Home Porady Jak samodzielnie wykonać dobry ślubny makijaż

Jak samodzielnie wykonać dobry ślubny makijaż

przez Patrycja Nowak
makijaż ślubny

Makijaż ślubny łączy w sobie dwie ważne cechy  – jest to makijaż typowo dzienny, połączony  z makijażem fotograficznym. Najważniejsze jest to, by w delikatny, a zarazem bardzo subtelny sposób, podkreślił piękno kobiety – to naturalne i prawdziwe. Dodatkowo powinien zatuszować wszelkie niedoskonałości, a ponadto MUSI być trwały – ma przecież przetrwać przez całą dobę.

Makijaż ślubny przede wszystkim nie może spłynąć z twarzy w trakcie wzruszających momentów. Wszystkie kobiety, które mają w tym ważnym dniu wyznać w obliczu swoich bliskich miłość swojej ukochanej osobie chcą wyglądać olśniewająco. Ale nie tylko sukienka musi robić wrażenie. Ważna jest również fryzura, a także wygląd twarzy. Jak wykonać ślubny makijaż, by był zarówno subtelny jak i trwały?

Wykonując makijaż ślubny przede wszystkim podkreśl oczy

Bardzo popularny jest makijaż ślubny wyraźnie podkreślający oczy. W tym wypadku uwaga skupia się głównie na powiekach, natomiast usta i policzki potraktowane są bardzo delikatnie. Należy w tym wypadku używać cieni pastelowych, o silnych odcieniach. Nie warto rezygnować z eyelinera w obawie przed tym, że makijaż się rozmaże w trakcie wzruszających momentów. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki, a nic takiego się nie stanie.

Delikatnie podkreśl usta

Tego typu makijaż ślubny odwróci uwagę od oczy, bo skupiona będzie ona na ustach, które będą podkreślone i uwydatnione. To bardzo ważne, by nie stosować obu wersji makijażu naraz. Ślub wymaga od nas pewnego rodzaju minimalizmu. Nie możemy przeholować, zarówno w dodatkach, jak i w makijażu.

Co zrobić, by makijaż ślubny był trwały

Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim trwały. Dlatego właśnie należy skupić dużą uwagę na doborze kosmetyków. Jeżeli chodzi o cienie, muszą mieć one w składzie duże ilości pigmentu. Natomiast wybierając podkład, trzeba sprawdzić, czy nie zetnie się on, a także nie zważy, jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka.

Dodatkowo trzeba zawsze pamiętać o bazach, a także o podkładzie, gdyż to dzięki nim makijaż pozostanie na twarzy dużo dłużej i będzie znacznie trwalszy. Istnieje też coś takiego jak fixer, w postaci pudru i sprayu. Dzięki nim makijaż również dłużej się utrzyma, bo bardzo go utrwalają. Tutaj jednak istnieje szansa, że przesadzimy z nadmiarem preparatu i twarz będzie ściągnięta  – bardzo nieprzyjemne uczucie.

Kiedy mamy już bazę oraz podkład, musimy jeszcze wyposażyć się w korektor, oraz puder. Do tego cienie i eyeliner albo zwykła kredka do oczu. Należy pamiętać o pomadce oraz błyszczyku, które uwydatnią usta. Przydać się może również kredka do ust. Jeżeli chcesz, aby makijaż odświeżył twoją cerę, skorzystaj z różowego odcienia pomadki.

Zostaje nam jeszcze tusz do rzęs. Trzeba wybrać taki, by przetrwał wszystkie wzruszające chwile, a także dziesiątki uścisków gości. Rzęsy możemy zagęścić, wydłużyć lub podkręcić. Nie musisz korzystać z pomocy kosmetyczki, jeżeli z powodzeniem malujesz się na co dzień. Możesz sama wykonać swój ślubny makijaż.

Co jeszcze warto zrobić

Kiedy już wyposażysz się w niezbędne kosmetyki, spróbuj umalować się na kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem. Poświęć na to chwilę dłużej niż zwykle. Poszperaj w Internecie, w kobiecej prasie, znajdziesz tam mnóstwo inspiracji odnośnie ślubnego makijażu, a także konkretne porady – krok po kroku – jak wykonać tego typu makijaż.

Suknia ślubna z pewnością będzie dość odkryta, i będziesz musiała pokazać zarówno plecy, jak i ramiona czy też dekolt . Możesz mieć problem z pomalowaniem tych części ciała, dlatego powinnaś poprosić kogoś o pomoc. W ten sposób będziesz mogła zakryć wszelkie niedoskonałości – nawet te najdrobniejsze.

Zanim wykonasz ślubny makijaż, powinnaś wcześniej przygotować do niego twarz. Przede wszystkim oczyść ją dokładnie, wykorzystując w tym ceny płyn micelarny lub specjalny tonik. Następnie osusz ją, a później zastosuj drobny peeling, który pozwoli złuszczyć martwy naskórek, a także pozbyć się wszelkich drobnych przebarwień. Później odpowiednio nawilż skórę i dopiero wtedy zabierz się za wykonywanie makijażu.

Pamiętaj, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę!

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.