Home Porady Jak dbać o suche włosy? Zobacz nasze porady fryzjerskie!

Jak dbać o suche włosy? Zobacz nasze porady fryzjerskie!

przez Patrycja Nowak
matowe włosy

Masz matowe włosy, które fatalnie się układają, są suche, szorstkie? Puszą się z byle przyczyny i nie jesteś w stanie ich wygładzić czy zdyscyplinować? Wiele wskazuje na to, że Twoje włosy są już bardzo zmęczone i niewłaściwie pielęgnowane. Czas zająć się tym na poważnie, jeśli chcesz zachować swoje ukochane pasma!

Masz matowe włosy, które fatalnie się układają, są suche, szorstkie? Puszą się z byle przyczyny i nie jesteś w stanie ich wygładzić czy zdyscyplinować? Wiele wskazuje na to, że Twoje włosy są już bardzo zmęczone i niewłaściwie pielęgnowane. Czas zająć się tym na poważnie, jeśli chcesz zachować swoje ukochane pasma! Być może twoje włosy są suche, ponieważ za mocno zostały potraktowane chemią z farb czy rozjaśniacza lub też były intensywnie i długotrwale stylizowane. Jakakolwiek by nie była przyczyna, te złe skutki da się odwrócić i cieszyć się ponownie nawilżonymi, miękkimi i błyszczącymi włosami!

Zacznij od dobrego szamponu

Dokładnie tak. Każda pielęgnacja zaczyna się od właściwego oczyszczenia włosów. Aby móc zadbać o włosy i dostarczyć im odpowiednich składników, najpierw trzeba usunąć z nich nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia. Warto by już na etapie mycia szampon był nawilżający z dobrej jakości składem. Ewentualnie możesz wypróbować złagodzić działanie szamponu i zastosować metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka). Poleca to na nałożeniu odżywki na długości włosów przed myciem właściwym, następnie umyć i na koniec nałożyć standardowo odżywkę lub inny kosmetyki wzmacniający.

Matowe włosy a właściwe składniki pielęgnacji

Gdy już jesteśmy przy odżywce, to warto zaznaczyć, że odżywka lub maska do włosów to absolutnie obowiązkowe kosmetyki do włosów, będące nieodzownym elementem pielęgnacji. Zwróć uwagę, by była to dobra odżywka zawierająca nawilżające i odżywcze składniki. Może to być na przykład masło shea, olej lniany, olej arganowy, olej migdałowy, keratyna, jedwab, olej jojoba i tak dalej. Obecność naturalnych olejków gwarantuje efekt nawilżający.

Przestań męczyć włosy

Jednym z powodów mocnego przesuszenia włosów jest wysoka temperatura. Jeśli więc do tej pory lokówka lub prostownica była w Twoich rękach codziennie, to koniecznie z tego zrezygnuj lub przynajmniej mocno ogranicz. Pamiętaj również by nie suszyć włosów na najwyższym poziomie temperatury.

Co z farbowaniem?

Farbowanie nie wpływa najlepiej na kondycję włosów. Zwłaszcza rozjaśnianie. Jeśli nie chcesz, by Twoje włosy z suchych stały się mocno kruszące, odstaw rozjaśniacz. Natomiast jeśli koniecznie chcesz farbować włosy, wybieraj profesjonalne farby bez amoniaku lub dedykowane do włosów uwrażliwionych.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.