produktów naturalnych mogą bez przeszkód korzystać osoby w każdym wieku, w tym także kobiety w ciąży oraz mamy karmiące piersią. Kosmetyki naturalne nie zawierają bowiem w swoim składzie sztucznych dodatków oraz potencjalnie szkodliwych substancji, które przez skórę mogą przedostawać się do krwioobiegu i wywierać negatywny wpływ na rozwój dziecka.

Intensywna i dogłębna regeneracja dzięki naturalnym substancjom aktywnym

Regularne korzystanie z kosmetyków naturalnych jest w stanie realnie poprawić wygląd oraz stan cery. Ich zadaniem jest intensywna regeneracja oraz dogłębne odżywianie, a nie, jak często ma to miejsce w przypadku drogeryjnych produktów pielęgnacyjnych, jedynie chwilowa poprawa wyglądu skóry, której efekt znika po zmyciu produktu z twarzy. Doskonale widać to na przykładzie produktów polskiej marki Fridge by yDe produkującej w 100% naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy i ciała.

kosmetyki FridgeW składzie kosmetyków naturalnych Fridge znaleźć można niespotykaną nigdzie indziej ilość naturalnych substancji aktywnych, które posiadają potężną wartość biologiczną. Dzięki temu są one w stanie dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych jej cząsteczek budulcowych. Formuła kosmetyków Fridge została opracowana w taki sposób, aby składniki były łatwo przyswajalne przez skórę, co pozwala jej czerpać maksimum korzyści z naturalnej pielęgnacji już od pierwszego użycia produktu.

Prawdziwy kosmetyk naturalny czy chwyt reklamowy?

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy kosmetyk, którego producent określa mianem „naturalnego”, jest takim produktem w rzeczywistości. Problem ten wynika głównie z powodu braku regulacji prawnych, które ograniczyłyby używanie tego terminu wyłącznie do wyrobów spełniających określone wymagania. Jakie produkty możemy więc nazwać kosmetykami naturalnymi w prawdziwym tego słowa znaczeniu?

W stwierdzeniu, czy rzeczywiście mamy do czynienia z kosmetykiem naturalnym pomoże nam dokładana analiza jego INCI. Kosmetyki naturalne powinny posiadać w składzie wyłącznie naturalne surowce roślinne i mineralne, a być przy tym pozbawione wszelkich potencjalnie szkodliwych dodatków. Należą do nich np. silikony, oleje mineralne i produkty ropopochodne, parabeny, chemiczne filtry UV, donory formaldehydu, barwniki syntetyczne i wiele innych. Warto także zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada certyfikat potwierdzający jego naturalność.

Nieco kontrowersyjnym składnikiem są z kolei konserwanty, które znajdują się w składach większości kosmetyków naturalnych. Konserwanty to jednak sztuczne substancje, które mogą wywierać negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd skóry. Na szczęście, nie wszystkie kosmetyki naturalne je zawierają. Całkowicie wolne od dodatku substancji tego typu są naturalne kosmetyki wspomnianej wyżej marki Fridge.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.