Home Porady Zrób sobie krem i ciesz się satysfakcją

Zrób sobie krem i ciesz się satysfakcją

przez Patrycja Nowak
zrób sobie krem

Zrób sobie krem to coraz częściej słyszane hasło, szczególnie w wielu nowoczesnych kręgach kobiet, świadomie wybierających zdrowy styl życia. Czy jest to właściwy kierunek, czy może jedynie chwilowa fanaberia?

W związku ze stale narastającym trendem życia zgodnego z naturą oraz rosnącego zainteresowania stosowaniem naturalnych produktów wiele sklepów przeżywa prawdziwy rozkwit. Dotyczy to również drogerii internetowych z kosmetykami naturalnymi. Umożliwiają one również tworzenie domowych kosmetyków w myśl zasady „zrób sobie krem samodzielnie”.

Zrób sobie krem… Ale jak?

Niestety, trend ten sprzyja także „naciąganiu” pewnych marek i sprzedaży kosmetyków drogeryjnych pod etykietą ekologicznych. Dodatkowo, nawet jeżeli znajdziemy odpowiednie, prawdziwie naturalne kosmetyki, może zdarzyć się, że zawarta mieszanka bioaktywnych składników obejmuje akurat ten jeden składnik, którego z jakiegoś powodu nasz organizm nie znosi. Z tego powodu wiele osób decyduje się żyć według filozofii „Zrób sobie krem”. A że nie musi to być wcale takie trudne niech świadczy fakt, że wiele niezbędnych składników łatwo znajdziemy w naszej kuchni.

W Internecie można bezproblemowo znaleźć sklepy, oferujące ekologiczne i naturalne półprodukty. Mogą służyć nam do stworzenia idealnego dla siebie kosmetyku, zawierającego to, co jest nam najbardziej potrzebne i najlepiej przyswajane przez nasz organizm. Przykładów takich sklepów jest bardzo wiele i oferują one szereg substancji aktywnych, jak i narzędzi potrzebnych do naszego domowego laboratorium kosmetycznego. Dodatkowo, odnaleźć tam możemy szereg wypróbowanych receptur, ciekawostki i spostrzeżenia ludzi, którzy eksperymentowali ze składnikami. Często możemy również liczyć na fachowe porady ekspertów.

Co można wykorzystać?

„Zrób sobie krem” to działanie, umożliwiające wyeliminowanie z używanych kosmetyków substancji, które nie odpowiadają naszemu ciału. To także pewność, że stworzony przez nas kosmetyk jest naturalny, nie tylko z nazwy. Na wielu portalach kosmetycznych i blogach można znaleźć szczegółowe opisy, dzięki którym nawet początkujący „kosmetolodzy” bez problemu odnajdą receptury i sposoby na wykonanie podstawowych mieszanek w bardzo prosty sposób. Drogerie z półproduktami oferują głównie:

  • masła roślinne i naturalne olejki,
  • naturalne emulgatory i stabilizatory,
  • hydrolaty,
  • kapsułki z naturalnymi substancjami aktywnymi, witaminami, minerałami, kwasami, itp.
  • przyrządy potrzebne, do zaczęcia zabawy w własnoręcznie robienie domowych kosmetyków oraz pojemniki na wytworzone przez nas produkty.

Półprodukty dostępne w renomowanych sklepach zwykle posiadają odpowiednie certyfikaty, dzięki którym mamy pewność, że są one naturalne. Poszczególne substancje aktywne pochodzą z kontrolowanych, ekologicznych upraw i nie wykazują właściwości podrażniających. Nie zawierają również dodatków syntetycznych i zamienników. Nie stosuje się również komponentów pochodzących od zwierząt, poza lanoliną, woskiem pszczelim czy mlekiem kozim i podobnie jak kosmetyki naturalne poszczególnych ingredientów nie testuje się na żywych istotach.

Przyszłość kosmetyki?

W czasach, kiedy wszystko dookoła nas przesączone jest chemią, nasza skóra, jak i zresztą cały organizm, potrzebują chwili wytchnienia i naturalnej stymulacji. Kupując gotowe kosmetyki nie zawsze mamy możliwości sprawdzenia ich dokładnego składu, a podczas ich stosowania jakiekolwiek reakcje alergiczne nie wskazują bezpośrednio na konkretny składnik. Skutkuje to tym, że często tak naprawdę nie wiemy, co nas uczula. By mieć pewność, że zastosujemy tylko bezpieczne dla nas składniki, może po prostu sam zrób sobie krem. Na pewno zyskasz również trochę oszczędności w swojej kieszeni!

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.