Home Kosmetyki 6 argumentów za stosowaniem oleju z nasion Chia

6 argumentów za stosowaniem oleju z nasion Chia

przez Patrycja Nowak
olej z nasion Chia

Do tej pory wiele z nas posypuje nasionami Chia swoje sałatki, dodaje do kasz, koktajli, musli, czy zdrowotnego smoothie. Ale te super nasiona mają nie tylko korzystny wpływ dla zdrowia, czy też dodają radości naszym kubkom smakowym. W ostatnim czasie nasiona Chia stały się także nowym i bardzo pożądanym składnikiem kosmetycznym, który oferuje zdumiewające rezultaty. Olej z nasion Chia to wyjątkowy kosmetyk naturalny, zapewniający doskonałe właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne.

Tłoczony na zimno olej z nasion  Chia zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, a także przeciwutleniacze zwane tokoferolami. W rzeczywistości ma najwyższy poziom przeciwutleniaczy, pokonując inne popularne oleje, takie jak na przykład olej lniany.

Cenny olej z nasion Chia w zastosowaniach kosmetycznych

Ale w jaki dokładnie działa może on działać w zakresie pielęgnacji urody? Oto odpowiedź. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób miarka oleju Chia może polepszyć rezultaty Twoich zabiegów kosmetycznych i dlaczego jest on niewątpliwe wart wypróbowania:

  1. Super nawilżający i naturalny środek kosmetyczny

W wynikach badań klinicznych, opublikowanych przez The Annals of Dermatology, olej z nasion Chia wykazał „znaczące lepsze i trwalsze, od większości olejków na rynku, nawilżenie skóry, a także zmniejszenie trans-naskórkowej utraty wilgotności i zwiększenie funkcji ochronnych skóry”. Z tego powodu w ostatnich latach liczni producenci kosmetyków zainteresowali się wykorzystaniem tych cudownych ziaren w produkcji rozmaitych preparatów i produktów pielęgnacyjnych.

  1. Silne wzmocnie i poprawa wyglądu skóry

Z wiekiem bariera zewnętrznej warstwy skóry, czyli naskórek, staje się zagrożona z powodu osłabienia komórek, co utrudnia skórze inicjowanie, jak i kontynuowanie procesów naprawczych. Miejscowe zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, których olej z nasion Chia posiada w znacznych ilościach, rzeczywiście pomaga wzmocnić naskórek. Dzięki temu skóra ma możliwość szybszej regeneracji i poprawy wyglądu.

  1. Silne właściwości anty-aging

Olej z nasion Chia nie tylko może potencjalnie pomóc utrzymać skórę silną i piękną na przestrzeni wielu lat, ale może również przynieść dodatkowe korzyści anti-aging, takie jak zapobieganie zmarszczkom mimicznym, utracie jędrności czy matowieniu. Zawarte w oleju Chia wysokie poziomy kwasów tłuszczowych omega-3  oraz przeciwutleniacze doskonale i naturalnie pomagają odbudowywać kolagenem, który jest kluczem do utrzymywania właściwej struktury skóry i cieszenia się z młodzieńczego wyglądu i naturalnego blasku.

Niektórzy dermatolodzy twierdzą również, że istnieje wiele dowodów na to, że olej z nasion Chia może wpływać na zmniejszenie powstawania przyciemnień skóry, tzw. starczych plam. A to kolejny cenny argument za tym by przyjrzeć się temu wyjątkowemu kosmetykowi naturalnemu znacznie bliżej.

  1. Silne działanie przeciwzapalne

olejek z nasion ChiaKwasy tłuszczowe omega-3 wykazują nie tylko właściwości anty-aging, ale też wyjątkowe działanie przeciwzapalne, dzięki czemu olej z nasion Chia jest doskonałym lekarstwem na podrażnioną lub naznaczoną stanem zapalnym skórę. W badaniach wykazano sukces w zmniejszeniu przewlekłego i ciężkiego świądu skóry, przy użyciu tego naturalnego produktu. Niektóre źródła wskazują, że substancje przeciwzapalne z nasion Chia nie tylko łagodzą stany zapalne skóry, ale mogą nawet zmniejszyć uszkodzenia powodowane promieniowaniem UV.

  1. Długi okres trwałości

Ważną właściwością olejku Chia jest jego długi okres przydatności do użycia. Podczas gdy inne oleje roślinne mogą dość szybko zjełczeć, nawet już po 3 czy 6 miesiącach, olej z nasion Chia zazwyczaj zachowuje świeżość znacznie dłużej. Zauważyć można, że niektóre produkty z Chia mają trwałość do dwóch lat, mimo że nie zawierają żadnych dodatków konserwujących.

  1. Mniej tłusty niż inne oleje

Podczas gdy inne oleje kosmetyczne mogą dawać poczucie tłustości i po każdym trzeba długo czekać na wchłonięcie, olejek z nasion Chia jest ultra lekki i szybko wchłania się w skórę. Tak więc, jeśli jesteście zmęczeni stosowaniem oleju arganowego i uważacie, że jest zbyt ciężki dla Waszej cery czy włosów, koniecznie zwróćcie uwagę na olej z nasion Chia, który może okazać się sensownym i bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Warto zatem wziąć pod uwagę, by olej Chia nie tylko dodawać do codziennej diety, ale także wprowadzać go do domowych receptur pielęgnacyjnych i łączyć z innymi kosmetykami. Pozwoli to działanie wielotorowe, w zakresie dbania o własne zdrowie i urodę.

Podobne artykuły

1 komentarz

Jeslyn 6 lipca 2017 - 02:37

Nasiona Chia stosuję od roku i jestem bardzo zadowolona. Zjadam je codziennie rano i stosuję do domowej maseczki na twarz.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.