Home Kosmetyki Lakiery hybrydowe – jak zacząć swoją przygodę z tymi produktami?

Lakiery hybrydowe – jak zacząć swoją przygodę z tymi produktami?

przez Patrycja Nowak
lakiery do paznokci

Manicure hybrydowy cały czas zyskuje na popularności. Zarówno wśród młodych dziewczyn, jak i kobiet w starszym wieku. Jego ogromną zaletą jest to, że można go wykonać w domu, bez konieczności umawiania się do kosmetyczki. Należy jednak wybrać odpowiednie produkty do tej czynności. Zatem czym kierować się przy zakupie lakierów hybrydowych?

  • Zalety lakierów hybrydowych
  • Rodzaje lakierów hybrydowych
  • Zestaw podstawowy
  • W pakiecie taniej

Zalety lakierów hybrydowych

Niewątpliwą zaletą lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Dobrze wykonany manicure może trzymać się bez uszkodzeń na paznokciach, nawet do czterech tygodni. Pomalowane paznokcie narażone są na zniszczenie na przykład poprzez wodę. Dzięki formule hybrydowej wykonywanie domowych czynności nie uszkodzi warstw lakieru. Poprzez użyciu lampy LED lub UV lakier schnie bardzo szybko, co zmniejsza czas całego procesu malowania. W nagłych sytuacjach można również chwilowo przerwać czynność, bez obaw o to, że lakier zostanie uszkodzony. Dodatkową zaletą takich lakierów jest to, że kolejne warstwy można nakładać na siebie (przed utwardzeniem w lampie), a nie będą one wyglądać nieestetycznie. Prawidłowo wykonana stylizacja nie niszczy naturalnej płytki paznokcia, a wręcz chroni i utwardza ją.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Obecnie firmy oferują wiele różnych form lakierów hybrydowych. Można się spotkać z produktami jednofazowymi (tzw. 3w1). Są one połączeniem bazy, lakieru i utrwalacza. Jest to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Najczęściej stosują je osoby, które w krótkim czasie chcą odnowić wygląd swoich paznokci. Kolejnym sposobem wykonywania stylizacji hybrydowej jest etap dwufazowy. Składa się on w pierwszej kolejności z nałożenie bazy a w drugiej z aplikacji wybranego koloru. W tym przypadku warto, by oba produkty pochodziły od tego samego producenta. Da to gwarancję trwałości stylizacji. Proces trzyfazowy jest najdłużej trwającym sposobem nakładania lakierów hybrydowych. Pierwszym produktem, którego trzeba użyć jest baza, drugim lakier a trzecim top (w zależności od preferencji błyszczący lub matowy). Sposób ten wymaga więcej zaangażowania, lecz zazwyczaj daje on najdłuższe efekty.

Lakiery hybrydowe – zestaw podstawowy

Na początku przygody z manicurem hybrydowym warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych produktów. Z czasem kolekcja powinna powiększać się o nowe, ciekawsze artykuły. Baza oraz topy o wykończeniu błyszczącym i matowym powinny w pierwszej kolejności znaleźć się w koszyku kupującego. Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe, warto postawić na kolory podstawowe. Dobrą inwestycją będzie wybranie odcienia czerwonego, beżowego, różowego, zielonego i niebieskiego. W dalszej kolejności inwestować można w lakiery brokatowe, złote i srebrne. Dobrą praktyką jest również zakup czarnego i białego lakieru. Świetnie nadadzą się one do tworzenia różnych wzorków.

Lakiery hybrydowe w pakiecie taniej

Inwestując w lakiery hybrydowe, warto poszukać jak najkorzystniejszych ofert. Często znaleźć można firmy oferujące różne ciekawe promocje. Przede wszystkim ceny w sklepach internetowych są niższe niż w stacjonarnych. Jest to również wygodniejsze rozwiązanie. Kurier dostarczy nam paczkę z produktami do domu. Nie trzeba więc wychodzić do sklepu. Opłaca się również kupować zestaw lakierów, za który zapłacimy mniej, niż kupując pojedyncze produkty. W sklepach internetowych wybór kolorystyczny jest większy niż w stacjonarnych. Często można również spotkać się z gratisami dodawanymi do zamówień. Może być to dodatkowy lakier, pyłek lub folia transferowa.

Lakiery hybrydowe należy dobierać z rozwagą. Należy unikać produktów, które uczulają skórę. Ważne jest przetestowanie różnych firm i sprawdzenia, która formuła będzie najkorzystniejsza dla naszej płytki paznokcia.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.